Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KA9 rurek car
#11
(02-05-2015, 17:20 )Bonio86 napisał(a): no to mamy te same springi, tylko u mnie tył trochę bardziej siedzi - tak samo jak przód, u Ciebie widać że tył jest w górze. Mechanik przed i po zmianie sprężyn odnotował różnice z przodu między tym co było na aucie a po zmianie springów, przód klękł 6,5cm tył 6cm (bez jazdy - myślę że po paru miesiącach mogło się coś ugnieść jeszcze tymbardziej że sprężyny nie są sztywne)
napisz jeszcze jakie ET masz na tych felgach.

Zdjęcia są jak obniżony był tylko przód auta. Teraz są założone wszystkie 4 fedry. Myślę teraz o zawieszeniu gwintowanym ale jedynie co znalazłem to zestaw za 4500 zł. Jest jeszcze jedna opcja zrobienia customa koszt około 1200 zł.
Odpowiedz
#12
jeśli bawić się w custom, to może pneumatyka?
Odpowiedz
#13
Air Ride trochę kosztuje około 6000zl. Narazie mam ważniejsze wydatki ale w przyszłości kto wie....
Odpowiedz
#14
Gotowy zestaw rzeczywiście kosztuje 6000 zł i prawdopodobnie nie dostaniesz go w Europie. Ale jeśli projekt wykonasz sam, we własnym zakresie kupisz wszystkie elementy i złożysz, a metalowe części zostaną wytoczone z Twojego materiału u znajomego tokarza, wtedy da się zamknąć w 3000 - 3500 zł. Temat przerabiał znajomy, tyle, że w Nissanie.
Odpowiedz
#15
(02-05-2015, 17:20 )Bonio86 napisał(a): napisz jeszcze jakie ET masz na tych felgach.

Bodajże ET 35
Odpowiedz
#16
Ok dzięki tak patrze właśnie że dosyć sporo wystają. Jaki rozmiar gumy masz naciągnięty?
Odpowiedz
#17
(02-06-2015, 7:05 )Bonio86 napisał(a): Ok dzięki tak patrze właśnie że dosyć sporo wystają. Jaki rozmiar gumy masz naciągnięty?

225/35
Odpowiedz
#18
Fotka dolotu Oczko
[Obrazek: 86ce8384f3ab61f5med.jpg]
Odpowiedz
#19
ten filterek to dobry do 1.6 a nie do 3,5 jak dla mnie powinien być minimum 2x taki
Odpowiedz
#20
(06-23-2015, 11:25 )Bonio86 napisał(a): ten filterek to dobry do 1.6 a nie do 3,5 jak dla mnie powinien być minimum 2x taki

To raz a dwa - filtr stożkowy w komorze silnika i jeszcze na dodatek przy reduktorze od cyklonuB Oczko nie wpłynie na poprawę czystośc/temperatury/objetosci/etc. zasysanego powietrza. Ide o zakład, że dynamika poboru powietrza jest w tym przypadku gorsza niż na fabrycznym układzie dolotowym z dobrym wkładem filtrującym.
Musisz odseparować termicznie filtr od komory i znaleźć miejsce gdzie będzie dostęp do powietrza z zewnątrz. 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości