Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olej?
(10-08-2016, 3:58 )Peter napisał(a):
(10-07-2016, 23:00 )Putynek napisał(a): W ASO Szczecin  mechanik powiedział, że każdy Kb1 który serwisowali brał olej.

W bieżącej-miejskiej eksploatacji ze sporadycznymi przejazdami miedzy miastami spala minimalne ilości oleju - może dwa milimetry na bagnecie mniej ale oczywiście nie ma to żadnego wpływu na układ olejowy, kontrolki, czujniki, itp. ( prędzej te pare gram oleju ucieka przez pocące się uszczelki ).
Kiedyś gdy jeździłem codziennie na trasie Łódź-Płock w tym ok 50 km po autostradzie cirka 160 km/h - musiałem dolać maks. między wymianami oleju ok 500 ml oliwy.

Mam te samą przypadłość, gdy zasuwam po autostradach często musze dolewać oleju.
Odpowiedz
(10-08-2016, 3:58 )Peter napisał(a):
(10-07-2016, 23:00 )Putynek napisał(a): W ASO Szczecin  mechanik powiedział, że każdy Kb1 który serwisowali brał olej.

W bieżącej-miejskiej eksploatacji ze sporadycznymi przejazdami miedzy miastami spala minimalne ilości oleju - może dwa milimetry na bagnecie mniej ale oczywiście nie ma to żadnego wpływu na układ olejowy, kontrolki, czujniki, itp. ( prędzej te pare gram oleju ucieka przez pocące się uszczelki ).
Kiedyś gdy jeździłem codziennie na trasie Łódź-Płock w tym ok 50 km po autostradzie cirka 160 km/h - musiałem dolać maks. między wymianami oleju ok 500 ml oliwy.

to samo mam i ja w normalnej jeździe nawet w trasie do 100 km nic ale jak latem zrobiłem 6000km z czego 2/3 niemiecki autobahn i zauważyłem, że nie prędkość a obroty mają duże znaczenie jak zrobiłem 1000km na zasadzie wściekania i nie patrzenie na bak to 200ml poszło Uśmiech a jak spokojnie to nic, przeliczając na 10 000km więcej jak 800ml nie dolałem także chyba nie jest źle Uśmiech a dodam, że auto już ma ponad 300 000km także może czas na 5w50 Oczko
Odpowiedz
Mi póki co po 4 kkm wziął minimalnie oleju, ale troszkę pognałem po autostradach; --)
Odpowiedz
U mnie cos śmierdzi dałem auto do serwisu ciekawe czy wlali mi ten olej total bo wtedy tyle oleju nie żarła poczekam z tym mobil 1 5w50 i wleje teraz Shell helix ultra 5w30 zobaczymy co to bedzie .
Odpowiedz
ponad 6.000 od wymiany i po remoncie praktycznie nie bierze oleju. Jazda raczej spokojna do 150km/h
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości