Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opony letnie
#1
Koledzy potrzebuję porady. Chcę kupić letnie oponki i zastanawiam się nad rozmiarem. 215/55/16 za np Firestone TZ300 muszę zapłacić 360zł za sztukę, a w rozmiarze 205/60/16 za te same pieniądze dostanę Goodyear Efficient performance, która jest dużo lepszą oponą. Każdy sprzedawca mi mówi, że teraz większość 16 jest właśnie w rozmiarze 205 i dlatego są dużo tańsze. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie, czy jest różnica w wyglądzie tychże opon i jak jest z prowadzeniem ? 
Odpowiedz
#2
W prowadzeniu dużej różnicy nie ma. Wygląd różni się już znacząco.
Odpowiedz
#3
Trochę poszperałem i wygląda na to, że różnicy w wyglądzie nie ma. Średnica jest nawet większa w 205/60/16. Tak dla potomnych Oczko :
http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamien...215/55r16/
Teraz tylko zdecydować, które opony wybrać Duży uśmiech Macie jakieś sugestie ?
Odpowiedz
#4
ja bym założył takie jakie są przeznaczone do KA7/KA8 czyli 215/55 R16
Odpowiedz
#5
nie liczyłem kalkulatorem, tylko miałem założone na aucie. zobaczysz jak mocno schowane w głąb auta jest 205. o ile się zdecydujesz.
Odpowiedz
#6
205 znika w ka8
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#7
Dzięki koledzy. Brałem pod uwagę tylko średnicę, a nie to, że opona się głębiej schowa. Dzisiaj będę miał do przymiarki alufelgi z acury w rozmiarze 205/55/16 i sprawdzę dokładnie ile ta opona się chowa w stosunku do 215.
Macie jakieś sugestie co do marki opon ? Kupować z klasy premium, czy średnia półka też wystarczy ?
Odpowiedz
#8
Polecam opony Dunlop Bluresponse bardzo dobrze sie prowadza na mokrym i sa ciche, poczytaj opinie o tych oponkach, wszystkie pozytywy ja takze potwierdzam.
Odpowiedz
#9
Vredestein Sportrac sprzyja przyjemnym doznaniom w tym aucie
Odpowiedz
#10
Polecam hankook ventus prime 2k115 ewentualnie uniroyal raynsport3 to sa oponki z sredniej klasy ale z fajnym wlasciwosciami i naprawde sie fajnie jezdzi ewentualnie cos z tanszej polki to nexena su1,su4  maraka u nas malo znana ( korea )ale za dobre pieniadze z niezlymi wlasciwosciami 
 Pozdrawuam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości