Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozbieranie tapicerki (listw progowych z dywanem) Demontaż kanapy
#1
Siemanko, czy ktoś z was dobierał się może do listw progowych i tapicerki podłogi przy progu z jednej i drugiej strony ? Oczywiście przód i tył, bo chciałbym puścić progiem kabel zasilający od aku do bagażnika a nie chcę niczego uszkodzić.
Czy są jakieś dziwne zaczepy uchwyty kołki na plastikowej listwie progu po otwarciu drzwi? czy normalnie je podważać czymś płaskim i nie wnikać?
Jak zdemontować kanapę z tyłu? bo kabel chciałbym puścić naturalnie pod kanapą do bagażnika.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Aby przeprowadzić kabel z aku do bagażnika trzeba:
1. Zdejmujemy listwę progową z przodu (przy pomocy płaskiego plastikowego czegoś – aby nie porysować lakieru.
2. Odsuwamy zaczepy tapicerki podłogowej – od frontu idąc ku tyłowi. Po prostu ręką.
3. Zdejmujemy listwę progową z tyłu (przy pomocy płaskiego plastikowego czegoś – aby nie porysować lakieru.
4. Odczepiamy obicia słupka – wystarczy od dołu.
5. Odsuwamy zaczepy tapicerki podłogowej – od frontu idąc ku tyłowi.
6. Nie trzeba demontować tylnej kanapy. Po zdjęciu tapicerki mamy dostęp bezpośrednio do bagażnika a w nim:
7. Demontujemy obicie bagażnika, ale tylko troszeczkę od góry – aby podejść ręką.
8. Przeciągasz przewody i wszystko składasz w odwrotnej kolejności
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#3
K278 dzięki za odpowiedź, ale przeczytałem ją dopiero jak już sam dokonałem przeciągnięcia hehe, jedynie z czym miałem problem to nie wiem jak zdjąć te "trójkąty" na które zachodzi próg plastikowy pod deską rozdzielczą(pod tym trójkątem są jakieś kostki i wtyczki).

Nie zapomnijcie przeciągnąć dodatkowego kabelka + od wzbudzania wzmacniacza. Ja kapnąłem się dopiero jak już wchodziłem do bagażnika.

Poza tym ciągnąć kabel 10mm2 to pewnie pestka, co innego jak ma się do dyspozycji 50mm2, na szczęście ten kabel jest markowy z wysokiej półki i w dodatku hyper flex więc się nie odksztauca i nie jest jakiś sztywny jak pręt.

Kilka foto dla chcących wzbogacić swoje granie o mocniejszego kicka.
[Obrazek: 13159506.jpg?1413304710]
[Obrazek: 13159510.jpg?1413304713]
[Obrazek: 13159513.jpg?1413304715]
[Obrazek: 13159515.jpg?1413304718]
[Obrazek: 13159528.jpg?1413304721]

i drugim progiem puściłem kabel od sterowania wzmacniaczem(nie + tylko taki pilot od wzmacniacza) i dodatkowo odkryłem że ktoś robił obejście w radio aby mogło ono grać bez kluczyka... dumam tak czy się jeszcze nie wpiąć pod ten bezpiecznik kabelkiem od wzbudzania wzmaka... dobry to byłby pomysł?
[Obrazek: 13159551.jpg?1413304943]
[Obrazek: 13159536.jpg?1413305114]

i tak znaleźliśmy się w bagażniku z kablami...
[Obrazek: 13159554.jpg?1413304947]

następny problem do pokonania, to którędy poprowadzić + przez ścianę grodziową...
dobrze rozkminiam, że mam to zrobić pod deską od strony pasażera razem z wiązką innych kabli?
[Obrazek: 13159561.jpg?1413304947]
[Obrazek: 13159569.jpg?1413304947]
Odpowiedz
#4
Jeśli znajdziesz miejsca, aby przepchnąć się przy nogach pasażera to OK - miejsca tam trochę jest, chociaż kable masz grube.
Ja poleciałbym od strony kierowcy... miałbym bliżej do aku w komorze silnika.
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#5
pod maską nie widziałem którędy się tam przedostać po stronie kierowcy, ale jutro sprawdzę czy jest tam jakaś przelotka dostępna
K278 co myślisz o tej wpince kablem do bezpiecznika na foto?
Odpowiedz
#6
(10-15-2014, 4:52 )Bonio86 napisał(a): pod maską nie widziałem którędy się tam przedostać po stronie kierowcy, ale jutro sprawdzę czy jest tam jakaś przelotka dostępna
K278 co myślisz o tej wpince kablem do bezpiecznika na foto?

Myślę, że lepiej by było podpiąć się od spodu. Po zdjęciu boczku (najpierw musisz odkręcić podstópek) masz szerszy dostęp do bezpieczników. Ścianka bezpiecznikowa jest demontowalna więc będziesz mógł zrobić to nieco bardziej "elegencko"
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#7
Ok dziękuję za radę. Kabel + jest juz przy silniku 3godziny z nim walczyłem dzisiaj. Przepchałem się tą przelotką z wiązką silnikową bo od strony kierowcy nie znalazłem dla siebie miejsca... zdemontowałem już głośniki z tylnej półki. Fakt grają one chyba tylko bassem a firma które je produkuje to Alpine...
Odpowiedz
#8
całe audio w std jest alpine'a od radia po głośniki
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#9
Sterowanie do wzmaka wziąłem z którejś kostki od sterowania nawiewami bo tam było po kluczyku. Najpierw chciałem od zapalniczki ale tam tez jest stałe 12v. W kostce od radia są jakieś kable co niby mają 12v ale kontrolka ledwo mi się żarzyła więc wolałem mieć pewne 12v niż jakieś połowiczne. A ten bezpiecznik w który chciałem się wpiąć ma non stop 12v
Odpowiedz
#10
Kolego wszystkie głośniki ci aktualnie grają, wymieniałeś któreś , czym napędzasz je ?

Ja u siebie chce poważnie podejść i zrobić przód odseparowany, po wcześniejszym wytłumieniu i zapodać piec do bagażnika.

Mam dylemat czy dobry przód za 1200 zł sam zestaw czy lepiej taniej i dołożyć skrzynie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości