Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kilka pytań nowego posiadacza
#21
ustawcie sobie audio jak należy i naprawdę jest ok.. mam spore porównanie - jasne że to nie jest sprzęt dla audiofila ale dobrze ustawiony daje radę.. no i oczywiście nie na mp3 Wywracanie oczami
Odpowiedz
#22
(11-07-2014, 5:49 )marcintenisozo napisał(a):
(11-07-2014, 4:33 )kala40 napisał(a): Witam wszystkich!
Dodam od siebie w kwestii nagłośnienia tylko tyle, że BOSE jest systemem średniej jakości, pierwsze lepsze PREMIUM SOUND które znajdziemy w Volvo XC90 (którym miałem przyjemność przez jakiś czas jeździć), daje lepszy dźwięk.
Pozdrawiam

Wszystko jest kwestią punktu widzenia. Dla jednych BOSE jest ok, dla innych średnie. Idąc dalej, to samo można powiedzieć o KB1...

Akurat kwestia "punktu widzenia" w przypadku zestawu audio do mnie nie przemawia.
Albo ma się coś konkretnego do powiedzenia albo sie z d..py strzela.
Nie twierdzę, że hondowski system audio jest dobry, niemniej od poważnych facetów oczekuję poważnych recenzji.
Chyba, że ktoś jest niepoważny...
Odpowiedz
#23
Ja od audio, którego słucham w samochodzie nie oczekuje więcej niż od tego, które mam w Legendzie KB1.
Dla mnie brzmienie BOSE wystarczy. Ostatnio przewiozłem zawodowego muzyka i też mu się podobało.
Jeździłem kilkoma autami w życiu i to audio jest jednym z lepszych.
Odpowiedz
#24
Peter, robiłem diagnostykę. W serwisie poinformowano mnie, że układ jest do naprawy i podano mi koszt całości. Siłowniki dostałem w spadku i je mam. Wyglądają na zużyte. Co do czujników- to nie wiem. Wiem tylko, że świeci kontrolka. Bywam w Łodzi, może rzeczywiście byś to obejrzał?

Pablo Diablo - dziś sprawdziłem. u mnie tempomat i 140 na autostardzie to 11 l. 12 benzyny to tylko powoli w trasie. Bez przyspieszania. Mam ustawione zawory, świeże oleje, wszystko gładziutko - tylko pali dużo, a jedzie trochę tylko Uśmiech

Jeśli chodzi o Bose - rzeczywiście nie trzeszczy, ale dźwięk rozbiegany, mało detaliczny, wszystko brzmi jak mamałyga. Naprawdę bez duszy i naprawdę żadnej przyjemności.. W audi mają też Bose- ale czasem Bang&Olufsen, w Lexusie Marc Levinson gdy chcesz dobrze, a w VW Dynaudio. Rozumiem, że w Hondzie tylko łupanka?

Ale jest Panowie jedna rzecz w tym dziadkowozie geriatrycznym, która mnie zadziwia! układ kierowniczy, a szczególnie sposób, w jaki ten samochód wchodzi w zakręty, a jeszcze lepiej w łuki. prawdziwa przyjemność....
Odpowiedz
#25
(11-07-2014, 11:02 )ipiranga napisał(a): Peter, robiłem diagnostykę. W serwisie poinformowano mnie, że układ jest do naprawy i podano mi koszt całości. Siłowniki dostałem w spadku i je mam. Wyglądają na zużyte. Co do czujników- to nie wiem. Wiem tylko, że świeci kontrolka. Bywam w Łodzi, może rzeczywiście byś to obejrzał?

Pablo Diablo - dziś sprawdziłem. u mnie tempomat i 140 na autostardzie to 11 l. 12 benzyny to tylko powoli w trasie. Bez przyspieszania. Mam ustawione zawory, świeże oleje, wszystko gładziutko - tylko pali dużo, a jedzie trochę tylko Uśmiech

Jeśli chodzi o Bose - rzeczywiście nie trzeszczy, ale dźwięk rozbiegany, mało detaliczny, wszystko brzmi jak mamałyga. Naprawdę bez duszy i naprawdę żadnej przyjemności.. W audi mają też Bose- ale czasem Bang&Olufsen, w Lexusie Marc Levinson gdy chcesz dobrze, a w VW Dynaudio. Rozumiem, że w Hondzie tylko łupanka?

Ale jest Panowie jedna rzecz w tym dziadkowozie geriatrycznym, która mnie zadziwia! układ kierowniczy, a szczególnie sposób, w jaki ten samochód wchodzi w zakręty, a jeszcze lepiej w łuki. prawdziwa przyjemność....
sprawdź czy nie masz ustawionego centerpoint - tego faktycznie nie da się słuchać.. zresztą ja w ogóle wychodzę z założenia że muzyki słucha się stereo, tak jak się ją nagrywa Oczko
Odpowiedz
#26
"Jeśli chodzi o Bose - rzeczywiście nie trzeszczy, ale dźwięk rozbiegany, mało detaliczny, wszystko brzmi jak mamałyga. Naprawdę bez duszy i naprawdę żadnej przyjemności.. W audi mają też Bose- ale czasem Bang&Olufsen, w Lexusie Marc Levinson gdy chcesz dobrze, a w VW Dynaudio. Rozumiem, że w Hondzie tylko łupanka?"

Proponuje posluchac ulubionej muzyki nagranej w systemie DTS.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#27
Co to jest Andrzej system DTS?
Odpowiedz
#28
Dts to system ktory obsluguje audio ktore masz w kb1.
Poczytaj w necie na temat tego systemu,ale najlepiej zakup plytke nagrana w tym systemie,roznica slyszalna golym uchem(oczywiscie wedlug mnie)
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#29
Tak się składa że lubię wygodę i dobrą jakość dźwięku zarówno
w domu jak i w samochodzie, a moja wypowiedź jest kwestią moich doznań opartych na przesłuchaniu wielu dobrze wytłoczonych płyt.
Absolutnie nie mam potrzeby niczego tutaj udowadniać, bo to do niczego nie prowadzi. Słuchałem nagłośnienia montowanego seryjnie m.in. w VOLVO - Premium Sound oraz AUDI - Bang & Olufsen,
i z tego mój wniosek jest taki że BOSE to klasowo średniak i tyle.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#30
Dts to format który pozwala rozdzielić nawet do 6 ścieżek na płycie cd
faktem jest że dopóki kolega nie napisał to nawet nie wiedziałem że audio legendy to czyta Wywracanie oczami
mam jedną płytę w tym formacie (ale za to jaką Uśmiech - dark side of the moon floydów Uśmiech - niestety zgrywaną) i efekt faktycznie super Uśmiech tylko ciężko dostać takie płyty z muzyką której słucham na co dzień Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości