Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
lusterko - wkład lusterka KB1
#1
Jak zawsze z usterkami - mam nadzieję, że Was to nie dotknie !

Badałem temat wkładu lusterka (u mnie jedno "zbrązowiało" jak to z fotochromami bywa, czego oczywiście nikomu nie życzę ; )
- faktycznie, jak już ktoś na forum napisał - w ASO podali cenę 2tys
- wkładów nieoryginalnych nikt nie oferuje (kilka firm obdzwoniłem, chcieli żebym wymontował i im wysłał, ale mi to jakoś nie idzie, poza tym "coś tam widać Oczko
- obrysowanie też nie jest takie proste - gumowa osłona wokół niego...

sposoby :
- wycena z niezależnej firmy - okazuje się, że wkład kosztuje 670zł brutto (to część składowa o kodzie 76263-SJA-G01) - plik z wyceną w załączniku, mam nadzieję, że jest prawdziwa - nie kupiłem finalnie, ale może ktoś "pociągnie temat" w przyszłości i potwierdzi, bądź zaprzeczy
- firmy wyspecjalizowane w lusterkach - koszt ok 100 zł, na miejscu wymontują, dotną i zamontują - niestety bez fotochromu, ale poza tym bez zmian w porównaniu z oryginałem (umówiłem się już we Wrocławiu, ale zawsze brak czasu... w końcu dotrę Oczko
Pozdrawiam !


Załączone pliki
.pdf   wycena Legend.pdf (Rozmiar: 60.18 KB / Pobrań: 37)
Odpowiedz
#2
o widzisz.. dzięki za info bo mam ten sam problem Uśmiech
Odpowiedz
#3
(11-27-2014, 12:08 )pawellqu napisał(a): Jak zawsze z usterkami - mam nadzieję, że Was to nie dotknie !

Badałem temat wkładu lusterka (u mnie jedno "zbrązowiało" jak to z fotochromami bywa, czego oczywiście nikomu nie życzę ; )
- faktycznie, jak już ktoś na forum napisał - w ASO podali cenę 2tys
- wkładów nieoryginalnych nikt nie oferuje (kilka firm obdzwoniłem, chcieli żebym wymontował i im wysłał, ale mi to jakoś nie idzie, poza tym "coś tam widać Oczko
- obrysowanie też nie jest takie proste - gumowa osłona wokół niego...

sposoby :
- wycena z niezależnej firmy - okazuje się, że wkład kosztuje 670zł brutto (to część składowa o kodzie 76263-SJA-G01) - plik z wyceną w załączniku, mam nadzieję, że jest prawdziwa - nie kupiłem finalnie, ale może ktoś "pociągnie temat" w przyszłości i potwierdzi, bądź zaprzeczy
- firmy wyspecjalizowane w lusterkach - koszt ok 100 zł, na miejscu wymontują, dotną i zamontują - niestety bez fotochromu, ale poza tym bez zmian w porównaniu z oryginałem (umówiłem się już we Wrocławiu, ale zawsze brak czasu... w końcu dotrę Oczko
Pozdrawiam !

Pawellqu - a gdzie się we Wrocławiu umawiałeś? Mam podobny problem - na razie rozwiązałem inaczej - jak się sprawdzi napiszę na forum.
Odpowiedz
#4
Nie lepiej kupic oryginał?
Odpowiedz
#5
Dołączona wycena dotyczy całego plastikowego lusterka wraz mechanizmami.
OEM wkład lusterka lewy w ASO kosztuje ok. 650,00 zł.
Wymianę spokojnie mozna zrobić we własnym zakresie.
Odpowiedz
#6
(04-16-2015, 16:03 )Peter napisał(a): Dołączona wycena dotyczy całego plastikowego lusterka wraz mechanizmami.
OEM wkład lusterka lewy w ASO kosztuje ok. 650,00 zł.
Wymianę spokojnie mozna zrobić we własnym zakresie.

A możecie napisać trochę więcej o samej wymianie? Jest na to jakiś sprytny sposób? Mam wkład, i chciałbym go sam wymienić. W innych samochodach wystarczyło wiedzieć jak podważyć lusterko, i gdzie są podłączone przewody do podgrzewania. Czy tutaj jest pododnie? Czy jednak jakieś nietypowe zatrzaski/zaczepy?
Odpowiedz
#7
Lusterko podważasz od spodu szeroka plastikową łyżką.
Odpowiedz
#8
mruwa : we Wrocławiu (ul. szczecińska 17) zrobili mi to w 40 minut - "na miejscu", koszt 80 zł, różnica - bez fotochromu, docięte bez szału, ale trzeba się przypatrzyć, żeby zauważyć, reszta funkcjonalna w pełni (a różnicy, nawet w nocy, między prawym oryginałem, a lewym dociętym -szczególnie nie czuję...)
jeżeli chodzi o wymianę - sam sie bałem, ale faktycznie "normalnie" sie podważa - byłem przy wymianie...
Odpowiedz
#9
(04-17-2015, 5:04 )pawellqu napisał(a): mruwa : we Wrocławiu (ul. szczecińska 17) zrobili mi to w 40 minut - "na miejscu", koszt 80 zł, różnica - bez fotochromu, docięte bez szału, ale trzeba się przypatrzyć, żeby zauważyć, reszta funkcjonalna w pełni (a różnicy, nawet w nocy, między prawym oryginałem, a lewym dociętym -szczególnie nie czuję...)
jeżeli chodzi o wymianę - sam sie bałem, ale faktycznie "normalnie" sie podważa - byłem przy wymianie...

Pięknie dziękuję za pomoc! No cóż - będę próbował w weekend. Spróbuję zrobić jakąś fotę to wrzucę.
Odpowiedz
#10
(04-17-2015, 21:37 )mruwa napisał(a):
(04-17-2015, 5:04 )pawellqu napisał(a): mruwa : we Wrocławiu (ul. szczecińska 17) zrobili mi to w 40 minut - "na miejscu", koszt 80 zł, różnica - bez fotochromu, docięte bez szału, ale trzeba się przypatrzyć, żeby zauważyć, reszta funkcjonalna w pełni (a różnicy, nawet w nocy, między prawym oryginałem, a lewym dociętym -szczególnie nie czuję...)
jeżeli chodzi o wymianę - sam sie bałem, ale faktycznie "normalnie" sie podważa - byłem przy wymianie...

Pięknie dziękuję za pomoc! No cóż - będę próbował w weekend. Spróbuję zrobić jakąś fotę to wrzucę.

Mała poglądówka w załączneniu.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości