Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie załącza się sprężarka od klimy w KA9
#1
Witam.
Kupiłem anglika z działającą klimą i przełożyłem sprężarkę do swojej
Nabiłem gaz ale tylko przy pomocy podłączenia sprężarki na krótko, nie włącza się z kabiny. Kiedy włączę klimę z kabiny to załącza się wentylator i zwiększają się lekko obroty, ale sprężarka nie chodzi.
Pytanie co odpowiada za załączenie sprężarki, czy jest jakiś bezpiecznik, przekaźnik, czujnik który za klimę odpowiada, nie chcę rozbierać wnętrza bo nigdy nie poskładam tego tak ja należy, zawsze coś pęka O matko
Czy w KA9 bezpieczniki znajdują się tylko na lewym nadkolu, jeżeli tak to bezpieczniki są dobre, sprawdziłem dwa razy.
Proszę o pomoc
Odpowiedz
#2
Prawdopodobnie w angolskiej sprężarce odwrotnie niż w EDM-owej wyprowadzone są połączenia elektryczne ( kwestia innej wiązki ).
Trzeba wziąć w łapkę miernik i pomierzyć napięcia wychodzące/sterujące sprężarką.
Zastanawia mnie jednak coś jeszcze; co to znaczy, że gaz został nabity na krótko ?
Odpowiedz
#3
Na krótko to znaczy że sprężarka została załączona przy pomocy kabelka z aku do wtyczki przy sprężarce, tak żeby sprężarka zassała gaz.
Na krótko klima chodziła, po prostu nie dochodzi zasilanie do sprężarki, tak jakby padł jakiś bezpiecznik, przekaźnik (tylko gdzie on jest). Ostateczni pociągnę dodatkowy włącznik ale chce żeby chodziło jak należy, bo nie trzeba będzie pamiętać o wyłączaniu klimy a Halinką jeździ głównie żona Uśmiech .
Odpowiedz
#4
Skorzystaj z Service Manuala tam jest procedura naprawcza.
Odpowiedz
#5
ściągnij sobie manuala: http://honda-legend.pl/Temat-instrukcja-...496?page=2
Tam masz opisane przyłącza, i tak jak Peter napisał cała procedura diagnostyczna. Ogółem cały rozdział 22
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#6
Witam.
Powodem był spalony bezpiecznik, który znajduje się w skrzynce przy pedale hamulca postojowego. Halinka tak rzadko nawala że nie wiedziałem o istnieniu tej skrzynki O matko . Po drodze wymieniłem przekaźnik i czujnik klimy bez potrzeby. Dobrze że miał je mój anglik.
Dzięki za link do manuala, tylko dzięki niemu klima chłodzi.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#7
Mam podobny problem jak autor tematu - klima nabita, szczelna, jak się poda na "lewo" plus to się załącza i elegancko chłodzi.

Bezpiecznik przy pedale hamulca sprawdzałem, jest cały. Jeżeli dobrze rozumuję, to przekażniki od klimy znajdują się w takich dwóch małych płaskich skrzynkach w okolicach przedniego pasa. Który z nich może odpowiadać za załączanie klimy? W manualu nic nie znalazłem.
Odpowiedz
#8
[edit] Przekaźniki chyba wszystkie możliwe sprawdziłem multimetrem - załączają się i wyłączają...

Trochę brak mi już pomysłów
Odpowiedz
#9
Chyba nie zrozumiałem problemu.
Chcesz powiedzieć, że jak podłączysz plus na krótko to chodzi, ale nie włącza się automatycznie ?

Jeśli tak,. to opcję "na krótko" rób kaskadowo, eliminując kolejne elementy, aż dojdziesz do konsoli centralnej. może tam tkwi problem.
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości