Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mrugające ksenony
#1
Witam. Gdy zakupiłem auto (nieco ponad 1 rok temu) zauważyłem, że czasem na nierównej drodze przygasają ksenony (1s, może mniej). Ostatnio zjawisko się nasiliło, a dziś rano jeden z żarników zgasł. Ale gdy dojechałem do Wa-wy i zgasiłem silnik, a następnie uruchomiłem ponownie, ksenony świeciły poprawnie. Mruganie jednak nie ustało i nadmienię, że brak w nim jakiejkolwiek regularności (ma się wrażenie, że przygasanie jest skutkiem wstrząsów auta na nierównej drodze). Czy to może żarniki się kończą (barwa światła się nie zmieniła) czy może przetwornice? Proszę o poradę i pomoc w rozwiązaniu problemu.
Odpowiedz
#2
Ja miałem podobnie i to był kończący się żarnik. Po wymianie wszystko ustało.
Odpowiedz
#3
Dziękuję. Znalazłem jeszcze w sprawie ksenonów, całkiem poręczną, jak sądzę, stronkę: http://www.xenon-serwis.pl/pl/artykul/po...4/518.html

Pozdrawiam,
Tomek
Odpowiedz
#4
na 100% pada żarnik, wymieniasz parami. w hondach stosują żarniki osram.
najlepiej kupować na allegro pakowane pojedyńczo w oryginalnych opakowaniach,
nie kupuj z dużego zbiorczego opakowania, a i jeszcze nie pytaj o cenę w aso bo spadniesz ze stołka.
Odpowiedz
#5
Aso za samą robociznę policzy pewnie tyle, co za jeden palnik.

Ostatnio oglądałem "zakup kontrolowany".
Pan stwierdził, że jest zdecydowany kupić auto, ale ma oddział firmy w Czechach i kupi tam.
Auto w salonie tańsze o 40 tys. i odliczy pełny vat.
Bez komentarza.
Odpowiedz
#6
Panowie pozwolicie ze odswierze troche temat. Mysze wymienić zarniki bo mrugaja ale mam maly dylemat. W tej chwili mam fajną barwe swiatla o chłodno niebieskawej barwie. Nie wiem czy to sa zarniki jeszcze z pierwszego montazu, ale skoro anie przebieg jest 130 k a poprzedni wlasciciel raczej nie byl fanem tuningu wiec podejrzewam ze to sa zarniki z pierwszego montazu. Poza tym w histori nic nie ma o wymianie swiatel a gosc wszystko robil w ASO. O jakiej temperaturze światła fabryka wrzuca zarniki? Na alledrogo mozna kupic osramy w dobrej cenie o temperaturze 4200. ale nie jestem pewien jakim swiatlem zaswieca. Nie chce kupować zarnikow o temp 6000 bo to moze byc kosmicznie niebieski.
Odpowiedz
#7
Jeśłi problemem mrugania są same żarniki, a nie przetwornice to kupiłbym markowe i oryginalne żarniki o barwie fabrycznej ok 4300 bo takie były na pierwszy montaż.

Markowy żarnik OSRAM nie może być tańszy niz 180pln za sztukę, cała reszta to podróbki i na nie bym uważał. Potrafią generować wiele problemów od krótkiej żywotności po różną barwę światła mimo tej samej deklarowanej na pudełku. Jeśli już koniecznie chcesz kupić przez internet to kup z autoryzowanego sklepu Philips czy Osram.
v6
Odpowiedz
#8
Dobrze wiedziec o podrobkach. zerkne na stronę producenta. Dzięki :-)
Odpowiedz
#9
Powinienem jeszcze zadac pytanie: Jak sprawdzic czy mruganie to wina przetwornic czy zarnikow ? Z forumowych przypadkow widze ze wymiana zarnikow pomaga.
Odpowiedz
#10
(11-29-2017, 17:01 )NethroN napisał(a): Powinienem jeszcze zadac pytanie: Jak sprawdzic czy mruganie to wina przetwornic czy zarnikow ? Z forumowych przypadkow widze ze wymiana zarnikow pomaga.

Wymienić żarnik. Jak mruga dalej- przetwornica. Ale raczej rzadka sprawa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości