Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samodiagnostyka- kody błedów
#1
Poszukuję dokładnie rozpisane kody błędów przy samo diagnostyce, najlepiej po polsku. Myślę że dużo osób też szuka/ szukało/ będzie szukać i na pewno się przyda na forum. Jak ktoś byłby tak miły i przetłumaczył co i jak... Kostkę trzeba szukać pod schowkiem od strony pasażera, które piny trzeba z mostkować? I jak się powinno przeprowadzać samo diagnostykę, na co zwrócić uwagę. Popsuć mam nadzieję że się nic nie da...
[Obrazek: hondaz.jpg]
Odpowiedz
#2
kostka jest mala szara i ma zazwyczaj zaslepke taka nakladana , ma tylko 2 piny wiec filozofii niemaOczko zewrzyj sobie zlacze diagnostyczne spinaczem czy czyms stalowym, usiadz z kartka i spisz kody ktore ci wyskocza, serie krotkich blyskow to jednocyfrowe bledy , bledy 2 cyfrowe sa wyswietlane jako dlugie swiecenie kontrolki to 1 cyfra a krotkie to dluga, czyli np blad 13 bedzie wyswietlany jako jedno dlugie swiecenie i potem bez zadnego odstepu 3 krotkie blyski, kody sa wyswietlane po sobie w mniej wiecej 1 sekundowych odstepach, najlepiej powtorz procedure kilka razy bo latwo sie pomylic

co do kodow bledow niewiem czy ktos na forum to tlumaczyl ale jesli nie to podaj kody, ktore wyswietla ci system a ja ci powiem co oznaczaja
Odpowiedz
#3
witam. wyskakują mi następujące błędy 43 i 17 oraz D4 wymryguje 42 lub 24 co mogą oznaczać te błędy? dziękuje pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Błąd 17: czujnik VSS
Bład 43: to prawdopodobnie problem z lewą sondą lamba lub którymś z komponentów systemu zasilania w paliwo.
Wskaźnik D4 potwierdza usterkę kodu nr 17.
Odpowiedz
#5
(11-02-2011, 2:23 )Peter napisał(a): Błąd 17: czujnik VSS
Bład 43: to prawdopodobnie problem z lewą sondą lamba lub którymś z komponentów systemu zasilania w paliwo.
Wskaźnik D4 potwierdza usterkę kodu nr 17.
dziękuje za odpowiedź. sprawdziłem błędy z tego względu bo dzieje się coś jak dodaje gazu (tak żeby skrzynia nie redukowała) naciskam na pedał gazu lekko silnik niby głośniej zaczyna pracować i samochód nie przyśpiesza dopiero po chwili tak jakby przemyślała "o kamil dodał gazu muszę przecież przyśpieszyć" Oczko

Odpowiedz
#6
MOże to wskazywać na jakiś problem z wtryskiwaczami lub listwą paliwową. Może również problem z sondą - daje złe odczyty i komputer dobiera nieodpowiednia mieszankę. Jak auto pracuje bez obciazenia?
Odpowiedz
#7
(11-02-2011, 17:54 )Peter napisał(a): MOże to wskazywać na jakiś problem z wtryskiwaczami lub listwą paliwową. Może również problem z sondą - daje złe odczyty i komputer dobiera nieodpowiednia mieszankę. Jak auto pracuje bez obciazenia?
bez obciążenia to tak jakby czasami miała za niskie obroty lub takie falowanie delikatne. no nie pracuje jak pracowała coś jest nie tak. bede szukał w tym kierunku sond narazie. w czasie jazdy jak już się zapali te pomarańczowe światełko z silnikiem to pracuje dobrze

Odpowiedz
#8
(11-03-2011, 0:39 )limak33 napisał(a):
(11-02-2011, 17:54 )Peter napisał(a): MOże to wskazywać na jakiś problem z wtryskiwaczami lub listwą paliwową. Może również problem z sondą - daje złe odczyty i komputer dobiera nieodpowiednia mieszankę. Jak auto pracuje bez obciazenia?
bez obciążenia to tak jakby czasami miała za niskie obroty lub takie falowanie delikatne. no nie pracuje jak pracowała coś jest nie tak. bede szukał w tym kierunku sond narazie. w czasie jazdy jak już się zapali te pomarańczowe światełko z silnikiem to pracuje dobrze

Gdy zapala sie to swiatełko, oznacza to , że sterownik wchodzi w tryb pracy awaryjny. Podlewa sobie paliwa, żeby ustabilizowac prace silnika pod obciażeniem. Według mnie sonda. Jakby co graty mam Oczko

Odpowiedz
#9
(11-03-2011, 1:39 )Peter napisał(a):
(11-03-2011, 0:39 )limak33 napisał(a):
(11-02-2011, 17:54 )Peter napisał(a): MOże to wskazywać na jakiś problem z wtryskiwaczami lub listwą paliwową. Może również problem z sondą - daje złe odczyty i komputer dobiera nieodpowiednia mieszankę. Jak auto pracuje bez obciazenia?
bez obciążenia to tak jakby czasami miała za niskie obroty lub takie falowanie delikatne. no nie pracuje jak pracowała coś jest nie tak. bede szukał w tym kierunku sond narazie. w czasie jazdy jak już się zapali te pomarańczowe światełko z silnikiem to pracuje dobrze

Gdy zapala sie to swiatełko, oznacza to , że sterownik wchodzi w tryb pracy awaryjny. Podlewa sobie paliwa, żeby ustabilizowac prace silnika pod obciażeniem. Według mnie sonda. Jakby co graty mam Oczko


witam mam pokrewny problem z odczytaniem kodu błędu więc podpinam się pod ten wątek. Dziś zrobiłem samodiagnostykę wywala mi kod nr 12 możecie napisać co on oznacza? legend ka7. pzdr
Odpowiedz
#10
12 to błąd EGR.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości