Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprężyna KA7 przód
#1
I dziś, na parszywie dziurawej drodze stało się to:

[Obrazek: 4333578132_23779bbd26.jpg]
v6
Odpowiedz
#2
muszę się mocno na rozbierać, aby ją wyjąć?

czy prócz odkręcenia amortyzatora z dołu i u góry(pod maską) oraz przewodów hamulcowych coś mnie jeszcze czeka?
v6
Odpowiedz
#3
Ja z tego co pamietam odkrecałem tez wahacz górny ( dla zwiekszenia ilosci miejsca do manewrowania cała kolumna) i widełki mocujące amortyzator na dole do wahacza poprzecznego. W sumie jak dla Ciebie na pewno żadna robota Oczko
Odpowiedz
#4
Więcej jak 15 minut to Ci nie powinno zająć. S śruby w komorze silnika i 2 na dole. Złamaną sprężynę zdejmiesz bez problemu ale założyć nową to bez ściągacza się nie obejdzie.
Odpowiedz
#5
W 15 minut to ja mając do dyspozycji dobrze wyposażony warsztat nie podjąłbym się tego zrobić!
Kolejność czynności:
-demontaż zacisku hamulcowego z uchwytem
-końcówka drążka kier.odpiąć
-sworzeń górnego wachacza odpiąć
- ,, dolnego ,, ,,
-odkęcić półos
-zdjąć zwrotnicę
-odkręcić amortyzator z góry i dołu i go wyjąć
Możecie się ze mną nie zgadzać ale robiąc to na skróty będzi niezła ekwilibrystyka. W/g mojego szacunku ok 1 godzina pracy.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#6
NIe no Zibi bez przesady to nie jest cennik ASO za RBH Zdezorientowanyhock: Taki demontaz to moga w Serwisie Hondy proponowac dla pana Henia, ktory nie ma pojecia o rzeczy. Garazowo w godzine to sie kolumne wyciaga odpinajac gore, dol, wahacz gora i po temacie. A że jest troche ekwilibrystiki, to taki juz urok garazowej dlubaniny Oczko
Odpowiedz
#7
pojedziemy po krótkiemu, ściągacz mam więc go w końcu wykorzystam Uśmiech

a propos, wymieniałem poduszki pod silnikiem w Acurze bez zdejmowania czegokolwiek :mrgreen:
v6
Odpowiedz
#8
Poduszki? :o Bez zdejmowania? Zdezorientowanyhock: Szacun 8-) Ale wszystkie, czy tylko przod i tyl?
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#9
To nie jest cennik ASO. Koszt 1-ej roboczogodziny w warsztacie w Toruniu wynosi ok 80 zł.
I tyle mniej więcej by to kosztowało.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#10
Jutro motam!

dziś miałem nieplanowany wyjazd.

a co pdo poduch to wymieniłem wszystkie silnika, czyli w przedlifcie to 4szt..
górna skrzyni wymaga trochę odkręcania.
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości