Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głośny hałas z głowic
#51
Olej w kolektorze jest z odmy, w type 2 i 3.5 rozwiązano to poniekąd zmieniajac kształt kolektora co spowodowało, iż olej się nie kumulował w jednym miejscu.

Miejmy nadzieję, że to koniec dźwiękowych i silnikowych przygód.

Małym off topem pytam o głowicę bo się przyjęło, że głowice się planuje tak ot. Wg mojej opinii jest to zbyt pohopne postępowanie bo ciągnie za sobą kilka istotnych zmian, np, zmienia się kompresja, może występować spalanie stukowe, może być problem z ustawieniem rozrządu. Max dla Legend to 0,2mm.
v6
Odpowiedz
#52
hustlav6 napisał(a):czy warto zaslepiac EGR? czy komp potem bedzie wyswietlal blad?

Pod żadnym pozorem EGR nie może zostać zaślepiony! Trzeba szanować środowisko Oczko
A tak serio to nie wiem czy komputer będzie widział problem, ale to nic nie da, może jeszcze pogorszyć sprawę, i nie jest prawdą to jak uważa większość mechaników że dostaniesz kilka kóniów więcej. Chyba że przeprogramujesz ECU. Wtedy to ma sens! W spalinach jest jeszcze trochę tlenu, odcinając EGR nie będziesz miał odpowiedniej mieszanki, poza tym dzięki EGR zmniejsza się temperatura spalania, trochę to oszczędza uszczelkę, zawory...
Odpowiedz
#53
ok ok wszystko brzmi sensownie, tylko ze spaliny z egr sa wlasnie powodem osadzania sie ton nagaru w kolektorze jak otworzylem to sam widzialem co tam sie dzieje, rura od egr byla niemalze zaslepiona nagarem, ostala sie ino dziurka wielkosci lebka od szpilki niewiem czy drozna Zdezorientowanyhock: a komputer nie wykazywal blediow nie mowiac o tym ze spaliny sa tak gorace, ze powoduja nagrzewanie sie calego kolektora, gorace powietrze w kolektorze jest rzadkie a rzadkie powietrze=ubozsze w tlen, czy ktokolwiek kto ma juz zaslepiony egr moglby sie wypowiedziec w tej sprawie?
Odpowiedz
#54
w zależności od warunków eksploatacji układ EGR powinien być czyszczony co 60 lub 80 tyś km. Aż się boję pomyśleć co siedzi w ukł EGR-u w Acurze :o

hustla, możesz się odnieść co do pytania o planowanie?
v6
Odpowiedz
#55
Legend95 napisał(a):w zależności od warunków eksploatacji układ EGR powinien być czyszczony co 60 lub 80 tyś km. Aż się boję pomyśleć co siedzi w ukł EGR-u w Acurze :o

hustla, możesz się odnieść co do pytania o planowanie?

juz wczesniej odpisalem ze niewiem o ile byla planowana bo bylo to robione w warztacie zewnetrznym (nie tym w ktorym wymieniano uszczelke)
Odpowiedz
#56
szkoda. to dość istotne informacje.
v6
Odpowiedz
#57
problem rozwiazany :mrgreen: jesli kogos jeszcze obchodzi ten temat Duży uśmiech halasliwym elementem okazala sie jedna z lopatek w kolektorze dolotowym, zostala na nowo dokrecona i przyspawana do ramienia dla pewnosci, teraz silniczek pracuje wzorowo, przeczyscilem EGR, zalozylem wszystkie nowe uszczelki kolektora , kolektor czysty, przepustnica i eacv rowniez, nie ten samochod :mrgreen: dzieki wszystkim za porady
Odpowiedz
#58
dobrze się skończyło. Ale przyspawanie łopatki to już chyba przesada Uśmiech
Odpowiedz
#59
Cytat:Ale przyspawanie łopatki to już chyba przesada
dlaczego? nasze kolektory sa dosc dupnie zaprojektowane, z jednej strony podgrzewane przez opary oleju z odmy, potem ten smieszny wtrysk powietrza do wydechu a na koncu egr podaje spaliny o wysokiej temperaturze, gwinty srub sie rozszerzaja i wlasnie moga sie odkrecac w tak ekstremalnych warunkach tak jak u mnie sie stalo,poza tym ten element i tak powinien stanowic calosc wiec niewiem czemu fabrycznie nie zostal zespawany
Odpowiedz
#60
A ja uwazam ze lopatek tam wcale nie powinno byc, wiec ja to wszystko wywalilem Szczęśliwy
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości