Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akumulator
#1
Proszę pochwalcie się jaki baterie siedzą w Waszych Legendach... U mnie niestety akumulator skończył swój żywot :? ale miał prawo - pochodzi jeszcze z lat 90-tych i posiada charakterystyczne sterczące na zewnątrz korki do każdej z cel. Chętnie poszedł bym w stronę Panasonic'a ale nie bardzo można znaleźć coś w naszym nietypowym rozmiarze (BTW: koledzy którzy przesiedli się z Prelude też powinni znać akumulatroy o długości 260/261). Jeśli nie to za przyzwoite pieniądze można znaleźć Vartę - no chyba że lepszy Bosch w tej samej cenie.
prosze podzielcie się Waszymi opiniami i doświadczeniami (tymi pozytywnymi i negatywnymi) w tym temacie Uśmiech

pozdraiwam,
M.
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#2
gdybym miał nieograniczony budżet to kupiłbym żelówkę Optimy z serii yellow. Taniej wyjdzie EXIDE, ale ma opinię "gorszej".
po taniości to weź akumulator najtańszy polski-zaskoczysz się Uśmiech


nie kupuj akumulatorów w markecie.
v6
Odpowiedz
#3
Ja kupiłem Panasonica i dotychczasowe mrozy nie robią na nim najmniejszego wrażenia. Ciężko coś więcej o nim powiedzieć, gdyż te warunki co są teraz w sumie też nie są jakieś hardcore`owe. Również czas użytkowania to dopiero kilka m-cy.
Wcześniej kupowałem Banner do Granady, ale sprzedałem wraz z wozem. Potem przekonałem się do Centry, wybierałem Futura i nie miałem z nimi najmniejszych problemów. Teraz przy Panasonicu rozmawiałem z gościem, który pracuje w hurtowni akumulatorów i potwierdza, że Futura ok. ale za tą samą w sumie kasę lepsza Varta. Blue oczywiście.
Co do Panasonica wybór padł głównie z powodu bardzo nietypowych rozmiarów. To jest mój najdroższy aku dotychczas, więc lepiej żeby mi dobrze służył Oczko Zapewniano mnie, że tak będzie, zobaczymy Uśmiech
Z tego co wiem, to Toyoty dostają je fabrycznie.
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#4
U mnie siedzi Bosch Silver i nie narzekam
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#5
Od 2-lat sam jeżdżę i zakładam klientom mało znane akumulatory firmowe FOTY o nazwie KAGER .
Panowie są rewelacyjne ! I cenowo i jakościowo. Nie miałem żadnej dotąd reklamacji a i sam nie mam problemów z rozruchem nawet w temp poniożej -20 a używam ten akumulator już przeszło 2 lata.
Są to akumulatory robione dla FOTY przez firmę BOSCH tyle tylko że dużo taniej.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#6
U mnie także Bosch silver który właśnie obchodził 10 urodziny Szczęśliwy przy ostatnich mrozach -20 zająknął się raz ale po otwarciu maski i groźnym spojrzeniu postanowił zaskoczyć.
Varty, centry i innych podobnych wynalazków nie zakupię nigdy więcej - raz się przejechałem i wystarczy w zupełności.
Kager chyba nie robi aku o pojemności ok 70 A/h.
Banner w a4 ziomka obchodził właśnie 12 urodziny i nadal kręci przy -15
Następny który zakupię to Bosch S4 ewentualnie Banner.
Odpowiedz
#7
widać zakupy to loteria.

chwalę akumulator LOXA, nie trawię Bosha silver, zaprogramowany na awarię po gwarancji, 2xw Peugocie 307 wymianka po niespełna 3 latach. Teraz jest NORAUTO Szczęśliwy
v6
Odpowiedz
#8
Ja mam Yuasa i już zbliża się jego koniec. Nie wiem ile ma lat. Do poprzedniej Hondy kupiłem akumulator w markecie, jakiś taki, że nawet nazwy nie pamiętam, wiem tylko, że był polski. Dałem za niego 110 albo 120 zł i przez ponad 2 lata nie było z nim żadnego problemu.
Odpowiedz
#9
ja mam bardzo dobre doświadczenia z Centrą Futurą - niestety w naszym rozmiarze (długość boku 260 - 261 mm) nie występuje i pewnie gdyby była dostępna poszedł bym w tą stronę. O Boschu Silver mam nie najlepszą opinię - awaria po 26 miesiącach w Megance w najmniej oczekiwanym momencie... Ze względu na nietypowe wymiary pozostaje Varta albo Panasonic - wiecie który będzie lepszy :?: (różnica w cenie 10 PLN)
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#10
jeśli Mikołaju masz taki wybór, w sensie dwóch modeli to postawiłbym na Vartę.
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości