Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Woda na pokładzie! Pomocy :/
#1
Cześć.

W moim legendzie ka9 po nawet lekkich deszczach pojawia się woda. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu "dziur".

Po pierwsze woda jest na podłodze kierowcy i za nim, oraz w bagażniku, a raczej za boczną tapicerką od strony kierowcy - można tam wsadzić rękę do samego dołu i tam stoi woda oraz wlatuje do koła zapasowego. Woda wlewa się od plastikowego zatrzasku
Zdjęcia

Czy to jest zatrzask od zderzaka czy lampy?
Czy wystarczy, że objadę go od środka silikonem, czy raczej zdjąć zderzak i zająć się sprawą od zewnątrz? 
Czy to możliwe, że woda mogła bo dotrzeć, aż do podłogi kierowcy?

Po drugie woda kapie spod schowka pasażera. Wlatuje gdzieś w dolnym rogu szyby przedniej. Rozebrałem listwę przy szybie i wygląda to jak na zdjęciach poniżej. Czy to wygląda normalnie, czy brakuje tam jakiejś uszczelki?  Jakieś pomysły jak, którędy woda może się dostawać?
Zdjęcia

I jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda sprawa demontażu tapicerki podłogowej? Trudna to sprawa? ktoś próbował? jak z ponownym montażem?

EDIT: już wiem gdzie woda leci przy przedniej szybie. dostaje się do tego otworu, gdzie jest filtr jakiś. Chyba muszę wymienić tą uszczelkę pod listwą plastikową.
Odpowiedz
#2
(04-19-2015, 19:17 )pawel_h napisał(a): Cześć.

W moim legendzie ka9 po nawet lekkich deszczach pojawia się woda. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu "dziur".

Po pierwsze woda jest na podłodze kierowcy i za nim, oraz w bagażniku, a raczej za boczną tapicerką od strony kierowcy - można tam wsadzić rękę do samego dołu i tam stoi woda oraz wlatuje do koła zapasowego. Woda wlewa się od plastikowego zatrzasku
Zdjęcia

Czy to jest zatrzask od zderzaka czy lampy?
Czy wystarczy, że objadę go od środka silikonem, czy raczej zdjąć zderzak i zająć się sprawą od zewnątrz? 
Czy to możliwe, że woda mogła bo dotrzeć, aż do podłogi kierowcy?

Po drugie woda kapie spod schowka pasażera. Wlatuje gdzieś w dolnym rogu szyby przedniej. Rozebrałem listwę przy szybie i wygląda to jak na zdjęciach poniżej. Czy to wygląda normalnie, czy brakuje tam jakiejś uszczelki?  Jakieś pomysły jak, którędy woda może się dostawać?
Zdjęcia

I jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda sprawa demontażu tapicerki podłogowej? Trudna to sprawa? ktoś próbował? jak z ponownym montażem?



Kiedyś miałem Civica EJ9 i taki sam problem z wodą w bagażniku. Wtedy winna była tylna lewa lampa. Po uszczelnieniu problem zniknął.
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz
#3
Jeśli woda wpływa przez otwór filta to najprawdopodobniej zapchane są kanały odwadniające biegnące po prawej i lewej stronie ściany grodziowej.
Trzeba zdemontować nadkola, elementy podszybiam, być może również błotniki ( choć na 100% nie wiem jak to jest w KA9 ).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości