Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kontrola trakcji tcs
#1
Witam,mam maly problem.wylacza mi sie kontrola trakcji i swieci sie kontrolka od hamulca recznego. Czy ktos wie co moze byc tego przyczyna? dodam jeszcze ze wlozylem tymczasowo cienkie klocki hamulcowe ale nie sa jeszcze zjechane do "ogranicznika".zauwazulem ze stalo sie to wlasnie po tej operacji,byc moze to tylko przypadek ale czy to moze byc przyczyna swiecenia tych kontrolek? czy mogla sie tez do tego przyczynic jazda po glebokim sniegu?
usterke mam od tygodnia.
odnosnie kontroli trakcji dziala przez pare pierwszych metrow natomiast odnosnie hamulca to zdazalo sie ze zapalal sie przy ostrym ruszaniu.prosze o pomoc i pozdrawiam :roll:
Odpowiedz
#2
Kontrolka hamulca - sprawdz poziom plynu hamulcowego
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#3
Panie Legend99 ale to chyba nie jest dział do tego typu roważań. BTW: jaki jest sens wkładania cienkich klocków? Nie oszczędzaj na bezpieczenstwie, jesli nie zalezy Ci na Twoim to pomysl o innych uzytkownikach dróg.
Odpowiedz
#4
Proszę Pana, tak jak koledzy napisali proszę umieszczać pytania w odpowiednich kategoriach. Co do kontrolki hamulca rzecz naturalna- cienkie klocki= tłoczek z hamulca musiał się wysunąć aby klocki dotykały tarczy i co za tym idzie część płynu hamulcowego ze zbiorniczka przetłoczyło się do cylinderków. Przy wsadzaniu nowych klocków- będziesz musiał cofnąć tłoczki i płyn tak jakby wróci do zbiorniczka. Klocki nie są drogie- a Legend jest szybkim autem...
[Obrazek: hondaz.jpg]
Odpowiedz
#5
dzieki wszystkim za podpowiedz,odnosnie hamulcow to tak przypuszczalem ze to przez cienkie klocki, a w kwestii wyjasnienia dlaczego wlozylem te klocki: pojechalem do warsztatu bo przy hamowaniu bila kierownica. okazalo sie ze nowe klocki scieraly sie pod skosem . nie chcac ich zakladac z powrotem zalozylem te cienkie.
sorki wszystkich zamieszanie,nie czesto bywam na forach Smutny
Odpowiedz
#6
po dolaniu plynu zgasly obie kontrolki, oczywiscie klocki tez wymienie pozdrawiam
Odpowiedz
#7
Witam,
mam troszkę podobny problem.
świeci mi się kontrolka i ABS i TCS. Nie wiem co to może być, płyn hamulcowy jest, czy może to być jakiś błąd komputera czy są jakieś czujniki ABS i jak sprawdzić który z nich jest uszkodzony?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości