Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
artykuł - czy warto kupić używanego legenda KB
#1
Fajny artykuł, w zasadzie mam te same wrażenia z jazdy co autor. Ciekawostki, o których nie wiedziałem np. zespolenie nawigacji z automatyczną klimatyzacją - elektronika przewiduje położenie słońca względem samochodu, co pozwala na zoptymalizowanie siły i kierunku nawiewu powietrza, czy też karbonowy wał.

http://www.autocentrum.pl/testy-aut-uzyw...4-do-2012/
Odpowiedz
#2
(01-09-2015, 6:29 )wlodek napisał(a): Fajny artykuł, w zasadzie mam te same wrażenia z jazdy co autor. Ciekawostki, o których nie wiedziałem np. zespolenie nawigacji z automatyczną klimatyzacją - elektronika przewiduje położenie słońca względem samochodu, co pozwala na zoptymalizowanie siły i kierunku nawiewu powietrza, czy też karbonowy wał.

http://www.autocentrum.pl/testy-aut-uzyw...4-do-2012/

Kolejny artykuł na ten sam temat:

http://www.auto-swiat.pl/uzywane/uzywana...qdww#fp=as
Odpowiedz
#3
Warto dodać, że Legend był jednym z pierwszych samochodów z karbonowym wałem napędowym. Na tym nie kończy się użycie lekkich materiałów. Dekle zaworowe są magnezowe, a aluminium, poza elementami zespołu napędowego, posłużyło do wykonania ram pomocniczych, zawieszenia, klapy bagażnika, błotników i maski.

WOW Uśmiech
Nie wiedziałem.
Odpowiedz
#4
Ponadto opcjonalnie KB1 wyposażona była w felgi magnezowe.
Cena kompletu w 2007 roku to 18000,00 zł.
Odpowiedz
#5
Nie masz magnezowych przypadkiem?
Odpowiedz
#6
(06-19-2016, 20:59 )marcintenisozo napisał(a): Nie masz magnezowych przypadkiem?

Przypadkiem mam ale na nich jeżdzę Oczko
Dla Ciebie coś bardziej interesujcego mam w Dziale Giełda Uśmiech
Odpowiedz
#7
Czytałem kiedyś już ten artykuł, ale zespolenie navi z klimą uważam za mało wiarygodne:
1. Nie zauważyłem różnicy czy jadę pod słońce czy ze słońcem,
2. Nie ma wzmianki o tym w instrukcji,
3. Jak system rozpozna że słońce jest za chmurami?
Śpiący

Co do felg, to ma się rozumieć że te akcesoryjne 18' są magnezowe?
Odpowiedz
#8
Masz czujniki zmierzu to wystarczy.
Odpowiedz
#9
Co do lekkości to oprócz Hondy mam Volvo S80, szły od 1998 roku i buda jest ze stali niskostopowej (lżejsza, nie koroduje i jest bardzo mocna), zbiornik z tworzywa, elementy zawieszenia z alu tak samo jak maska i klapa bagażnika. Limuzyna waży zaledwie 1600kg (najlżejszy ma 1500kg)
Odpowiedz
#10
(07-09-2016, 21:01 )strugar napisał(a): Czytałem kiedyś już ten artykuł, ale zespolenie navi z klimą uważam za mało wiarygodne:
1. Nie zauważyłem różnicy czy jadę pod słońce czy ze słońcem,
2. Nie ma wzmianki o tym w instrukcji,
3. Jak system rozpozna że słońce jest za chmurami?
Śpiący

Co do felg, to ma się rozumieć że te akcesoryjne 18' są magnezowe?

system rozpoznawania pozycji słońca jest bardzo prosty - Legend nie musi widzieć fizycznie słońca.
spróbuję to wyjaśnić - w danych gps masz wszystko 
1. pozycję samochodu
2. kierunek jazdy
3. godzinę i datę
    z tego wszystkiego komp wylicza po której stronie samochodu jest słońce i do tego dopasowuje klimę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości