Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy Nabytek
#1
Witam wszystkich,

Od 3 dni jestem szczęśliwym posiadaczem Hondy Legend z 96roku.

Autko sprawuje się bardzo dobrze. Oczywiście posiada kilka drobnych felerów, które chce rozwiązać i stąd ten post.

Nr 1 - nie działają szyby lewe - przednia i tylna, zero reakcji. Tylna nie reaguje również z tylnego przełącznika - oczywiście bezpieczniki sprawdzone i są ok.

Nr 2 - prędkościomierz i stan licznika - juz po przekręceinu zapłonu prędkościomierz wskakuje na 30-40km/h i zatrzymuje się na 70 podczas jazdy. Czy jest to temat do ogarnięcia czy szukać używki?

Nr 3 - Prawe lusterko zewnętrzne - wyglada na oryginał zarówno obudowa jak i szkło, ale nie da się go ustawić w odpowiedni sposób - pomimo że jest maksymalnie skręcone "do kierowcy" to nadal nie widzę w nim tyłu auta tylko obszar na prawo od samochodu

Nr 4 - klamka od drzwi kierowcy - działa ale nie jest kompletna i "lata" - tutaj będzie potrzebna nowa - czy znacie jakieś miejsca z częściami do takich aut. Jak na razie na alledrogo nie znalazłem czego szukam...

Nr 5 - do wymiany rozrząd, poprzedni właściciel przyznał się że ma co najmniej 100tys km - więc jest to temat najpilniejszy - czy wymieniać same paski, czy od razu z pompą wody i napinaczem?

Nr 6 - jak się autko rozgrzeje/tzn wykorzystam pełną moc przez jakiś czas/ to słabiej chodzi wspomaganie kierownicy. Płyn w zbiorniku jest i nie ucieka - czy to oznaka słabej już pompy wspomagania?

Sorry, że tyle pytań, ale chciałbym szybko i skutecznie doprowadzić to auto do bardzo dobrego stanu i cieszyć się nim długi czas.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Hej
nr 5 zawsze wymieniaj w komplecie z pompą. Więcej na pw jeżeli szukasz taniej jak wszędzie.
nr 6 warto wymienić płyn od wspomagania w Legendach są słabe pompy więc od tego zacznij.
nr 4 klamka tylko części używane lub ASO
na resztę pytań ciężko odpowiedzieć jednoznacznie
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz
#3
Hej
Nr 3 Stawiam że jest to lusterko od anglika Duży uśmiech
Odpowiedz
#4
trochę wad ale miłego użytkowania,moze jakas fotke wkleisz?
Odpowiedz
#5
Witamy,
tak na początek - są odpowiednie działy gdzie można znaleźć informacje temat lub założyć oddzielny wątek...

nr1 - dość ważna informacja czy słychać pracujący silniczek? jeśli tak to możliwe że zerwana linka jeśli nie słychać to może być walnięty mechanizm lub coś kablami
nr2 - czujnik VSS? może zegary były kombinowane...kilometry lecą czy stoi?
nr4 - szukaj na alledrogo, szrotach i w odpowiednim dziale na forum Uśmiech
nr5 - wymień wszystko, polecam giełdę na forum
Odpowiedz
#6
(06-17-2014, 5:10 )jimmylegend napisał(a): trochę wad ale miłego użytkowania,moze jakas fotke wkleisz?

fotkę wkleje jak już wszystko zrobię - lubię doprowadzać samochód do porządku - najważniejsze że mechanicznie i korozyjnie jest igła - reszta do zrobienia. Poza tym kupiłem w naprawdę okazyjnej cenie, więc spodziewałem się że "igła" to to nie będzie.

Moim zadaniem jest zrobić z niej igłe - dużo tych aut nie ma i warto.

(06-17-2014, 5:11 )supertzar napisał(a): Witamy,
tak na początek - są odpowiednie działy gdzie można znaleźć informacje temat lub założyć oddzielny wątek...

nr1 - dość ważna informacja czy słychać pracujący silniczek? jeśli tak to możliwe że zerwana linka jeśli nie słychać to może być walnięty mechanizm lub coś kablami
nr2 - czujnik VSS? może zegary były kombinowane...kilometry lecą czy stoi?
nr4 - szukaj na alledrogo, szrotach i w odpowiednim dziale na forum Uśmiech
nr5 - wymień wszystko, polecam giełdę na forum

silniczka nie słychać - cisza, dzisiaj rozbierałem boczek,patrzyłem, kombinowałem i nic nie wskurałem...robota raczej dla specjalisty

2 - zegar przebiegu jest martwy, także nie wiem

dzięki za podpowiedzi
Odpowiedz
#7
Zapraszam do działu powitań
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości