Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPG - Acura 94 (daewoo) - dławi się na gazie
#1
Witam,

odwiedziłem dziś gazownika, bo mi się autko dławiło przy lekkim wciśnięciu gazu...
Jak na równym cisnę pedał gazu - tak delikatuśnie, ledwo ledwo to autko dosłownie się dławi i gaśnie. Przy zdecydowanym wciśnięciu jest ok ;D
Opiszę więc w skrócie jak to wyglądało :]

Gazownik mechanik otwiera maskę, patrzy i mówi "No nie wierze!"
Tak, ja też myślałem że chodzi o ten piękny 3L silnik...
ale nie ...

Okazuje się iż moja Arcadia posiada instalację gazową bez silniczka krokowego (w tym miejscu jest podobno jakaś śruba), oraz bez części elektroniki (coś tam gość bełkotał że ktoś gaz podłączył na ciśnienie, czy sprężenie... no nieważne)...

Jestem umówiony w czw / pt na wizytę. Gość ma podłączyć jakiś komputerek i popatrzeć co to tam jest upier... usunięte i będziemy działać dalej.

Najtańsza opcja to zakup i podłączenie silniczka krokowego + ustawienie instalacji - mniej więcej 150 - 200 zł.

Dalsze przeboje już wkrótce ;p
Odpowiedz
#2
Daj no tylko pare zdjec z pod maski...
Odpowiedz
#3
Nasz kochany gaz. Też mam i nie wiem po co...
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#4
Znaczy się nie ma silnika krokowego od zasilania beną?????????
Odpowiedz
#5
mi tak dusiło jak miałem ustawioną temp przełączania na gaz 31stopnii i zmieniłem chyba na 45(nie pamiętam dokładnie) u gazownika i jest ok Duży uśmiech
Odpowiedz
#6
Znaczy się nie ma silnika krokowego ****** od zasilania beną????????? *******

Nie ma silniczka krokowego w instalacji gazowej, elektryki też nie ma ... w sobotę spróbuję się w końcu umówić z gazownikiem ;D.

Zdjęcie... postaram się pstryknąć i wkleję przed wizytą ... uśmiejecie się albo załamiecie ;D.
Odpowiedz
#7
Silniczek założony (jakaś używka), jest lepiej.
Gazownik stwierdził że winny "dławienia" może być jeszcze parownik (albo coś innego co rozpręża gaz - nie znam się na gazie). Podobno trzeba to wymieniać co 100k km, to by się nawet zgadzało. Aktualnie, póki nie cisnę gazu w podłogę na LPG jest ok (nie kicha, nie gaśnie na światłach, nie dusi się przy delikatnym ruszaniu).
Może za jakiś czas poszukam "parownika" na wymianę.
Odpowiedz
#8
Jeśli ktoś w Warszawie ma problem z LPG polecam z czystym sumieniem mały warsztat Instalacje gazowe ROTUT na ul.Połczyńskiej 42. Parę dni temu musiałem zmienić listwy w mojej KA9:Alltop na Chodeckiej cena 600zł,Vario Gas na ul.Tużyckiej-500zł...tam Panowie zrobili za 400zł.Warsztat niepozorny ale konkretny.
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości