Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
klima
#1
Siemka, wracając sobie wczoraj z nad naszego zimnego morza w jakże upalny dzień po włączeniu klimatyzacji usłyszałem dziwne dźwięki i przestało być chłodno w środku. O radości towarzyszącej powrotów z nad morza czarnym samochodem ze skórzaną tapicerką nie będę się rozpisywał. Klimatyzacja była odgrzybiana i napełniania 2 mc temu wiec czynnika nie zabrakło, wiatraki sprawne, kompresor działa - czuć po obrotach, ale wydaje dziwne dźwięki i nie chłodzi. Ktoś wie co może Hance dolegac ?
Odpowiedz
#2
Zacznij od weryfikacji czy wiele z przewodów. Jeśli nie - zwróć uwagę na to, czy działa otwieranie/przymykanie kanałów.
1. przy zmianie temperatury powinieneś słyszeć dźwięk silniczka - dochodzi zza konsoli od strony pasażera.
2. jeśli słyszysz dźwięk - zajrzyj tam od strony silnika i zobacz czy nie zeskoczyła linka i czy dobrze kręci.
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#3
Widzę koledze ta sama przypadłość co u mnie ...
dzień przed wyjazdem nad morze czułem, że klima słabiej chłodzi mimo to,że była nabijana miesiąc temu Uśmiech

W dzień wyjazdu w połowie trasy nad morze klima wysiadła na amen :/
Pod maską wydawało coś dziwne wycie, aż nie przyjemnie, do tego specyficzny zapach.
Okazało się, że sprężarka się zatarła, dokładniej jakieś łożysko oraz sprzęgiełko się paliło.

Teraz również mam dylemat, czy szukać nowej czy dać do kapitalnej regeneracji (ok.5-6 stówek)
Odpowiedz
#4
Ja mam wersję uszkodzenia bez zapachu, dźwięk był faktycznie jakby się coś zatarło...no nic podjadę dzisiaj do magików i postaram się zrobić bo aura nie jest łaskawa do jeżdżenia na skórce...
Odpowiedz
#5
update: pasek się kręci a kompresor, jak powiedzieli Ci z naprawą? U mnie kwoty zaczynają się od 1200....masakra
Odpowiedz
#6
za regenerację kompresora ??
Jak ja oddawałem (okazało się że był dobry) to płaciłem za rozebranie i sprawdzenie wymianę wszystkich uszczelnień 300 PLN w Poznaniu.
Odpowiedz
#7
Obstawiam sprzęgło kompresora.
Odpowiedz
#8
no chyba przejadę się do innego fachury bo tamten popatrzył, pocmokał i powiedział że kompresor padł i nie da się regenerować, odpuściłem od razu...
Odpowiedz
#9
Ja tam stwierdziłem, że na razie regenerację odkładam na bok, zimno już jest więc wątpliwe jest żeby była potrzeba jej uruchamiania w tym roku Szczęśliwy

W każdym bądź razie wiele osób poleca mi zakład z Łodzi, trudnią się głównie regeneracjami tego typu osprzętu.
Odpowiedz
#10
Klima nie służy tylko w lecie, spróbuj szybko jesienią "odparować" przednia szybę bez klimy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości