Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szarapanie czy to skrzynia?
#1
A wiec dziś przejechałem sie acurą szumkiego, to że silnik hałasuje i nie ma mocy to normalne przy pukających masakrycznie panewkach. Ale co mnie zdziwiło że samochód szarpie. Przy hamowaniu i przy przyśpieszaniu szybkim.
Czy to jednak skrzynia automatyczna też jest walnięta czy to przez ten silnik?
Bo szumki pisał że wgrywał nowy soft itp. i chodzi idealnie.
Odpowiedz
#2
Zanim odpowiem na Twoje pytanie zadam inne. Rozumiem, ze stary silnik idzie na złom skoro jeździsz z napieprzającymi panewkami? I to jeździsz dynamicznie jak piszesz...

Jeśli silnik szarpie to najczęstrzą przyczyną jest zapłonon - świece, przewody, kopułka, etc. W sporadycznych przypadkach nieprawidłowa mieszanka paliwowa albo zerwana poduszka (poduszki) silnika.
Awarie skrzyń automatycznych na ogół objawiają się tym, że nagle skrzynia pada. Ewentualnie wcześniej wydaje jakieś dźwięki.

Wymień silnik bo ze starego raczej nie będzie pożytku i dopiero ogarniaj resztę spraw. Taka rada starego hondziaża Oczko
Części do prelude II i III gen. Ubezpieczenia majątkowe.
Odpowiedz
#3
Pamiętając to co pisał Szumki na temat jazdy tym autem ( sipowanie, katowanie, bączki itd.,itp ) to ta skrzynia juz na pewno długo nie pojeździ. Nierówny i niesprawny silnik dołoży jeszcze swoje do szybszej rozsypki tej skrzyni.
Odpowiedz
#4
Ale teraz nie wiem bo chciał bym wsadzić silnik 3.5 i zostawić tą skrzynie. Chyba że wymienić silnik na 3.5 razem z oryginalną skrzynią od niego, tylko czy będzie problem z elektryką? bo nie wiem czy będę w stanie to ogarnąć. Czy normalnie wsadzić 3.2 ale nie wiem co w końcu ze skrzynią? Nie wiem może podjechać do tych co naprawiają automaty żeby się przejechali. A co do opisu szumkiego to pisał że skrzynia idealna z nowym softem. Po prostu jak silnik będę miał na wierzchu od razu skrzynia jak już, a nie później takiego "klocka" w kanale wyciągać.

P.S
Silnik który mam idzie na złom, wiec spokojnie ze mną jeszcze w porzadkuZawstydzony
Odpowiedz
#5
Silnik w słabej kondycji i np nierówne oborty mogą powodować szarapanie tzw skrzyni.

możliwe, że wgrano do ECU COŚ tak, że nie działą to tak jak powinno.

Co do komplety z 3.5 to nie do końca wiem czy uda Ci się podwiesić prawidłowo skrzynię na ostatniej poduszce. Nie dość, że jest taka jak w 94-95 to jest większa i inaczej mocowana. Tylnej poduszki skrzyni nie da się podmienić między rocznikami z uwagi na ukształtowanie tunelu nad skrzynią. Jasne, można do zrobić, ale wymaga cięcią i spawania.

Jeszcze nikt nie próbował podmienić całych sanek z poduchami od KA9... Oczko

moja propozycja jest taka, idź sprawdzoną drogą i włóż 3,5, chyba, że znajdziesz dziewicze 3.2.
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości