Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak powinien zmieniać biegi automat?
#1
Pomóżcie Panowie bo nie mogę nic namierzyć w tym temacie. Jak powinna wyglądać zmiana biegów w automacie bo w mojej KA8 są wyraźnie wyczuwalne a jak już wstawię jej konkretniej to zmiana odbywa się tak jakby z "uderzeniem". Wie ktoś może co to jest? Kończy się skrzynia? W sobotę planuję wymienić olej w skrzyni - jest szansa że to pomoże?
Odpowiedz
#2
Skrzynia jest praktycznie nie do zajechania przy normalnej jezdzie. Olej oryginalny czyni cuda, ale zaden inny nie. Do dealera lec!
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#3
Skrzynia powinna działać płynnie niezależnie od sposobu jazdy, bez żadnych szarpnięć. Mądrzejsi mówią, że powinno się lać tylko hondowski ATF i z tego co słyszę ten olej faktycznie działa najlepiej. A poduszki sprawdzałeś? Jaki kolor ma na bagnecie olej ze skrzyni?
Odpowiedz
#4
W dobrym stanie ta skrzynia zmienia biegi bardzo przyjemnie. Podczas normalnej jazdy płynnie, przy kickdownach z wyczuwalną - ale satysfakcjonującą redukcją.
To nie jest DSG czy 9 biegówka z RR - zawsze coś wyczujesz.
Niemniej jeżeli masz już "uderzenia" - to czeka Cię to co mnie:
opcja a) - mechanizm różnicowy/dyferencjał
opcja b) - skrzynia do wymiany

Przy czym opcja B - w moim przypadku - pomogła na parę tyś. i już znowu jest to samo.
Trzeba ściągnąć skrzynię z Jap. z małym przebiegiem, inaczej możesz wkładać niewiele lepsze graty od starych Oczko
Odpowiedz
#5
Olej ory ATF Hondy 4 litry doszedł już dzisiaj więc jutro wymiana i przy okazji luknę na te poduszki. Mam nadzieję że nie sypie się skrzynia choć dzisiaj zauważyłem że nawet na postoju przy przerzuceniu z P na D czuć lekkie szarpnięcie Smutny
Odpowiedz
#6
Ile zaplaciles?
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#7
(01-30-2015, 7:22 )pandrummer1 napisał(a): Ile zaplaciles?
Pytasz o olej do skrzyni? 68,60 zł za 1 litr.
Odpowiedz
#8
(01-30-2015, 7:36 )mickey00 napisał(a): Pytasz o olej do skrzyni? 68,60 zł za 1 litr.
Kiedy wymiana ?
Odpowiedz
#9
(01-30-2015, 8:26 )nikolai66 napisał(a):
(01-30-2015, 7:36 )mickey00 napisał(a): Pytasz o olej do skrzyni? 68,60 zł za 1 litr.
Kiedy wymiana ?

Jutro, chcę się jak najszybciej przekonać czy coś pomoże na bolączki skrzyni.
Odpowiedz
#10
(01-30-2015, 6:23 )mickey00 napisał(a): Olej ory ATF Hondy 4 litry doszedł już dzisiaj więc jutro wymiana i przy okazji luknę na te poduszki. Mam nadzieję że nie sypie się skrzynia choć dzisiaj zauważyłem że nawet na postoju przy przerzuceniu z P na D czuć lekkie szarpnięcie Smutny

Zazwyczaj przy zanieczyszczonym/spalonym oleju najbardziej szarpie przy przełączaniu P/D i P/R. Na pewno wymiana oleju pomoże ale dla pełnego efektu skrzynię trzeba przepłukać co najmniej 3 razy. Przy okazji bezwzględnie wymiana filtra. Oczywiście może być również problem z poduszkami.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości