Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głośny hałas z głowic
#61
A ja uwazam ze lopatek tam wcale nie powinne byc, wiec ja to wszystko wywalilem Szczęśliwy
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#62
telopatki sluza do regulowania pojemnosci kolektora , ten system ma za zadanie uzyskiwanie odpowiedniego momentu obrotowego w calym zakresie , radzilbym ci sprawdzic samochod na hamowni wynik raczej cie nie zadowoli Oczko
Odpowiedz
#63
Ludzie ktorzy sie o wiele wiecej znaja ode mnie na tuningu wlasnie od tego zaczynali w dlubaniu C32 Oczko
Na przyklad.. <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.acura-legend.com/vbulletin/f11/n-intake-manifold-mod-105930/">http://www.acura-legend.com/vbulletin/f ... od-105930/</a><!-- m -->
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#64
niewiem czy dobrze zrozumiales post themadscientist, wyraznie napisal tam ze jesli twoj legend nie kreci sie powyzej 9000 i nie posiada glowic type II z polerowanym kolektorem to ta modyfikacja jedyne co zrobi to tak jak mowilem w dolnym i srednim zakresie dramatycznie zmniejszy wartosci mocy i momentu obrotowego a nie sadze ze twoj legend kreci sie jak s2000 Oczko, poza tym nie podal na to zadnych dowodow w postaci wykresu aby udowodnic ze ta przerobka ma jakis sens, dv8 pokazuje dalej zdjecia swojego kolektora i u niego ta modyfikacja faktycznie jest zasadna i skuteczna gdyz przy turbinie i takiej mocy jaka wykrecil(448whp) oproznienie kolektora jest wlasciwie niezbedne

z tym jest tak samo jak z zaslepianiem egr, ktos tam cos podslyszal ze wiecej mocy daje, nie sprawdzil do konca tematu a potem budzi sie ze uszczelka pod glowica wydmuchana.... sam chcialem to zrobic ale poczytalem troche fachowej literatury i doszedlem do wniosku ze wyrzucenie egr z dolotu w efekcie odbierze ci moc zamiast jej dodac, a przy okazji moze doprowadzic do powaznego uszkodzenia silnika

ot sie OT zrobil, ale lepiej tu niz zasmiecac nowym tematem Uśmiech
Odpowiedz
#65
Dv8 dmuchnal silnik duzo potem jak zrobil przerobke kolektora...
ale i tak bede jechal na hamownie, wiec wtedy bedzie wiadomo co i jak Oczko A w miedzyczasie, mozna stanac obok i sie bujnac ze swiatel Oczko
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#66
a polerowanie kolektora nie jest dobre bo paliwo nie zdazy dokladnie sie pomieszac z powietrzem zanim trafi do cylindrow i z tego powodu nie powinno polerowac kolektor...


P.S. nie moglem editowac... :oops:
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#67
ciekaw jestem ile faktycznie daje te kilka czy kilkanaście KM i NM na hamowni. Pewnie jak pogoda pozwoli to za 3 tygodnie będziemy mieli to potwierdzone.
Odpowiedz
#68
raczej nieda rady givan, ja mam automataOczko sprawdz te modyfikacje na hamowni bo wydaje mi sie ze to nie sprawdzona mitologia jakich wiele na forach, inzynierowie hondy sa jednymi z najlepszych napewno wiedzieli co robia montujac ten system Duży uśmiech
Odpowiedz
#69
Ale moja acura to tez automat Duży uśmiech

Ale na pewno sprawdze auto na hamowni Oczko
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#70
to to zdjecie w avatarze to twojego samochodu? pytam bo nie sadze zeby automatem dalo sie wogole laczka spalic Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości