Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zacięta regulacja kierownicy
#1
czy ktoś z Was spotkał się może z takim zjawiskiem? moja KA9 ma ręcznie regulowaną kolumnę kierownicy. po zwolnieniu blokady kierownica ani drgnie. czy ktoś wie, jak się do tego zabrać? Zdezorientowany
Odpowiedz
#2
WD40?
Odpowiedz
#3
nie mam tak dużej wanny, żeby utopić całą Hondziawkę w WD40 :-D

rozbiorę w weekend i dam znać, jeśli uda mi się naprawić. myślałem, że to może jakiś typowy problem w Legendach tak, jak wyrobione tryby w elektrycznej regulacji
Odpowiedz
#4
Niestety nie jest to typowy objaw.
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#5
Zdejmij wszystkie osłony wokół kolumny, ewentualnie osłonę pod zegarami.
Zobaczysz wtedy mechanizm regulacyjny.
Może korozja, może jakiś uszczerbek mechaniczny, oby tylko jakieś zabrudzenie/przytarcie blokujące mechanizm.
Odpowiedz
#6
poniedziałek, trzecia nad ranem - świetna pora, aby zdjąć plastiki z kolumny kierownicy i dowiedzieć się, że jestem idiotą. regulacja kierownicy działa, ale tylko teleskopowo (kierownicę można ustawić bliżej lub dalej od siebie), natomiast nie ma regulacji góra-dół :-D

przy okazji wymieniłem żaróweczkę od podświetlenia stacyjki...
Odpowiedz
#7
(04-15-2015, 3:45 )K278 napisał(a): Niestety nie jest to typowy objaw.

Raczej stety Oczko
Odpowiedz
#8
Myślałem, ze chodzi o zablokowaną regulację teleskopową.
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#9
(04-20-2015, 11:12 )whoever77 napisał(a): poniedziałek, trzecia nad ranem - świetna pora, aby zdjąć plastiki z kolumny kierownicy i dowiedzieć się, że jestem idiotą. regulacja kierownicy działa, ale tylko teleskopowo (kierownicę można ustawić bliżej lub dalej od siebie), natomiast nie ma regulacji góra-dół :-D

przy okazji wymieniłem żaróweczkę od podświetlenia stacyjki...

Wow, to jest nas dwóch Ninja Też myślałem, że mam zaciętą tą regulację (nawet któregoś dnia rozebrałem plastiki). Zaraz idę sprawdzić, czy da się teleskopowo, bo też na to nie wpadłem Szczęśliwy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości