Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mrugające ksenony
#11
(11-29-2017, 7:50 )NethroN napisał(a): Panowie pozwolicie ze odswierze troche temat. Mysze wymienić zarniki bo mrugaja ale mam maly dylemat. W tej chwili mam fajną barwe swiatla o chłodno niebieskawej barwie. Nie wiem czy to sa zarniki jeszcze z pierwszego montazu, ale skoro anie przebieg jest 130 k a poprzedni wlasciciel raczej nie byl fanem tuningu wiec podejrzewam ze to sa zarniki z pierwszego montazu. Poza tym w histori nic nie ma o wymianie swiatel a gosc wszystko robil w ASO. O jakiej temperaturze światła fabryka wrzuca zarniki? Na alledrogo mozna kupic osramy w dobrej cenie o temperaturze 4200. ale nie jestem pewien jakim swiatlem zaswieca. Nie chce kupować zarnikow o temp 6000 bo to moze byc kosmicznie niebieski.

Myślę że ta barwa to raczej efekt kończących się żarników. Przynajmniej u mnie tak było że im starsze tym robiły się bardziej niebieskawe i częściej mrugały a po wymianie wróciły do barwy początkowej (bardziej białej).
Odpowiedz
#12
hmmm... szczerze to myslale. ze jest jalas bardziej zaawansowana metoda :-):-)
Odpowiedz
#13
u mnie było to samo nie reguralnie mrugały i po wymianie jest spokój. Ja osobiście wymieniłem na osram night breaker unlimited xenarc Uśmiech
Odpowiedz
#14
Wymienić na nowe ledowe .
Odpowiedz
#15
Palniki zmienione na osram night breaker unlimited xenarc. Mialem nadzieje na jasniejsze i silniejsze swiatlo, ale wydaje mi sie ze jest slabsze i w dodatku barwa jest chyba bardziej zoltawa. Nie wiem czy to tylko wrazenie bo ostantio jezdzilem nowym Tucsonem zony, ktory ma nowiutkie swiatla w dodatku chyba podwojne. Żarniki kupilem na allegro u oficjalnego dealera OSRAM.
Czy jest mozliwosc zlego montazu, skoro udalo sie wlozyc palniki w takiej pozycji, ze nie mozna ich bylo obrocic oraz bez problemu udalo sie zapiac druciane dociski ?
Odpowiedz
#16
Ja miałem tak samo, czasami gasł na chwile, zdarzało się to coraz częściej, aż w końcu zgasł na zawsze.

zamieniłem żarniki miejscami i dalej nie świeciła ta sama lampa.

zmieniłem przetwornice ( założyłem z civica jest dużo tansza, a ta sama praktycznie) i juz świeci nornalnie.
Odpowiedz
#17
(01-04-2018, 8:11 )sikormen94 napisał(a): Legend ogólnie, nie ma za mocnych swiateł, musiałes się przyzwyczaić do Hyundaia, bo one mają bardzo mocne światła.
Odpowiedz
#18
Odnośnie slabego swiatla po wymianie zarnikow mysle ze moj problem rozwiązany. Podjechalem na stacje diagnostyczna i wyregulowalem sobie swiatla. Byly za nisko. Teraz swieca bardzo ladnie i jasno. Moja rada to po kazdym grzebaniu w reflektorach trzeba je pozycjonowac ręcznie. Pewnie wiekszosc z Was o tym wie, ale ci co nie wiedza niech juz wiedza :-)
Odpowiedz
#19
Jak diagnosta ci wypoziomował, skoro są to reflektory samopoziomujące
Odpowiedz
#20
(01-20-2018, 19:26 )pluto303 napisał(a): Jak diagnosta ci wypoziomował, skoro są to reflektory samopoziomujące

każdy reflektor, nawet xenon posiada ręczną regulację tzw. pozycji "0" i od tej pozycji w zależności od obciążenia i pozycji samochodu regulują się w górę albo w dół.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości