Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chłodzenie klima KA8
#1
Witam.
Pojawił mi się problem z klimatyzacją. Nieraz nie załączała się przy wysokiej temp. wnętrza, bądź włączała się samoczynnie przy niskiej. Była nabita i szczelna, ale przestała w końcu działać. Dziś stojąc w korku zauważyłem wzrost temperatury i okazało się, że nie pracuje wentylator chłodnicy.
Chciałem spytać, czy jeśli to czujnik temperatury padł, to czy są dwa oddzielne na chłodzenie i na klimę, czy jeden?
Mój samochód to LEGEND II coupe 1991 r.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
#2
Układ chłodzenia ma dwa czujniki; w chłodnicy i przy kolektorze dolotowym.
Klima dodatkowo zbiera odczyty z czujnika temperatury wewnątrz kabiny i z czujnika zewnętrznego w zderzaku przednim.
Który wiatrak Ci nie kręcił; prawy czy lewy?
Odpowiedz
#3
Oba stoją. Przypomniałem sobie sytuację, gdy również stałem w korku i zaczęła mi rosnąć temperatura, ale po naciśnięciu pedału gazu wentylator zaczął pracować, ale to może bez związku.
Odpowiedz
#4
W takim razie musisz zrobić diagnostykę; sprawdzic "na krótko" wiatraki, pomierzyć przejścia na czujnikach, sprawdzić ładowanie, regulator napięcia.
Pomocny bedzie Service Manual.
Odpowiedz
#5
(06-30-2014, 4:34 )htaed napisał(a): Oba stoją. Przypomniałem sobie sytuację, gdy również stałem w korku i zaczęła mi rosnąć temperatura, ale po naciśnięciu pedału gazu wentylator zaczął pracować, ale to może bez związku.
Moze to tez kwestia odpowietrzenia ukladu?
Odpowiedz
#6
Witam.
Przyczyna okazała się prozaiczna, jak stwierdził kolega Makukrak. Mechanik czyścił układ chłodzenia
no i później zalał układ niezbyt dużą ilością płynu. Kiedy sam dolałem około litra wszystko zatrybiło. Temperatura stoi w miejscu, klimatyzacja chłodzi, aż miło. teraz tylko obserwacja, czy nie ma wycieku.
Dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości