Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
oświetlenie wnętrza + system IGR / EGR ?
#1
Hej,

mam 2 problemy / pytania.

1. Chodzi o oświetlenie wnętrza autka (lusterko + światełka w drzwiach / nogach).

Problem w tym, że z jakiegoś powodu to wszystko się nie włącza, gdy otwieram drzwi :/
Sprawdziłem bezpiecznik, działa.
Światło nad lusterkiem działa tylko włączone na sztywno (ON). Jak bym nie kombinował nie reaguje na otwarcie drzwi.
Światła w nogach (pasażer) działa przy włączonym kierunkowskazie / awaryjnych (światełka w drzwiach nie reagują na nic) O_O
Coś jest popieprzone, tylko nie wiem co (a jeszcze nic nie zmieniłem) ;D
I w ogóle, gdzie jest jakiś czujnik "otwarcia" drzwi, bo nigdzie na drzwiach nie widzę nic, co by się wciskało przy zamykaniu drzwi.

2. oglądałem taki filmik [LINK] 3:45, w którym gość opisywał różne rzeczy w "legendzie". Wspomniał też o jakimś systemie IGR / CGR (?), który to w jakiś sposób wykorzystuje "nie spaliny" (w tylnej części silnika) ?
W każdym bądź razie tłumaczył że trzeba to czyścić co jakieś 50 000 mil, bo może się to zapchać i "blow up" O_O.

Pytanie: czy to jest w I wersji silnika, czy tylko w "type II" ?
Jeśli ja to mam w Type I, to jak to czyścić (mam dziwne wrażenie, że poprzednik pewnie nie czyścił) ?
Głupio by było, jak bi mi to dupnęło i sprawiło, że autko nie będzie jeździć ;(

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Witam
Co do czujnika otwarcia drzwi to jest on zabudowany w zamku.
Nie wiem czy dobrze rozumiem ale chodzi Ci chyba o EGR jest to połączenie wydechy z kolektorem ssącym po przez zawór zwany właśnie EGR , po prostu spaliny trafiają do ponownego spalenia nic dobrego dla silnika ale chodzi o normy emisji spalin
Odpowiedz
#3
snajpfer

podejrzewam że właśnie o to RGR chodzi (trudno zrozumieć te amerykańskie kluski w gębie) ;D

To rzeczywiście może coś rozsadzić ?
Jak to czyścić ?

Co do czujnika - rozumiem że czeka mnie demontaż tapicerki ? ;p
Z tym że czujnik drzwi na desce rozdzielczej działa bez zarzutów.
Odpowiedz
#4
(10-07-2014, 4:16 )Bambosz napisał(a): snajpfer

podejrzewam że właśnie o to RGR chodzi (trudno zrozumieć te amerykańskie kluski w gębie) ;D

To rzeczywiście może coś rozsadzić ?
Jak to czyścić ?

Co do czujnika - rozumiem że czeka mnie demontaż tapicerki ? ;p
Z tym że czujnik drzwi na desce rozdzielczej działa bez zarzutów.

Nie RGR tylko EGR.
Exhaust Gas Recirculation System.
Dlaczego chcesz to czyścić - czy cos nie tak jest z silnikiem, zapala się kontrolka silnika?
Odpowiedz
#5
EGR jak możesz (masz okazję, coś robisz) to czyść.

To jest powód dla którego w tych silnikach pękają uszczelki pod głowicą.
Cały wywód na ten temat na acura-legends.com

Coś jest takiego w konstrukcji że gdzieś olej wraca i się powoli przepala - zbiera się nagar. Blokuje się cały EGR i to miejsce zaraz za nim - rośnie temperatura i uszczelka pęka, przy cylindrze najbliżej pasażera.


Proszę się nie śmiać, nie wiem jak to się konkretnie nazywa i odpisuję na szybko na komórce - dokładne wywody, razem ze zdjęciami na amerykańskich forach.
Temat dogłębnie przerobiłem przy wymianie swoich uszczelek.
Odpowiedz
#6
Ok, znalazłem DIY.
Khaito dzięki za podpowiedź z adresem.
http://www.acura-legend.com/vbulletin/f1...ics-68912/

Piszą tam żeby wymienić uszczelkę (7)
http://japancars.ru/index.php?route=cata...lk=E__0401

Myślicie że można coś takiego wyciąć z tego... "papieru" do robienia uszczelek (ojciec ma coś takiego w garażu - jak gumoleum trochę), jeśli nie znajdę uszczelki na magazynie ?

Peter

Nie zapala się (maintance required się świeci na zielono tylko), ale może jakiś czujnik nie działa albo cuś ...
Ale lepiej zerknąć, czy to zasyfione nie jest... jak pierdyknie, to co zrobię :/
A tak na te 50 tyś będzie spokój. Rozrząd ostatnio wymieniłem, to i na to zerknę, dla św. spokoju.
Odpowiedz
#7
Chcesz czyścić i masz na to czas, ok.
Pamiętaj jedynie o ryzyku ukręcenia śrub mocujących podstawę zaworu EGR.
Uszczelka tylko i wyłącznie oryginalna - za duże tam są temperatury i ciśnienie by eksperymentować.
Odpowiedz
#8
Uszczelki oryginalne były tanie, i jakoś nie czekałem na nie długo
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości