Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wibracje 1700-2100rpm
#11
Jak Boga kocham u mnie takie cos nie występuje. Patrząc na to co piszecie nie za bardzo rozumię jak możę być przyczyną sprzęgło? Prędzej obstawiłbym poduszki jako zbyt twarde.
Sprubój jeszcze takiej opcji aby poluzować wsystkie poduszki i wtedy uruchomic silnik i kilka razy go przegazować . Powinno to ustawić silnik na poiduszkach w prawidłowej pozycji. Jest to częste po wymianie poduszek.
A wo0góle to mam problemy z pisaniem bo jestem po ostrym ,,tyreningu" więc kończę i pozdraswqiam.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#12
mam 3 komplet poduch.....

robiłem dokładnie tak jak piszesz, dałem się silnikowi ułożyć na nich przed ich dociągnięciem.

Wymieniłem cewki i wydaje mi się to śmieszne, ale obserwuję niższe spalanie Szczęśliwy ot efekt uboczny poszukiwania źródła wibracji.

muszę dziabnąć jakieś auto na części i podmiankę zrobić.
v6
Odpowiedz
#13
Cytat:Patrząc na to co piszecie nie za bardzo rozumię jak możę być przyczyną sprzęgło?
ano tak ze jest to prawdopodobnie najwiekszy wirujacy z duzymi predkosciami element , ktory latwo zdestabilizowac kinetycznie, traci swoja stabilnosc przy niewielkiej utracie oleju , zeby lepiej zrozumiec ta niekonwencjonalna teorie porownam sprzeglo do pralki do polowy wypelnionej recznikami , ktora jest ustawiona na wirowanie 1000 obr. , czy amortyzatory przy bebnie(w odpowiedzi na teorie poduszek zle ustawionych) sa w stanie powstrzymac pralke przed wpadnieciem w wielkie wibracje? nie sadze

jest jeszcze inna teoria, choc malo prawdopodobna, sprzeglo wewnatrz jest zbudowane z 2 przeciwstawnie ustawionych do siebie statycznych wirnikow stalowych, tj. w srodku sa 2 tak jakby wiry zrobione ze stalowych lopatek ktore podczas wirowania kola maja za zadanie rownomiernie rozprowadzac olej , dzieki temu przy niewielkiej utracie oleju sprzeglo nie zaczyna "bić" na boki, jesli jednej z lopatek zabranie w ktoryms z wirnikow olej moze sie gromadzic nierownomiernie wewnatrz kola co powoduje wieksza mase podczas wirowania w jednym punkcie okregu w stosunku do innego punktu polozonego po przeciwnej stronie, czyli sytuacja analogiczn do zle wywazonej alu felgi gdzie nierownomierny rozklad mas na wirujacym kole powoduje wibracje , tak czy inaczej uwazam ze sprzeglo hydrikinetyczne nadaje sie w takim wypadku do wymiany na nowe badz regeneracji
Odpowiedz
#14
Na litość Boską tam jest płyn a nie ręczniki!
Komory w hydrokinetyku też nie są odseparowane od siebie i płyn rozkłada się równomiernie tak że daj spokój tym ,,wywrotowym" teoriom.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#15
widze zibi ze bardzo ciezko przychodzi ci zrozumienie zjawisk fizycznych zachodzacych w sprzegle hydrokinetycznym, stad nie rozumiesz analogii z recznikami i zle wywazona alu fegla, skoro jestes taki znawca to powiedz po czym poznasz ze sprzeglo hydrokinetyczne jest do wymiany?
ty jestes jednym z tych klasycznych mechanikow ktorzy na kazdy problem mowia sprawdz swiece, zaplon, cewki/kable, jesli nie to , to rozkladasz rece ze problem nieznany, troche otwartosci....
Odpowiedz
#16
niestety, hustla może mieć w tym wypadku rację.

sprzęgła hydrokinetyczne aka konwertery poddaje się regeneracji, dobre warsztaty robią to przy remoncie skrzyni.

pozostaje pytanie, jak sprawdzić czy to konwerter czy nie bez wyciągania skrzyni?

Spróbuję podjechać do jakiegoś warsztatu ASB w pobliżu, może czegoś się dowiem.

Konwerter na pewno nie traci oleju bo nie ma wycieków ATF-u...
v6
Odpowiedz
#17
Cytat:Konwerter na pewno nie traci oleju bo nie ma wycieków ATF-u...
mialem na mysli "wewnetrzne" wycieki oleju, ktorych nie widzisz na zewnatrz, konwerter moze tracic olej ale nie wyleje sie on z obudowy skrzyni na asfalt, co do regeneracji to powiem ci ze gra nie warta swieczki, ceny sa kosmiczne i lepiej ze stanow zamowic sobie juz zregenerowany ceny maja przystepne w porownaniu do polskich, oczywiscie jesli ten stan rzeczy wnerwia cie na tyle zeby ok 1000zl na to wydac Oczko
Odpowiedz
#18
ok, mam wnioskować, żewnętrzny el. konwertera przepuszcza między grodziami i powoduje to nierównomierne gromadzenia sie ATF.

OK, brzmi całkiem realnie.

więc jak sprawdzić czy to rzeczywiście konwerter czy skrzynia?
czy jest procedura w manualu nt? (jeszcze nie zdążyłem wyszukać) nieukrywam, że super by było w przypadku możliwości sprawdzenia i osądzenia bez wyciągania skrzyni.
v6
Odpowiedz
#19
Ten typ tak ma Uśmiech mam acure z usa 91 roczkin Uśmiech i co to samo Uśmiech sam glowkowalem tyle czasu co to moze byc Uśmiech ale po prostu tak ma Uśmiech koncza sie u mnie przy 2300 Uśmiech a zaczynaja 1800 Uśmiech
Odpowiedz
#20
hustlav6
-po pierwsze nie znasz mnie i dlatego określanie mnie jako ,,klasycznego" mechanika jest bezsensowne
-po drugie różnimy się tym że jesteś typowym teoretykiem znającym prawdopodobnie prawa fizyki a ja praktykiem z 30-to letnim stażem
-po trzecie gdybyś znał się na rysunku technicznym i przestudiował budowę sprzęgła hydrokinetycznego to wiedziałbyś że jedyną przyczyną takiej usterki musiałby być luz między wirnikiem a obudową a ponieważ uszczelniane te części między sobą są siemmeringiem to takowy luz a co za tym idzie wibracje spowodowałyby jego rozszczelnienie i wycieki płynu widoczne na zewnątrz.
-płyn w sprzęgle nie ma nic wspólnego z płynem w skrzyni biegów nie ma żadnego przejścia dla niego między nimi(jest go tam stała ilość)
-przez 30 lat nie spotkałem się z awarią tej części ani o takowej nie słyszałem a podejrzewam że siedząc w tej branży tyle lat obiłoby mi się coś takiego o uszy
-nie wiem co trzebaby wyprawiać z samochodem aby taką usterkę spowodować
-dyskusja z Tobą w sytuacji gdy próbujesz mnie obrażać staje się w tym temacie bezprzedmiotowa
Legend
-czy sprawdziłeś ciśnienie na cylindrach
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości