Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spalanie
#21
Drodzy koledzy, mam troche inny zestaw lekow i innego lekarza prowadzacego tak w woli wstepu zeby mnie kazdy dobrze zrozumialUśmiech i tu pytanie Czy jest ktos z forum kto porusza sie KB1 lub Kb2 ze srednimi predkosciami autostradowymi 180-230 ?nie pytam o chwilowki tylko o regularne kladzenie.jezdze tylko w nocy i prawie 80 procent moich tras wykonuje na trasie frankfurt katowice lub hamburg katowice autem lekko dlubnietym, R32 (BUB-V.A.G) wsadzony do vana + 4motíon, robie przy takich predkosciach okolo 260km na zbiorniku 50 litrow (BRC p&d, genius max (cegla) wtryski brc pomaranczowe)co oznacza okolo 20 litrow na 100km przy predkosci okolo 180 do 230kmh,
dodam ze auto legitymuje sie przebiegiem 540 tys km (drugi silnik) ktore zrobilem w calosci sam ale jak juz wspomnialem jest lekko dlubniete(zawias sport, stabilizatory sport, pelny poliuretan wszedzie gdzie sie da, przod zasiki porsche, tyl tuareg, serwo tuareg, hamulce klocki P+T ATe,tarcze P+T Ate, modyfikacje dolotu i tlumnika. taki dziadek z krzepa. Teraz pytanie, ogladalem wiele fimow na Youtube pokazujacych ze kb1 kb2 daja rade.na rzadnym z nich nikt nie pokazuje ile tak na prawde pali auto przy wspomnianych predkosciach.chcialbym takie auto kupic i zobaczyc co sie bazowo da zrobic z tego niezlego silnika (kompresor, K&N, wzmocnione pakiety tarczek w automacie, sportowy konwerter hydrokinetyczny) moze ktos bedzie w stanie odpowiedziec schorowanemu czlowiekowi jak to jest z tym spalaniem na prawde, za co serdecznie dziekujeUśmiech
Odpowiedz
#22
Ja kiedyś ciąłem do berlina z V 190-220 to zbiornik gazu 50l starczyl mi na niecałe 180km. Tak więc godzina jazdy i stacja. Co dało efekt taki ze Passaty i Astry defecto były znow przede mną... Wiec jeśli zamierzasz zagazowac to zamontuj dużą butle. Ja teraz do volvo s80 wsadzilem butle 90l. Myślę że będzie miało to większy sens.
Odpowiedz
#23
(03-18-2018, 21:32 )lukaszmmarek napisał(a): Ja kiedyś ciąłem do berlina z V 190-220 to zbiornik gazu 50l starczyl mi na niecałe  180km. Tak więc godzina jazdy i stacja. Co dało efekt taki ze Passaty i Astry defecto były znow przede mną... Wiec jeśli zamierzasz zagazowac to zamontuj dużą butle. Ja teraz do volvo s80 wsadzilem butle 90l. Myślę że będzie miało to większy sens.

zastanawialem sie minimum nad 70litrowa ale to tez jest przy mojej jezdzie tylko 300 km zasiegu. mozna tez troche z gazu odpuscic ale to boli najbardziejUśmiechmiec i niemoc cisnac to jak polac i nie wypic
Odpowiedz
#24
Dokładnie
Odpowiedz
#25
Po prawie roku eksploatacji, stwierdzenia co do spalania miasto 20-26L gazu, trasa 9-16L wszystko zależy od tego jak chcemy jechać szybko i agresywnie, czy ekonomicznie, spacerowo jak emeryt. Ciśnienie na parowniku zmniejszone o 0,2 i turlanie się po mieście aby biegi się zmieniały bez nagłych przyśpieszeń skutkowało spalaniem 16,5L ale każde agresywne depnięcie to przełączenie na paliwo, więc po 2 tankowaniach zrezygnowałem z emeryckiej jazdy i oszczędzania. Konie są i muszą zjeść Uśmiech
Odpowiedz
#26
(10-06-2017, 18:41 )robertg77 napisał(a): W mieście faktycznie, można spokojnie uzyskać powyżej 20l, ale ostatnio w lecie z klimatyzacją i poza miastem (nie autostrada, na trasie Kielce-Lublin, licznik skasowany po wyjeździe z miasta) przy jeździe zgodnie z przepisami 60 - 90 km/h i maksymalnie oszczędzając udało mi się uzyskać na odcinku ponad 150km rekordowo chyba niskie spalanie 7,5 l na 100km - i niżej już się chyba nie da Uśmiech .
...no i okazało się, że się jednak da Uśmiech .
W tamtym roku trasa E35 z Florencji do Rzymu, na odcinku ok. 200km (tylko autostrada), tempomat ustawiony na 95km/h i spokojna jazda za jakąś równojadącą ciężarówką, ...może nie było to zbyt eleganckie, ale to był taki eksperyment no i można było spokojnie podziwiać widoki, szczególnie, że paliwo we Włoszech przy autostradach było prawie po 8zł/l.
...i nie był to zjazd z góry bo sprawdzałem na rezerwowej nawigacji wysokość nad poziomem morza i było w miarę równo, a spalanie wyszło... 6,7l/100km !!!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości