Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NORMA UBYTKU OLEJU
#21
Panowie, a macie jakieś doświadczenie z Valvoline vr1 5w50?
Niestety mam ubytki oleju na 2kkm około 500ml oleju i zastanawiam się nad czymś lepszym niż 5w30 motula.
Odpowiedz
#22
Cześć czy mam rozumieć ,że lepszym olejem chcesz zredukować ubytki ? Kolego jeżeli pije Tobie 0,5 l na 2 tyś KM to zastanów się gdzie tkwi przyczyną tego stanu, a nie jakim olejem to załatwić. Na pewno nie zaszkodzi to jak zalejesz lepszy, chociaż na naszą strefę klimatyczną 5w30 wydaje mi się lepszą opcją. Znam takich co zalewają silniki pijące oliwe, olejem 15w40 i podobno wtedy mnie go ginie. Ale jak zalejesz 5w50 to raczej nie sądzę żeby coś to zmieniło.
Odpowiedz
#23
Panowie, a jaki olej polecacie zalać przy przebiegu 430.000 ?
Odpowiedz
#24
A jaki zaleca producent ?
Odpowiedz
#25
Producent zaleca do kb1 5w30. Mechanik mowil mi, ze przy tak wysokim przebiegu zalać 10w40.
Odpowiedz
#26
Nie przebieg świadczy o kondycji silnika tylko jego parametry.
Gdyby mi mechanik tak powiedział już bym u niego samochodu nie zostawił.
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#27
Producent nie bez kozery zaleca taki a nie inny olej, bo tak zaprojektowal uklad smarowania,zeby ten olej dzialal optymalnie. Jak mechanik zaleca inny,tzn ze trzeba po prostu zrobic remont silnika. Polsrodkami mozna tylko poglebic zniszczenia silnika. End of story.
Odpowiedz
#28
U mnie przy bardzo dynamicznej jeździe znikało ok 500-600 ml na 1 tysiąc oleju Mobil 5W50 .
Wiedziałem że pewnie coś będzie brać ale nie tyle .
Poczytałem sporo tematów na forum accorda sporo osób miało problem z sporym zużycie oleju gdy :
1.Aso lało olej 5W50 lub 10W60
2.Zmieniany co 20 Tys
3.Auto długo stało na sprzedaż nie odpalane.

Te 3 punkty spełniał mój legend i były podejrzenia że to zapieczone pierścienie .
Zalałem płukankę do silnika zgodzie z instrukcją kwadrans na wolnych obrotach plus delikatne przy gazowanie raz na jakiś czas.
Odkręciłem korek spustowy i zostawiłem na godzinę .
Nowy filtr honda i nowy olej Amsoil 0W40 .
Wlałem ok 4.3 litra stan na miarce ponad max przelałem ze 2 setki pewnie .
Sprawdzałem olej co parę dni zrobiłem 800 km i mam max na miarce .
Czyli na ok. teraz mam pobór 300ml/1tys.
Prostym zabiegiem prawie o polowe mniejsze spalanie oleju.
Styl jazdy ciągle taki sam.
Odpowiedz
#29
Tego mechanika od zmiany oleju na 10W40 to unikaj. Moją starą Lagunę II dojechałem do 443.000km na oleju 5W30 Millersa i nie miałem problemów. Ubytek 100ml na 1000km. Wymiany co 15.000km.
Zrób to, co poleca August i nie kombinuj.
Odpowiedz
#30
Oleju nie powinien brac jak nie jeździsz 200+km/h. U mnie nie bierze przy przebiegu 350.000km. 100.000km temu zmieniałem pierścienie. Olej 5W30 Motul.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości