Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odpowietrzanie systemu chlodzenia
#31
jesli mowisz ze w ciagu 15 sek po odpaleniu nastepuje wystrzelenie wody spod korka, chyba powinna byc zimna to jest to napewno anomalia, na kazdym korku jest napisane "do not open when hot" wiec jak jest cold to takich akcji byc niepowinno Duży uśmiech oczywiscie sobie zartuje, ale skoro mieszkasz we wroclawiu to napewno sa tam warsztaty , ktore robia test szczelnosci bloku, dla calkowitej pewnosci bym ci to polecal, zeby nie poglebiac potencjalnej awarii
Odpowiedz
#32
Tak, ten test to napewno zrobię. Korek też wymienię. Ogólnie dzięki za pomoc i uwagi...
[Obrazek: hondaz.jpg]
Odpowiedz
#33
moze sie powtarzam ale moj sposob na odpowietrzenie tego dziada to jest taki Uśmiech

1 jak to jest wymiana plynu to sprawdzam termostat Uśmiech bo co zaszkodzi 2 srobki odrkecic Uśmiech ( wyciagasz termostat wkladasz do wrzatku i gotujesz przez 10 sekund Uśmiech wyciagasz i patrzysz sie czy jest otwarty jak jest to dobrze i czekasz az sie zamknie to z kilkanascie sekund zajmuje ) termostat sprawny to dalej :
2 plyn chlodniczy jak masz mozliwosc to 2 litr podgrzewasz zeby byl dosc cieply Uśmiech
3 idziesz do autka odkrecasz korek chlodnicy odkrecasz odpowietrznik Uśmiech i wykrecasz zbiorniczek wyrownawczy badz zatykasz zeby plyn nie lecial do niego Uśmiech
4 zalewasz do chlodnicy ile wlezie Uśmiech
5 po zalaniu odpalasz silnik i dolewasz poko zimny Uśmiech jak juz bedzie sie wylewac przez chlodnice i odpowietrznik Uśmiech to zamykasz chlodnice Uśmiech
6 silniczek pomietoli ten plyn Uśmiech i w tym momencie nagrzewnice na maxa Uśmiech
7 odkrecasz korek Uśmiech plyn sie cofa Język dolewasz rozgrzany Uśmiech plyn Uśmiech
8 zakrecasz odpowietrznik Uśmiech i patrzysz sie czy sie wylewa plyn z chlodnicy czy nie Uśmiech jak nie to ok jak tak to tez dobrzeUśmiech
9 zamykasz chlodnice i odpowietrznik Uśmiech i wkrecasz autko na 4 000 obrotow Uśmiech
10 termostat sie otwietra i znow otwierasz korek od chlodnicy Uśmiech
11 dolewasz rozgrzany plyn bo wessa ci troche go Uśmiech ( przy czym odpowietrznik odkrecony ) bez obaw z odpowietrznika bedzie zapier.. plyn Uśmiech to dobrzeUśmiech niech sie leje ile wlezie Uśmiech lepiej wez wezyk zeby nie marnowacUśmiech i lej to gdzies Uśmiech
12 jak przez odpowietrznik wypierdziela plyn to w chlodnicy powienienes dolewac Uśmiech to tak sie rownowazy i tak to srednio zajmuje z 30 min Uśmiech ..
13 zamykasz chlodnice zakrecasz odpowietrznik Uśmiech autko chodzi przez 3 min na jalowym Uśmiech
14 na samym koncu dolewasz do zbiorniczka na maxa Uśmiech plynu Uśmiech i wszystko podlaczasz zamykasz i na koniec wstawiasz do 4000 obrotow zeby sie wiatraki wlaczyly Uśmiech wtedy powinien plyn wywalic do zbiorniczka ale to po to zeby przewod byl zalany plynem a nie powietrzemUśmiech ..... wszystko lanie gasisz autko Uśmiech sprawdzasz ile jest plynuy w zbiorniczku Uśmiech rysujesz kresekcze olowkiem badz tasmaUśmiech
15 na drugi dzien patrzysz sie ile wessal silnik Uśmiech dolewasz do zbiorniczka plynu Uśmiech na maxa do skali Uśmiech
16 odpalasz auto odkrecasz odpowietrznik nagrzewnice na maxa i patrzysz czy leca bombelki Uśmiech powietrza jak nie to juz masz ladnie odpowietrzone Uśmiech i sprawdzasz przez 3 dni czy plyn jest tyle ile bylo Uśmiech bo moze lekko wessac czasem ale to juz powinno byc milimetry Uśmiech

to moj sposob Uśmiech i dziala bez problemu Uśmiech jest dlubania Uśmiech
mi mechanicy fachowcy tak odpowietrzyli ze teraz musze silnik wymienic (panie to prosta sprawa) 10 min i nara ... jasne teraz po sadach musze ganiac....

na wszelkie uwagi jestem otwarty Uśmiech moze cos robie bez sensu Język w ty co opisalem ale dziala Uśmiech
Odpowiedz
#34
bez sensu jest zapodawanie 47 emotikon w jednym poscie Szczęśliwy ogolnie sposob dosyc pokretny, i niewiem na ile bezpieczne jest przejscie z pkt 9 do 10 Oczko
Odpowiedz
#35
co do emotek to sory za pismo pokemonowe Uśmiech ale to wina gg , co do sposobu to nie wywali ci cisnienie korka bo odpowietrznik odkrecasz to cisnienie spada Uśmiech przy okazji sika woda Uśmiech (chyba ze zapomnialem wpisac to Uśmiech ) ogolnie to dziala i sposob moj i moje ryzyko ale odpowietrzony do czystej lzy Uśmiech bo mi wczesniej tak odpowietrzyli ze mam silnik do wymiany ,, ja nie dlubalem nigdy w tym silniku ale sie nauczylem co do odpowietrzenia tej dziadyny i jest no dosc ciezki w odpowietrzeniu wbrew pozorowi dla poczatkujacego Uśmiech
Odpowiedz
#36
ogolnie cisnienie korka niwelujesz odkrecajac odpowietrznik do momentu az bedzie bezpieczne otworzenie korka Uśmiech czyli na troche Uśmiech zakrecasz odpowietrznik kiedy przestaje leciec wodaUśmiech
Odpowiedz
#37
Witam!
Również mam problemy z rozgrzaniem samochodu, ale zauważyłem że późno włącza się mały obieg. Myślę że to coś z termostatem. Gdy już zrobie znaczną ilość kilometrów to samochód już grzeje i później jest wszystko w porządku. Ale zanim jest OK, to gruba rura jest gorąca ale rurki, które idą do nagrzewnicy (przez parownik od gazu) są zimne. Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć gdzie mam go szukać w KA8.
Odpowiedz
#38
Z gazem jest kłopot. zanim odpowietrzy się cały bałagan węży, chwila mija. U mnie ostatnio po wymianie chłodnicy termostat nie reagował przez jakieś 5l. dolewek, płyn gotował się w zbiorniczku wyrównawczym, temperatura skakała do maxa. Już prawie kupiłem termostat, ale po dłuższym postoju i lekkiej terapii wstrząsowej zaczął działać sam... Kogo (czego) szukasz w KA8 ? Termostat jest na górze za grubym wężem na wejściu do silnika, jeśli dobrze pamiętam. U mnie starczyło puknąc kilka razy lekko w obudowę...
Odpowiedz
#39
(02-12-2014, 20:47 )kowal napisał(a): Z gazem jest kłopot. zanim odpowietrzy się cały bałagan węży, chwila mija. U mnie ostatnio po wymianie chłodnicy termostat nie reagował przez jakieś 5l. dolewek, płyn gotował się w zbiorniczku wyrównawczym, temperatura skakała do maxa. Już prawie kupiłem termostat, ale po dłuższym postoju i lekkiej terapii wstrząsowej zaczął działać sam... Kogo (czego) szukasz w KA8 ? Termostat jest na górze za grubym wężem na wejściu do silnika, jeśli dobrze pamiętam. U mnie starczyło puknąc kilka razy lekko w obudowę...

Dzięki, też spróbuje tą terapię...
Odpowiedz
#40
Panowie termostat to koszt 55zł TAMA JAPAN. Wymieńcie go nalejcie max płynu do chłodnicy max w zbiorniczku zakręćcie. Następnie odkręćcie odpowietrznik ogrzewanie na maxa odpalcie silnik i trzymajcie silnik miedzy 1,5-2 tys obrotów gwarantuje ze po 15minutach macie odpowietrzony układ idealnie. Taką procedurę przewiduje manual.
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości