Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ile tak naprawdę pali legend?
#11
Jak pali średnio 15l to bardzo dobrze. Ja kiedyś swoją ka8 na autostradzie spaliłem przy 110km/h na odcinku 400km 6,7l/100 z 5 osobami na pokładzie. To znaczy tak wyszło z obliczeń Oczko
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#12
W KA8 z automatem miałem niezależnie od warunków 12l/100km Pb95 i więcej, a z manualem przy sprawnej jeździe średnio 10-11l/100km Pb95. Poniżej 10l/100km nigdy nie zszedłem, ale z drugiej strony też nie próbowałem Duży uśmiech
Odpowiedz
#13
"Nie po to się kupuje 3,5 żeby jeździć jak emeryt, rozumiem spokojną i dostojną jazdę ale nie oszczędność za wszelką cenę, chyba kupując takie auto liczycie się ze zużyciem paliwa, samochód waży ok 1700kg, dolicz do tego butlę z gazem + gaz i wychodzi Ci 1800 do tego kierowca pasażer i reszta załadunku i robi się 2t, nie rozumiem o co chodzi"

oczywiście, że kupując takie auto nie myślałem, że będzie palił tyle co accord. ale czytając i słuchając takich magików jak sova myślałem ze 16-18 l w mieście starczy. a tu pół miasto, pół krótkie trasy wychodzi mi 20l i więcej.

czy komuś jeszcze ka9 pali 13 litrów? i czy komuś pali tyle co mój?
Odpowiedz
#14
Mnie nigdy ka8 nie spaliła przy tzw normalnej jezdzie 20l gazu- musialem sie postarac. Cos masz nie tak. Tylko co? Falują Ci obroty na luzie? Czy auto osiaga optymalna temperature wody? Czy nie zauwazyles spadku mocy? Czy pali na dotyk? I w koncu ktora masz generacje gazu? Niektorzy robia tak, ze zanim rusza to pod domem 15min grzania auta co by bylo miło, a potem np, 20l/100.
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#15
Zastanow sie tez jaki masz przebieg, czy sondy pracuja poprawnie czy leniwie. Ja moge podzielic sie wrazeniami ze spalania w KA8(na autostradzie przy srednio 140km/h spalanie 10.5-11.5 l/100km, miasto 15l wzwyz,benzyna) oraz KA9 (potrafilem zejsc do okolo 12l gazu przy wakacyjnej jezdzie po wioskach bez swiatel z predkosciami do 100km/h, teraz w cyklu mieszanym gdzie trasa jest kiepskiej jakosci i tocze sie za tirami z predkoscia 60km/h a stosunek trasa-miasto to 1/1 czy 50% jednego i drugiego, spalanie jest na poziomie 14,15 l/100km LPG. W swieta natomiast, kiedy jezdzilem autem tylko po miescie i na dodatek na krotkich dystansach, czesto grzejac tylek w aucie przy pracujacym silniku, spalanie osiagnelo 20l/100km i jakos nie moge tego miec autu za zleUśmiech )
Co do danych podawanych tutaj przez niektore osoby, tez miewam wrazenie, ze sa przekoloryzowane, tak zeby pokazac jakie to oszczedne auto. Niemniej jednak istotny jest stan techniczny(czesto powiazany bezposrednio z przebiegiem), u mnie KA9 ma prawie 400 tys km i w porownaniu do 200 tys na KA8 roznica jest widoczna/slyszalna golym okiem/uchem*(niepotrzebne skreslic).
Dodatkowo przy instalacji gazowej liczba czynnikow majacych wplyw na spalanie rosnie w stosunku do jazdy na PB, gdyz wypadaloby zmienic filtry fazy cieklej i lotnej, zregenerowac reduktor, nastepnie wyregulowac instalacje, nie mowiac juz o kontroli poziomu plynu chlodniczego, a konczac na stacji na ktorej zaopatrujesz sie w LPG(tu roznice w spalaniu potrafia siegac do 2l/100km).
No i finalnie do obliczania sredniego spalania korzystam z przebiegu miedzy tankowaniem,a nalezaloby odliczyc odcinek pokonany na samej PB, ktory moze stanowic od 3 do 5% dystansu w zaleznosci od charakteru trasy, takze nie ma co wpadac w kompleksy ze wzgledu na cudowne wyniki kolegow.
Odpowiedz
#16
Ja sie z dyskusji wycofuję. Dodam na koniec, że nie mam żadnego biznesu w tym, żeby coś koloryzować. A tak BTW przegląd auta nie zaszkodzi.
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#17
Na iphonie mam aplikację Gas Cubby, w której odkąd kupiłem Legenda postanowiłem wprowadzać każdy koszt związany z autem. Na początku ciężko mi było się zmusić do wklepywania danych (przy poprzednim aucie też miałem takie postanowienie, ale zapał skończył się po paru tygodniachOczko.

Od zakupu Legenda przejechałem ponad 10k km, nieco ponad 1300l LPG, a dodatkowo przez ten czas silnik potrzebował ok 60l benzyny (w tym parę kilkunasto km prostych odcinków, na których wyłączałem gaz, aby silnik popracował trochę na benzynie na dłużej).

Ktoś tu pisał chyba na forum, że oprócz LPG potrzeba ok. 0.5l benzyny na 100km i to mogę potwierdzić jak widać.

Przy mojej jeździe czarno na biały wychodzi mi 13l gazu na 100km, nie widzę sensu przekonywać kogoś do oszczędności Legenda w paliwie bo to nie ten typ autaOczko.
Ponadto tak jak pisałem już wcześniej bardzo często jeździłem z rocznym dzieckiem w foteliku, a wtedy nie ma co szaleć na drodze.
Przy nieco bardziej dynamicznej i szybszej jeździe 14-15l to wynik odpowiedni i takiego wypada oczekiwać po silniku 3.5l i ponad 200KM.
Odpowiedz
#18
Ja Cie tylko pociesze,ze rowniez po lekturze wynikow spalania forumowiczow, zabralem sie za walke z instalacja gazowa, zeby obnizyc spalanie. Podczas tej walki, rozebralem juz reduktor do czyszczenia dwukrotnie, filtry fazy lotnej i cieklej wymienilem bodajze 5 razy przy przejechanych okolo 43 tys km(dwie z tych wymian byly zbedne, ale skoro juz reduktor byl w czesciach, to zrobilem to z rozpedu), wymienilem wtryski gazu z MagicJet na HANA, reguluje gaz na biezaco, dosyc dlugo walczylem z kompensacja temperaturowa i wlasnie podczas tych dzialan odkrylem ze sondy owszem pracuja, ale sa juz na wykonczeniu. Bardzo mozliwe ze ich wymiana dalaby mi te brakujace 1-1.5 litra gazu oszczednosci, ale uznalem,ze poki silnik pracuje kulturalnie na obydwu paliwach,to nie bede otwieral przyslowiowej puszki Pandory i przy obecnej cenie LPG wcale mi sie do tego nie spieszy.
BTW, Accord 2.2 palil niewiel mniej niz Legend, wiec w sumie nie ma co szukac dziury w calym.
Odpowiedz
#19
U mnie całkowite średnie spalanie z 4 lat jazdy na LPG : 15,391 l . Maks ile mi spalił to było 22 l / 100 km - odcinek autostrady Wrocław - Katowice - 4 osoby + 4 rowery na dachu. Normalnie w trasie ok. 13,5 l mi wychodzi.
Odpowiedz
#20
Legend KA8, jazda na lpg emerycka do Mielna (droga usłana fotoradarami) spalanie 11,2l lpg. Jazda dynamiczna w trasie 13,5l lpg, natomiast cykl mieszany 15-16l lpg/100km. Istalacja sekwencja Stag, wtryski Valtek. Takie są moje doświadczenia pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości