Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zmiana biegow
#11
W instrukcji zaleca się aby samochód nie był pozostawiany bezpośrednio na pozycji "P", lecz najpierw zluzowanie samochodu, następnie zastosowanie hamulca postojowego i dopiero jak samochód "osiądzie na ręcznym " to wrzucenie pozycji "P" czyli postój. Niweluje to naprężenia w skrzyni które skracają żywotność.stosuję to i nie ma mowy o szarpnięciu w czasie wrzucania na "D" czy na wsteka.
Odpowiedz
#12
Może źle mnie Panowie zrozumieliście, moja technika jazdy nie polega na takim traktowaniu skrzyni jak wyżej czyli tzw. katowaniu, lecz czasami bywają sytuację że trzeba wykonać na drodze szybki manewr, a nie ma na to czasu ponieważ na drodze są też inni użytkownicy, więc wówczas następuje szybka zmiana np. z "D", na "R", następnie powrót na "D" (oczywiście wszystko z użyciem hamulca do końca wciśniętego podczas zmiany biegu), no i wtedy pojawiają się te szarpnięcia gdy zaraz po zmianie dodaję gazu. Jednak po przeczytaniu powyższych postów wychodzi na to że te skrzynie są tak skonstruowane, o czym świadczy m.in. odpowiedź Peter-a.
Na koniec dodam że podczas normalnej zmiany biegów moja skrzynia pracuje bez zarzutu. Dziękuję i Pozdrawiam.
Odpowiedz
#13
Najszybszych skrzyń, to w kb nie mamy niestety, ale idzie z tym żyć. Jak pisał Peter, trzeba czekać aż bieg się zapnie i można śmigać.
Odpowiedz
#14
(07-13-2014, 3:05 )strugar napisał(a): W instrukcji zaleca się aby samochód nie był pozostawiany bezpośrednio na pozycji "P", lecz najpierw zluzowanie samochodu, następnie zastosowanie hamulca postojowego i dopiero jak samochód "osiądzie na ręcznym " to wrzucenie pozycji "P" czyli postój. Niweluje to naprężenia w skrzyni które skracają żywotność.stosuję to i nie ma mowy o szarpnięciu w czasie wrzucania na "D" czy na wsteka.

każde auto z automatem powinno być tak traktowane - najpierw na N, potem postojowy, puszczamy nożny, auto w tedy 'zawiśnie' na postojowym i dopiero P, w drugą stronę odwrotnie
Odpowiedz
#15
[/quote]

każde auto z automatem powinno być tak traktowane - najpierw na N, potem postojowy, puszczamy nożny, auto w tedy 'zawiśnie' na postojowym i dopiero P, w drugą stronę odwrotnie
[/quote]
Ja tak robię ale tylko w przypadku parkowania na wzniesieniu. Jak jest prosto zawsze od razu wrzucam na P, robiłem tak w każdym moim aucie z automatem i nigdy nie zauważyłem jakiegos negatywnego skutku dla skrzyni.
Odpowiedz
#16
Nie chce zakladac nowego tematu wiec podepne sie tutaj.

Panowie jak działają wasze automaty ? Zmienia biegi idelanie plynnie bez szarpnieć ?
U mnie czuć lekkie szarpniecie przy zmianie biegu. Dodatkowo podczas wrzucania z N/P na D czy R czuc lekkie szarpniecie.
Auto ma 130k przebiegu wedlug ASO. Olej był zmieniany dość często, bo co ok 30k. Ostatnia zmiana byla przy 90k. Rozwazam zeby zmeinic ale czy to ma sens ?

Na acurazine i innych zagranicznych forach wyczytalem, ze to sa typowe objawy uszkodzonej poduszki silnika. Czy ktos sie juz z tym spotkal ?
Odpowiedz
#17
Lekkie szarpnięcie z N/P na D lub szczególnie R to nic nadzwyczajnego.
Akurat w tych modelach poduchy wcale tak szybko nie lecą-jak poleci to będzie walić mocno.
Warto ewentualnie sprawdzić podciśnienia sterujące poduszkami.
Olej zmieniaj nawet częściej niż przewiduje instrukcja-koszt nie duży a poprawia pracę skrzyni.
Masz pewność, że do auta wlewano oryginalny ATF?
Odpowiedz
#18
Czyli tez Ci lekko szarpie ? Ten typ tak ma ?
Nie jest to mocne szarpanie, ale troche mnie to zaniepokoilo.
Podejrzewam, ze lekkie szarpniecie przy zmianie biegu to tez nic niepokojacego ?
W historii widnieje ze lali ATF, przynajmniej tak jest na fakturze. A co wlali to nie wiem.
Odpowiedz
#19
nie zgodzę się z Wami.

W moim przypadku nie czuć praktycznie nic - wrzucenie biegu jest odczuwalne tylko tyle, że czuć to w napędzie, że mechanizm pracuje, zero stukania, szerpnięć. Kawa nie zadrży w uchwycie.
v6
Odpowiedz
#20
Nie przejmuj sie szarpnięciem tylko jezdzij.
Czy tylko na zimnym tak jest silniku ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości