Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o hamulce
#11
G2 ma 280mm, G3 ma 300mm.
EVO? mówisz o mitsu?
v6
Odpowiedz
#12
Tak mitsu EVO... 300mm? Hmmmm. a czy beda pasowac? Jakos nie widzialem by ktos zrobil taka przekladke....
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#13
tak mitsu evolution 8
na fabryczny rozstaw nie pasują ale parę godzin w garażu i wszystko gra
efekt jest ekstra
Odpowiedz
#14
Wow mam rozumiec, że rozwierciłes otwory w tarczach czy zmieniłes rozstaw szpilek na piascie? Zdezorientowanyhock:
Odpowiedz
#15
Nie no ludziska, nie zrozumielismy sie.... Chodzilo mi o to ze firma Tarox robi do Evo, tak jak Marcin pisal ze zimmerman robi do Porsche....
Ja kupilem tarcze Taroxa do Hondy Legend

Jestem zadowolony z tarcz Taroxa ale zawsze moze byc lepiej, nie? No i uwazam ze wieksza tarcza napewno bedzie lepiej hamowala...
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#16
załóż porządny zacisk. co Ci z większej tarczy jak fabryczne zaciski ledwo by civica zatrzymały.
Odpowiedz
#17
nic nie rozwiercałem. wystarczyło prostym sposobem zmienić rozstaw otworów do mocowania seryjnych zacisków
Odpowiedz
#18
To moze pytanie do wlascicieli pralek.... Wiem ze w Preludach robia swapa na hamulce z Legenda... Czy w Preludach pasuje tez taki zestaw z ATR?
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#19
ak47 i własnie o to pytam, jaki ,masz sposób? Sam myśle nad "powiększeniem" tarcz.
Odpowiedz
#20
Z tego co sie orientuje to pasa z ATRa, ale chetnie pokaze Wam cos ciekawego Uśmiech

zaciski BREMBO pochodzące z Alfa Romeo 166 3.0 V6
[Obrazek: br1_107.jpg]

po wstępnych pomiarach trza było dopasować tarcze , wybór padł na Passata b6 4motion 2.0tdi
dane tarczy : 314 x 25 h- 50
[Obrazek: br4_727.jpg]

jako że Pasek ma rozstaw śrub 112 a otwory w tarczy 15,3 to dwa miałem gotowe , następne dwa zostały wywiercone a sąsiednie zaślepione - cienka ścianka
[Obrazek: br5_144.jpg]

przeróbka zwrotnic to , przedłużenie oryginalnych płaszczyzn na frezarce , nawiercenie nowych otworów i przycięcie na odpowiednią długość
[Obrazek: br11_153.jpg]

pierwowzór jarzma powstał z panela podłogowego
[Obrazek: br6_111.jpg]

jarzma wycięte z płyty stalowej 12mm , na początek zostały wycięte dwa podobne kawałki i zespawane ze sobą a potem wiercone i wycinane jako jedna całość
[Obrazek: br7_992.jpg]

gotowy zestaw do montażu
[Obrazek: br2_307.jpg]

zdjęcie mówi samo za siebie
[Obrazek: br12_233.jpg]

a tu już wszystko na swoim miejscu
[Obrazek: br_206.jpg]

[Obrazek: br15_131.jpg]

fotorelacja zacytowana z forum PTP do wgladu pod adresem <!-- m --><a class="postlink" href="http://hondaprelude.pl/forum/viewtopic.php?t=30094&highlight=brembo">http://hondaprelude.pl/forum/viewtopic. ... ght=brembo</a><!-- m -->
Pozdrawiam
Yogi
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości