Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Service manual
#1
Na ebayu pojawiły się polskojęzyczne service manuale do Hondy Legend:

link

Chętnych do wspólnego zakupu zapraszam na PW.
.
Odpowiedz
#2
Pytanie tylko czy manual jest do EDM czy do angolii...
Odpowiedz
#3
to KB1 dla RHD (right hand drive)
.
Odpowiedz
#4
Właśnie dotarł do mnie manual. Wszystko jest jak trzeba, instrukcja serwisowa oraz napraw blacharskich wszystko po polsku. Wersja KB1, roczniki 2007-2010. Tam gdzie są różnice, co do angoli, to są dwie wersje dla RHD i LHD. Udało mi się trochę utargować z ceny więc i koszty zakupu były mniejsze.
.
Odpowiedz
#5
a wersja polskojęzyczna to tłumacz google czy faktycznie ktoś po polsku technicznie to ogarnął?
Odpowiedz
#6
Tłumaczenie profesjonalne, takie samo jak w ASO. Tu masz próbkę:

"System nawigacyjny jest bardzo wyrafinowanym, hybrydowym systemem lokalizacji położenia, korzystającym z sygnałów satelitarnych i mapy cyfrowej do określania położenia i udzielania wskazówek, jak dojechać do miejsca przeznaczenia.

System nawigacyjny odbiera sygnały z układu GPS, tj. sieci 24 satelitów krążących stale wokół Ziemi. Jednoczesny odbiór z kilku satelitów pozwala systemowi określić długość, szerokość geograficzną i wysokość n.p.m. samochodu. Ponadto sygnały z czujnika stopnia odchylenia kierunkowego oraz PCM (impulsu szybkości jazdy) pozwalają systemowi na śledzenie kierunku jazdy i szybkości, z jaką porusza się samochód.

Ten hybrydowy system jest znacznie lepszy od systemu bazującego wyłącznie na sygnałach z czujników pojazdu lub systemu uzależnionego całkowicie od GPS. Na przykład sygnały z czujników samochodu pozwalają na śledzenie trasy samochodu nawet wtedy, gdy sygnał z satelity nie może być odbierany. Kiedy system nawigacyjny jest włączony, GPS może śledzić trasę samochodu, gdy jest on transportowany np. promem.

System nawigacyjny zbiera wszystkie informacje dotyczące lokalizacji położenia, kierunku ruchu i szybkości, porównuje je z mapą i oblicza trasę do punktu przeznaczenia. W czasie jazdy do tego celu podróży system zapewnia wizualną i głosową informację naprowadzającą.

System nawigacji wyposażony jest również w funkcję rozpoznawania głosu, dzięki której można sterować głosowo większością funkcji nawigacyjnych. Przyciski systemu nawigacji ROZMOWA i WSTECZ na kole kierownicy uaktywniają sterowanie głosem. Sterowanie głosowe jest też dostępne dla systemu audio i funkcji klimatu.

Sygnał podświetlenia (włączone reflektory) jest wykorzystywany przez moduł nawigacyjny do automatycznej zmiany trybu jasności wyświetlacza modułu nawigacji na tryb dzienny lub nocny, gdy ustawiono tryb automatyczny wyświetlacza. Gdy zostanie ustawione pełne natężenie oświetlenia wskaźników, system nawigacyjny pozostanie w trybie dziennym nawet przy włączonych reflektorach.

Informacje między modułem sterującym wyświetlacza, modułem nawigacji i systemem audio są przesyłane magistralą komunikacyjną GA-Net II. Informacje przesyłane tą magistralą to ustawienia dźwięku określane przez moduł nawigacji."
.
Odpowiedz
#7
ładne Uśmiech chyba się skuszę Uśmiech
Odpowiedz
#8
Cześć, po 4 latach ale co tam Uśmiech chciałbym się zapytać czy ma ktoś jeszcze takie manuale po polsku? Teraz nie mogę nigdzie znaleźć. Huh
Odpowiedz
#9
(10-13-2018, 17:24 )molek napisał(a): Cześć, po 4 latach ale co tam Uśmiech chciałbym się zapytać czy ma ktoś jeszcze takie manuale po polsku? Teraz nie mogę nigdzie znaleźć. Huh

Chyba ja mam, tylko muszę sprawdzić możliwość wypalenia tego na płycie.
Odpowiedz
#10
(10-13-2018, 17:24 )molek napisał(a): Cześć, po 4 latach ale co tam Uśmiech chciałbym się zapytać czy ma ktoś jeszcze takie manuale po polsku? Teraz nie mogę nigdzie znaleźć. Huh

Podłączam się do pytania, od dwóch tygodni mam KB1.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości