Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klocki hamulcowe
#1
Witam,

Temat pojawia co prawda w dziale: Inne techniczne, w jednym z wątków, ale rozwija bardziej kwestię tarcz hamulcowych, a ja chciałbym zapytać o zamiennik klocków na przednią oś.
Niestety zakupiłem ok. 3 miesiące temu w Nippon Auto KASHIYAMA i chcę się ich pozbyć. Dosłownie w końcówce hamowania, kiedy samochód się dotacza do punktu zatrzymania, jeżeli przyciśnie się trochę mocniej pedał hamulca, piszczą niemiłosiernie. Jest to dla mnie zaskoczenie bowiem jeździłem na tych klockach Accordem i TSXem i było o'k, a tu taka niemiła niespodzianka - chociaż oszczędzałem je na początku, żeby ich nie "przypalić". Obawiam się, że są zrobione ze zbyt twardego materiału i zwyczajnie szkoda mi tarcz, pomijając irytujące piszczenie.
W związku z powyższym chciałem spytać czy ktoś może wie coś na temat innych dostępnych zamienników nie piszczących!), które może polecić, tańszych niż OEM (600PLN) i wskazać źródło zakupu.
Odpowiedz
#2
Proponuję Remsa, jednak zanim zmienisz sprawdź stan zacisków usuń zanieczyszczenia i nasmaruj prowadnice.
Pozd.
Odpowiedz
#3
Dwa lata temu kupowałem oryginalne klocki w ASO za 300,00 zł.
Owszem otrzmyałem jakiś rabat więc pewnie katalogowo kosztowały ok 400,00 zł.
Czy jesteś pewien ceny 600,00 zł?
Nie sądze by zdrożały aż tak bardzo.
A co do zamienników - naprawdę nie zawracaj sobie nimi głowy.
Odpowiedz
#4
Prawdopodobnie przedtem jeżdziłeś na kashijamie w kolorze brązowym i te były OK ale od 2-3 lat w sprzedarzy są takowe w kolorze czarnym i jest to totalna porażka. Zainteresuj się klockami MAYLE lub MINTEX.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#5
Ja ostatnio kupiłem Remsa. Jest generalnie ok ale jak jest wilgotno to przy bardzo delikatnym hamowaniu potrafią delikatnie popiskiwać.
Odpowiedz
#6
(04-16-2015, 4:37 )Peter napisał(a): Dwa lata temu kupowałem oryginalne klocki w ASO za 300,00 zł.
Owszem otrzmyałem jakiś rabat więc pewnie katalogowo kosztowały ok 400,00 zł.
Czy jesteś pewien ceny 600,00 zł?
Nie sądze by zdrożały aż tak bardzo.
A co do zamienników - na prawdę nie zawracaj sobie nimi głowy.

Dzwoniłem do Honda Plaza Wawa i Honda Matraszek Marki_ cena klocków na przednią oś 615 PLN. Więc pewnie zdecyduję się na REMSĘ.
Odpowiedz
#7
oryginały teraz faktycznie są w takiej cenie

moje spostrzeżenie - nie rzeźbcie akurat w tym temacie - macie auto które potrafi się rozpędzić do 250kmh i waży prawie 2 tony.. jak często wmieniacie klocki? czy te 200zł różnicy podzielone na 18-24 m-ce to tak dużo?
nie jestem fanem części z aso i tylko ori ale są pewne elementy na których się nie oszczędza Uśmiech
Odpowiedz
#8
Koszt Remsy to ok. 170 PLN, a więc różnica w cenie wynosi ok. 450 PLN. Co do hamowania to ja nie widzę różnicy w porównaniu z oryginałami. Też jestem zwolennikiem oryginałów ale w niektórych przypadkach honda naprawdę przesadza i uważam, że nie warto (oczywiście na zamiennikach sprawdzonych/poleconych).
Odpowiedz
#9
Tu jest link do oryginalnych klocków, kiedyś kupowałem przez ten sklep i wszystko ok. a cena konkurencyjna
http://sklep.gezet.pl/pl/p/45022SJAE00-K...Legend/820
Odpowiedz
#10
(04-17-2015, 4:18 )kala40 napisał(a): Tu jest link do oryginalnych klocków, kiedyś kupowałem przez ten sklep i wszystko ok. a cena konkurencyjna
http://sklep.gezet.pl/pl/p/45022SJAE00-K...Legend/820

Tak - kupiłem u nich w kwietniu tarcze (przód) i klocki (tył+przód) - to w tej chwili najlepsza cena na oryginały - wydaje mi się, że wyprzedają po prostu zapasy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości