Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wskaznik temperatury
#11
przyznaję że jak kupowałem furkę to mnie też to zastanowiło. Ale jak zobaczyłem jak szybko wskazówka się podnosi po odpaleniu i wentylator się nie załącza, to rozwiały się moje wątpliwości czy aby nie jeżdżę na nie dogrzanym.
Odpowiedz
#12
To pozamiatane, przyczyna dość prozaiczna , brudna (od zewnątrz) chłodnica , to co mnie zmyliło to czysta chłodnica od klimy.
Odpowiedz
#13
Witam mam ten sam problem temperatura rośnie do 3/4 spada do normalnego poziomu a wiatraki działają cały czas i od nowa nawet podczas jazdy, na postoju słabo grzeje ogrzewanie dopiero podczas jazdy zaczyna normalnie dawać ciepłe powietrze. Mam zamiar wymienić termostat i płyn chłodniczy chodz wiem że to nie to jest przyczyną jestem dobrej myśli a i tak na niego czas. Co na to poradzić ?
Odpowiedz
#14
(11-16-2016, 8:11 )Ozon napisał(a): Witam mam ten sam problem temperatura rośnie do 3/4 spada do normalnego poziomu a wiatraki działają cały czas i od nowa nawet podczas jazdy, na postoju słabo grzeje ogrzewanie dopiero podczas jazdy zaczyna normalnie dawać ciepłe powietrze. Mam zamiar wymienić termostat i płyn chłodniczy chodz wiem że to nie to jest przyczyną jestem dobrej myśli a i tak na niego czas. Co na to poradzić ?

Przede wszystkim poczyścić chłodnice z zewnątrz, przede wszystkim też trzeba zobaczyć przy jakiej temp. dokładnie załączają ci się te wentylatory czy przypadkiem nie za wysoko, termostat może być przyczyną takiego stanu jeśliby był w pełni zacięty, do tego zostaje jeszcze drożność samej chłodnicy.
Odpowiedz
#15
Dzięki za podpowiedz zacznę od wymiany płynu i termostatu oraz czyszczenia chłodnicy zobaczymy co będzie Oczko
(11-16-2016, 16:21 )Damianos1200 napisał(a):
(11-16-2016, 8:11 )Ozon napisał(a): Witam mam ten sam problem temperatura rośnie do 3/4 spada do normalnego poziomu a wiatraki działają cały czas i od nowa nawet podczas jazdy, na postoju słabo grzeje ogrzewanie dopiero podczas jazdy zaczyna normalnie dawać ciepłe powietrze. Mam zamiar wymienić termostat i płyn chłodniczy chodz wiem że to nie to jest przyczyną jestem dobrej myśli a i tak na niego czas. Co na to poradzić ?

Przede wszystkim poczyścić chłodnice z zewnątrz, przede wszystkim też trzeba zobaczyć przy jakiej temp. dokładnie załączają ci się te wentylatory czy przypadkiem nie za wysoko, termostat może być przyczyną takiego stanu jeśliby był w pełni zacięty, do tego zostaje jeszcze drożność samej chłodnicy.
Odpowiedz
#16
Problem rozwiązany Oczko chłodnica wyjęta a w niej dziura która powstała przez ocieranie się linki od otwierania klapy.
Odpowiedz
#17
I co zrobiłeś z dziura?
Odpowiedz
#18
Na początku szukałem nowej ale jak zobaczyłem ceny 2500zł, 1700zł najtaniej 800zł stwierdziłem że te chłodnice są ze złota chyba i mogą mi je potem ukraść z pod maski Oczko w okolicy mam starszego pana fachowca który od 45 lat zajmuje się tematem chłodnic i ładnie polutował dwa przetarte kanały chłodnicy koszt 120zł i mój czas poświecony na wyjęcie i włożenie.
(11-23-2016, 3:51 )dariusz2880 napisał(a): I co zrobiłeś z dziura?
Odpowiedz
#19
Moja chłodnica po prostu pękła bez zderzenia z czymkolwiek. Podobno jest jakaś plastikowa część, która potrafi strzelić. Kupiłem w Warce zamiennik chłodnicy. Z montażem około 1000 pln. Podobno lepszy od oryginału, bo nie ma w sobie plastikowych części. Zrobiłem już trochę tysięcy na niej i odpukać, wszystko działa.
Odpowiedz
#20
(11-23-2016, 4:08 )Ozon napisał(a): Na początku szukałem nowej ale jak zobaczyłem ceny 2500zł, 1700zł najtaniej 800zł stwierdziłem że te chłodnice są ze złota chyba i mogą mi je potem ukraść z pod maski Oczko w okolicy mam starszego pana fachowca który od 45 lat zajmuje się tematem chłodnic i ładnie polutował dwa przetarte kanały chłodnicy koszt 120zł i mój czas poświecony na wyjęcie i włożenie.
(11-23-2016, 3:51 )dariusz2880 napisał(a): I co zrobiłeś z dziura?

Mowisz 2500zl ale ori ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości