Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o hamulce
#21
Peter, podobnie jak Yogi zrobiłem nowe jażma. tyle, że w coupe są inne zwrotnice i musiałem zacisk przenieść z tyłu
na przód. u yogiego nowe jażmo jest proste. ja musiałem zrobić w kształcie półksiężyca. tarcze pasują. trzeba tylko
zebrać 0,5mm z otworu na piastę.
Odpowiedz
#22
To nie moja przerobka tylko kolegi z forum PTP Oczko ja tylko chcialem pokazac ze sie da Duży uśmiech
Pozdrawiam
Yogi
Odpowiedz
#23
OMG a który PTPiarz smiga Legendem i jeszczo go tu nie ma? Oczko
Odpowiedz
#24
A i jeszcze BTW: ale ten koles to chyba Preluda śmiga? Fajna ma fotę z kiepem na feldze Oczko
Odpowiedz
#25
No to wlasnie przerobka na pralce bo ma 4 szpilki Oczko
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#26
No to ja mam inne pytanie. Zmieniłem w legendzie tarcze i klocki no i chciałbym jeszcze zmienić płyn, tylko ze odpowietrzniki są dosyć mocno skorodowane no i mam obawy o ich odkręcenie Niezdecydowany ostatnio ukręciłem odpowietrznik w oplu Duży uśmiech nie wiem na ile mogę sobie pozwolić odkręcając go. Poradźcie cosik Oczko
Pozdrawiam
Yogi
Odpowiedz
#27
Myślę, że dobrze by było spsikać odpowietrznik wd-40 lub czymś podobnym, powtórzyć to na drugi dzień i np na trzeci dzień spróbować ruszyć. Jak nie pójdzie to podgrzanie zacisku wokół odpowietrznika powinno pomóc. Żeby uniknąć takiej sytuacji, za każdym razem jak mam możliwość to psikam na odpowietrzniki.
Odpowiedz
#28
no ja już kilka razy psikałem i tez myślałem ostatecznie o podgrzaniu zacisku
Pozdrawiam
Yogi
Odpowiedz
#29
No i dobry kluczyk oczkowy
Odpowiedz
#30
Po pierwsze Legoend to nie Opel i tak łatwo się nie urywają , a po drugie to nie oczkowy a długą nasadkę sześciokątną.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości