Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zmiana biegow
#31
(01-11-2018, 6:52 )Locky napisał(a): Normalnie jak np jedziesz za jakimś autem ze stałą prędkością i skrzynia zmienia bieg.Wiem jak jest awaria skrzyni i skrzynia zaczyna szarpać podczas zmiany biegu ale to nie o tym mowa.Pytam o samo zachowanie skrzyni w tym danym momencie.Ja jak zapinam sobie to zmienia elegancko dopiero jak się toczę to jakoś tak dziwnie zmienia.Może jestem przewrażliwiony w sumie to mechanik jeździł rozgrzewał skrzynie po wymianie oleju zrobił kilka km i twierdzi że wszystko ok.

Najnormalniejszy objaw. Tak ma być.
CA5-BB3-CG4-BB3-CG8-EJ9-KB1
Odpowiedz
#32
No to git.Zrobię za kilka tysięcy drugą wymianę oleju i nie ruszam.Dzięki
Odpowiedz
#33
(01-11-2018, 6:52 )Locky napisał(a): Normalnie jak np jedziesz za jakimś autem ze stałą prędkością i skrzynia zmienia bieg.Wiem jak jest awaria skrzyni i skrzynia zaczyna szarpać podczas zmiany biegu ale to nie o tym mowa.Pytam o samo zachowanie skrzyni w tym danym momencie.Ja jak zapinam sobie to zmienia elegancko dopiero jak się toczę to jakoś tak dziwnie zmienia.Może jestem przewrażliwiony w sumie to mechanik jeździł rozgrzewał skrzynie po wymianie oleju zrobił kilka km i twierdzi że wszystko ok.

Jak jadę ze stałą to mam 1.200-1.500 obrotów i skrzynia nic nie zmienia. A jak zmienia bo lekko zwalniam to nie szarpie. Gdyby nie obrotomierz i dźwięk silnika to nie miałbym świadomości zmiany biegu.
Odpowiedz
#34
No właśnie mi chodzi o zmianę biegu w górę podczas tej spokojnej jazdy nie ważne z jakiego biegu, bo na każdym jest tak samo. Przełączanie lewarka, redukcje czy jazda podczas przyspieszania, sprint o zera wszystko to bez zarzutu więc chyba wszystko ok.Nie będę już Was męczył.W sumie to jak pojeżdżę tylko hondą kilka dni to przyzwyczajam się i myślę że jest bajka jak wsiadam do innego auta z automatem a później wsiadam do hondy to widzę różnicę.Ogólnie to fajnie działa ta skrzynia bo jest posłuszna robi co jej każę i to szybko.Nie ma problemów typu redukcja na nie ten bieg co trzeba albo duszenia na jednym biegu a potem niekontrolowana redukcja.U mnie w garażu stoją 3 auta z automatami a na podjeździe kolejne 2 do tego miałem kilka wcześniej i według mnie w Accordzie 2.4 skrzynia działała najlepiej a potem w Legendzie z tym że w Legendzie skrzynia manualnie szybciej zmienia biegi niż we Accordzie.Także nie jest źle
Odpowiedz
#35
Locky a robiles reset komoutera? moze to pomoze. Czytałem na accurazine ze ponoc resetuje to pamiec skrzyni bo ta srzekomo zapamietuje styl jazdy kierowcy. Nie chce tu gadsc glupot, ale tak czytalem.
Odpowiedz
#36
Nie zaszkodzi spróbować, ale chyba to nic nie da. Biegi to ona zmienia poprawnie redukuje kiedy trzeba i o ile biegów trzeba, nie trzeba prosić dwa razy,w górę też zmienia dobrze tylko ta sam zmiana jest jakaś dziwna.Wymienię jeszcze raz olej i będę tak jeździł.Na razie obserwuję wyciek między silnikiem i skrzynią,zapocone troszkę jeszcze nie na tyle żeby kropla wisiała ale coś tam się zaczyna pewnie uszczelniacz wału się sypie.Także jak zacznie się lać to skrzynia wyleci i wtedy zrobię rewizję skrzyni.
Odpowiedz
#37
https://youtu.be/zRcPHjurh1g

tu masz instrukcje
Odpowiedz
#38
https://youtu.be/zRcPHjurh1g

tu masz instrukcje jak zrobic reset
Odpowiedz
#39
Dzięki bardzo ciekawa informacja. Dziś spróbuję tylko pytanie kiedy będę wiedział czy faktycznie reset się wykonał.Odpalę stoper odmierzę 35 s i zobaczymy.Macie może jakieś informacje na temat tej skrzyni? Zasada działania, jakieś schematy.Jedyne co udało mi się znaleźć w internecie to oznaczenie i w jakich autach występuje.
Odpowiedz
#40
Zrobiłem reset ale jakoś zero reakcji albo nie zadziałało albo nie było błędów.Działa jak działała, będę obserwował czy inaczej się zachowuje jak pojadę w trasę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości