Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiatraczek wentylacji
#1
Mam problem, z wiatraczkiem od wentylacji. Problem niezbyt duży ale irytujący. Od kilku dni zaczął jakoś tak dziwnie terkotać jakby coś się w niego wkręciło (choć wiem, że to raczej niemożliwe). Dzwiek dochodzi bardziej od nawiewu pasażera. I tutaj mam pytanko jak się do niego dostać?
Odpowiedz
#2
Dźwiek slychac intensywniej od strony pasazera gdyz własnie nad nogami jest umieszczony wiatrak. Takie objawy daja zazwyczaj konczace sie szczotki na silniku. Na temat demontazu dmuchawy było juz duzo na forum, poza tym krok po kroku demontaz opisany jest w manualu.
Odpowiedz
#3
Peter mnie jak zawsze(prawie) ubiegł Oczko i przyczyny zostały trafnie ujęte

Przypuszczam, że dostał Ci się listek albo inny niepożądany obiekt to dmuchawy.

Da się to zrobić dysponując prostymi narzędziami, i garażem lub miejscem, gdzie możemy swobodnie drzwi pasażera otworzyć, zajmie to trochę czasu więc dobrze jakby nie było zimno.

Jeszcze raz na szybko:
1)ściagaśz dolna osłonę deski rozdzielczej(3 kołki plastikowe lub czasem się zdarza, że włożono wkręty).
2)podważasz listwę progu przy uszczelce(ta węższa)
3)ściagasz boczek tapicerowany(2 zaczepy-uwaząj, żeby nie urwać-delikatność wskazana)
4)rozpinasz wszystko co idzie do i przy białej obudowie z dwoma wypukłościami(tam właśnie siedzi dmuchawa)
5)odkręcasz dolną osłonę dmuchawy i ujrzysz dmuchawę.

Jeśli dasz rade wszystko wyciągnaćbez jej wyciągania to nie musisz tego robić. Jęsli nie wykręc dmuchawę (2 wkręty) i możesz na stole zrobić wszystko co zechcesz, nawet żebrowania pojedynczo wacikiem wyczyścić Oczko

Dasz radę! :mrgreen:
v6
Odpowiedz
#4
Wielkie dzięki Panowie, zaraz pójde walczyćOczko Rzeczywiście jest już coś o tymi na forum ale szukałem nie pod tymi hasłami. Następnym razem postaram się bardziejOczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości