Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olej?
#31
Racja, Mobil1 Longlife to dobre oleje, oprócz tego jeśli miałbym coś polecić to oczywiście Motula.
Odpowiedz
#32
Motula 5W30 który kupuję w intercarsie leję do civica 1.6 SOHC. Silnik mam dłubnięty i generalnie samochód służy do ostrzejszej jazdy. Zdecydowana różnica w stosunku do wczesniejszego mobila.Samochód lepiej chodzi na tym konkretnym motulu-szybciej się wkręca i dość spalanie spadło.Podobnie było w corolli TS kumpla.wcześniej lał Valvoline'a i tego mu niestety ubywało, z motulem nie było tego problemu.
Odpowiedz
#33
po przemyśleniach - do skrzyni wleję to hondowskie coś Oczko skoro przy wymianie ponad 7 litrów zostaje starego to lepiej żeby to było mniej więcej to samo Uśmiech
ale do napędów znowu idzie millers Język
(w silniku już się wręcz zadomowił Oczko )
Odpowiedz
#34
Mowisz o ATF-Z1 czy ATF-DW1? Wlewany byl Z1 wiec nie wymienisz na DW1 bo zostal juz wycofany z produkcji. A tak w ogole to ja mysle, ze warto zrobic pelna wymiane (3x3) raz na +- 70k kilometrow. Wtedy wymienisz wiekszosc starego oleju i bedziesz mial swiezy. Przy okazji filtr oleju w skrzyni tez do wymiany.
Odpowiedz
#35
ATF-Z1 WYCOFANY.
ATF-DW1 PRODUKOWANY AKTUALNIE.
Odpowiedz
#36
Mialo byc: "Wlewany byl Z1 wiec nie wymienisz na taki sam bo zostal juz wycofany z produkcji" Oczko. Tylko w sumie nie wiem od ktorego rocznika...
Odpowiedz
#37
ATF Z1 był w oficjlanej sprzedaży jeszcze w 2013 roku.
NIe ma żadnego ryzyka jesli chodzi o kompatybilność i mieszalność Z1/DW1.
Odpowiedz
#38
Tutaj jest procedura jakby ktos chcial wymienic porzadnie olej w skrzyni na swiezy: http://accuratecars.com/blog/2008/12/11/...smissions/. Wymaga trzech/czterech napelnien i troche jazdy po kazdym jednym uzupelnieniu. ja osobiscie bede robil trzy.
Odpowiedz
#39
a jest jakaś opcja wymiany całego oleju zamiast takich płukanek?
Odpowiedz
#40
Nie ma, nie daj sie namowic na podlaczanie maszyny. Nie jest to zalecane w hondzie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości