Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ile pala wasze samochody L/KM
#21
U mnie dokładne dane (sporo jeżdżę różnymi autami i wyrobiłem nawyk wpisywania tankowań do aplikacji na telefonieOczko.

KA9 polift, spalanie LPG:
minimum: 10.16 L
średnia: 12.87 L
max: 17.54 L

Minimum to chyba przypadek jakiś, tylko chyba kilka razy jeszcze udało mi się zejść poniżej 11L LPG, ale pomiędzy 11 a 12L już całkiem często.
To średnie z około 20k km, Legenda mam od nieco ponad roku.
Odpowiedz
#22
myślę ze w większości role gra tutaj właśnie skrzynia automatyczna , z tego co zaobserwowałem to KB1 ma podobny układ przełożenia jak w chyba większości automatycznych skrzyń biegów i zależnie od stylu jazdy jest właśnie odpowiednie dawkowanie paliwa ,
w moim przypadku zwykle przemieszczanie się po mieście polega na miej więcej rozpędzeniu się do momentu spięcia skrzyni do prędkości stałej  w Acc pierwsze spięcie występuje już przy 60 km/h  i można tez przyspieszać nie spowalniając jadących za nami w terenie zabudowanym co ciekawsze można tez na spiętej skrzyni jechać odrobinę wolniej jak 60 km/h , jak jadę już bez zatrzymywania i muszę zwolnic do 40-45 czasami mam wrażenie ze skrzynia spina tez na 4 biegu miedzy 45-55 km/h ,
myślę ze jak bym wkręcał na 5k rpm z każdych świateł to tez bym 15L zobaczył przy tankowaniu ,

w poprzednim acc kiedyś nagrałem sobie przejazd z domu do pracy i to nie na emeryta tylko zwyczajnie i nie było to jakoś powoli a obroty maksymalne jakie były zapisane to 3.400 rpm
poglądowy pix
[Obrazek: 9z8sfask.png]
Odpowiedz
#23
średnie spalanie przy przepisowej jeździe nie zawadzając nikomu na odcinku ~80km przejazd przez 4 wioski i kilka km miasta reszta poza miastem,
Honda podaje dla CL9 AT 6,9L w trybie pozamiejskim

[Obrazek: n84d3hs4.png]

[Obrazek: untxov82.png]

[Obrazek: aca8yo4z.png]


dla KB1 tryb pozamiejski to chyba: Verbrauch - Außerorts 8.9 l/100 km.  wiec nie straszny wilk jak go piszą i mysle ze to nie jest zbyt zaniżona wartość,

co do spalania w mieście raczej się nie wypowiem bo każde miasto ma swoje normy i koniec
Odpowiedz
#24
Panowie jak macie średnia prędkość tak z tygodnia ?? , u mnie oscyluje w okolicy 30-35 KM/h Pomysł Praca<->Dom
Odpowiedz
#25
(09-05-2015, 0:46 )Elvis napisał(a): Panowie jak macie średnia prędkość tak z tygodnia ?? , u mnie oscyluje w okolicy 30-35 KM/h Pomysł Praca<->Dom

U mnie średnia z tygodnia - 15 km/h - Łódź jest za.....cie rozkopana Oczko
Odpowiedz
#26
wow 15 km/h to naprawdę nisko ,

tak wygląda okolica centrum HH w górnej części mapy
[Obrazek: 4r7w8rf5.jpg]
Odpowiedz
#27
przyjadą turbany i naprawią Oczko
Odpowiedz
#28
nie mam nic przeciwko renowacji nawierzchni , ale jak już to robią to niech to ma swoja jakość , a nie mogę sobie wyobrazić ze turbany maja jakieś pojecie o integracji zieleni w obszar użytkowy
[Obrazek: Kraje%2CSyria%2Cbrudasy.JPG]
Odpowiedz
#29
ładne zdjęcie. czy to serbska autostrada?
Odpowiedz
#30
nie to pix z Syrii
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości