Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olej?
#11
(03-01-2015, 7:11 )kemot napisał(a): Witam,
Chce kupic olej na dolewki i przygotowac sie do pozniejszej wymiany. Przegladajac rachunki po poprzednim wlascicielu widze cos takiego. 0W-30, numer czesci: 08232-p99b5-lhe. Problem z tym, ze po wpisanu tego numeru w wyszukiwarce wyskakuje olej do diesla??? Przypuszczam, ze blad na fakturze... co w takim razie wlac?

Możesz spokojnie zostawić ten olej od diesla teraz i na dolewki - nadaje się do benzyny. 
Odpowiedz
#12
A mozecie sie przy okazji pochwalic czy i w ogole Wam wciaga olej? Uśmiech
Odpowiedz
#13
(03-16-2015, 5:15 )kemot napisał(a): A mozecie sie przy okazji pochwalic czy i w ogole Wam wciaga olej? Uśmiech

Ja przy rocznym przebiegu ok. 7tys. nie muszę nic dolewać.
Odpowiedz
#14
(03-16-2015, 5:17 )pgkoci napisał(a):
(03-16-2015, 5:15 )kemot napisał(a): A mozecie sie przy okazji pochwalic czy i w ogole Wam wciaga olej? Uśmiech

Ja przy rocznym przebiegu ok. 7tys. nie muszę nic dolewać.

Glownie miasto/autostrada czy 50/50? Przewaznie przy wyzszych predkosciach/wiekszym obciazeniu zjada. Jak ktos sie turla glownie po miescie to przewaznie nie zjada Oczko.
Odpowiedz
#15
Moja przy spokojnej jeździe do 140 nie bierze, ale jak latam za granicę z prędkościami znacznie większymi to zawsze ubędzie.
Odpowiedz
#16
Może faktycznie zależy to od dużych prędkości, u mnie w większości miasto, a jakaś dłuższa traska 2 razy w roku.
Odpowiedz
#17
0,6-0,8 litra między wymianami (wymieniam co 15kkm)
Odpowiedz
#18
(03-10-2015, 7:48 )pablo diablo napisał(a): u mnie wszędzie millers Uśmiech

Hmm, niby czytalem, ze to prawdziwy syntetyk, a nie tak jak inne psudo-syntetyki, ale patrzac na specyfikacje millersa 5w40 http://www.millersoils.co.uk/automotive/...sector=Car i przykladowo mobila 5w50 to mobil wygrywa i to dosc znaczaco... http://www.mobil.com/UK-English/Lubes/PD...5W-50.aspx

Dlaczego Millers? Uśmiech
Odpowiedz
#19
bo sieć sprzedaży nie pozwala na handlowanie podróbami Oczko co na przykład w motulu jest nagminne jak się okazuje..

dokładnie tego tridenta 5w40 leję do hondy, leję go też od kilku lat do subaru imprezy gt, millersa lałem też do subarowego diesla który ma różne opinie - nigdy żadnych problemów
prawdziwy syntetyk tak jak piszesz, a co specyfikacji to ja się nie znam na tych skrótach Oczko
generalnie millers jest bardzo powszechny wśród kierowców z mojego macierzystego forum (forum subaru) Oczko leją go do naprawdę wysilonych aut i leją go mechanicy którym w tym zakresie ufam po prostu

nic mądrzejszego nie jestem w stanie napisać Oczko

(do napędów i skrzyni też leje millersa - nie wierzcie w oleje oem - niezależnie czy to selenia fiata czy oem hondy czy co jeszcze innego - czasem to mobil1 czasem shell helix, rzadziej inne - kwestia umowy między producentem aut a producentem oleju)
Odpowiedz
#20
(03-27-2015, 5:59 )pablo diablo napisał(a): bo sieć sprzedaży nie pozwala na handlowanie podróbami Oczko co na przykład w motulu jest nagminne jak się okazuje..

dokładnie tego tridenta 5w40 leję do hondy, leję go też od kilku lat do subaru imprezy gt, millersa lałem też do subarowego diesla który ma różne opinie - nigdy żadnych problemów
prawdziwy syntetyk tak jak piszesz, a co specyfikacji to ja się nie znam na tych skrótach Oczko
generalnie millers jest bardzo powszechny wśród kierowców z mojego macierzystego forum (forum subaru) Oczko leją go do naprawdę wysilonych aut i leją go mechanicy którym w tym zakresie ufam po prostu

nic mądrzejszego nie jestem w stanie napisać Oczko

(do napędów i skrzyni też leje millersa - nie wierzcie w oleje oem - niezależnie czy to selenia fiata czy oem hondy czy co jeszcze innego - czasem to mobil1 czasem shell helix, rzadziej inne - kwestia umowy między producentem aut a producentem oleju)

Dzieki za przemyslelnia, pomocne!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości