Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ile wytrzyma automat KA8
#11
Przede wszystkim to szczesliwego nowego i takie tam Oczko Po drugie - no takiego milego forum to jeszcze nie udalo mi sie znalezc Uśmiech taka ilosc informacji, rozkmin itp Uśmiech To baardzo cieszy. Ostatnia rzecz - oczywiscie, latwo na pewno nie bedzie, i nie trzeba odrazu tego stroic na 300-400km, wszystko z glowa - zero drutu Oczko Wiadomo ze na odpowiednio nie przygotowany silnik nie bede ladowal nie wiadomo jakiego doladowania. Ale to wlasnie taki temat do rozkminki, bo wiadomo - z czasem mocy brakuje, i albo zmieniamy samochod na inny mocniejszy - albo chcemy cos czego nie ma nikt wiecej, cos cicho-ciemnego Oczko Najlatwiej bylo by oddac wszystko komus do przerobki - do ssg albo innych pasjonatow i po klopocie, zostawiajac porzadna walike pieniedzy, ale mozna z czasem wszystko na spokojnie kompletowac, by wkoncu pewnego dnia zabrac sie za to Oczko Strojenie - no to jest temat rzeka, nie wiem czy aphexi albo hondata by podolala, ale mysle ze tak Oczko A pare osob potrafi na tym stroic z tego co wiem Uśmiech I zeby nie bylo juz zastanawiania sie o jakie walki chodzilo - chodzilo oczywiscie o te wyrownowazajace (ciezkie slowo - wole inne okreslenia) ktore wprowadzaja jakas dodatkowa kulture w temacie drgania Oczko
Odpowiedz
#12
modyfikacje, o których myślisz to wyzwanie. Będę trzymać kciuki za projekt!

jeśłi można, dlaczego wybór padł na Legend?
v6
Odpowiedz
#13
Pewnie ze mozna Oczko Dlaczego Legend. Oj, dlugo by pisac, ale postaram sie w skrocie. Honda civic 5 gen hb, 90km, przyjemny samochod, trzyma sie drogi - trzyma, jezdzi jak na 90km przystalo - calkiem przyzwoicie. Ale komfort - tutaj jest juz gorzej Oczko Siedzenia - prawie taborety pomimo ze czekaja inne na podmianke. Zawieszenie - stosunkowo sztywne - droga brukowana = wizyta u dentysty z powodu utraconych plomb. W lato - goraco, pomimo ze jest szyberdach - jest jeszcze gorecej. Bagaznik - jest bo jest, skrzynka basowa i narzedzia, podroz dalej w nawet 2 osoby = ciezkie wyzwanie dla bagaznika i tylnej kanapy. Ogolnie Honda in plus. Ale. No wlasnie, zawsze musi sie pojawic jakies ale po latach uzytkowania. Tyle pieniedzy, tyle milosci i wytrwalosci chyba nikt nie wrzucil w samochod ile ja. Co chwile, jak nie szyba, to chlodnica, jak nie chlodnica to sprzeglo, jak nie sprzeglo to szpilki w piastach, jak nie szpile to zas remont silnika, jak nie remont silnika to blacharka, jak nie blacharka to hamulce, jak nie hamulce to znowu sprzeglo, jak nie sprzeglo to.... i tak przez, dluzszy okres czasu, teraz chwilowo spokoj, ale i tak wiem ze czas zainwestowac w zawieszenie dosc mocno. I tutaj dochodzimy PRAWIE do legenda Oczko Co ludzie kupuja po civicu ? Acorda Oczko A co lubia ludzie ktorzy nie chca sie jezdzic samochodem ktorym jezdzi duzy procent innych ludzi ? Szukaja czegos ciekawszego Oczko Co moze byc ciekawsze od acorda ? Preluda ? Nieeeee. A moze by tak type R ? Nieee, znowu twardo. Wiec wybor zaczyna schodzic coraz blizej do tego jednego jedynego modelu. I tu sie pojawiaja zdjecia, ta linia cupety, to czarno-kremowe wnetrze, skora, automat - dosc machania, czas na relaks, klimatyzacja, wkoncu jakikolwiek komfort, stosunkowo duzy silnik jak na honde - moc wystarczajaca = mozliwe ze gwarancja dlugiego zycia takiej jednostki. Ale ta linia, okrutnie dluga maska, okrutnie dluga klapa bagaznika, okrutnie szeroki, okrutnie poprostu Piekny! Oczko To jest takie pierwsze spojrzenie i uwielbienie. Fakt, nie mialem okazji sie przejechac legendem - jakos w trojmiescie malo tego jezdzi, ostatnio widzialem jedynie jednego takiego mooocno nadgryzionego zebem czasu z dosc duza oksydacja lakieru, ale i tak mi sie podobal Oczko

Czyli w skrocie - dlaczego legend ?
- Bo sylwetka dostojna z nutka agresji
- Bo wygoda z elementem sportu
- Bo machanie dzwignia zostanie w 5genie ktory stanie sie samochodem typowo do zabawy
- Bo nadszedl czas na wygode 8-)
- Bo lubie honde, pomimo tego jaki dala mi wycisk Oczko
- Bo lubie miec 2 samochody (w razie awarii jednego) z ktorych zawsze ktoryms moge pojechac po cos, albo w trase wygodnie, albo na miasto wcisnac sie na jakies malutkie miejsce parkingowe Oczko

Ze wyzwanie to wiem, najgorzej bedzie ze znalezieniem kompresora, przy wiekszej mocy z kutymi gratami, z miejscem pod maska, z maska pewnie w tym wypadku z laminatu/wlokna. Z wieloma rzeczami. Ale nie takie rzeczy ludzie robili Oczko Pasja to pasja, a jak wiekszosc zrobi sie samemu to jest ta radosc, poczucie tego ze zrobilo sie dobrze - bo sie wie jak sie sklada, co jest mocna strona a na co uwazac i temu podobne. A pierwsze odpalenie po wystrojeniu - to takie mistyczne: zapali czy nie zapali, a moze wybuchnie i nagle to magiczne mrrrrr polaczone ze ssaniem powietrza w duzej ilosci Uśmiech
Odpowiedz
#14
Tezet napisał(a):Tyle pieniedzy, tyle milosci i wytrwalosci chyba nikt nie wrzucil w samochod ile ja.
Oj, zdziwiłbyś się, ale poza tym takich nam tu trzeba Uśmiech
Odpowiedz
#15
Tezet, spoko, kucie silnika zaden problem, mam jeden na zbyciu Oczko , mozesz sobie zakuc ale automatu to bym do 300 KM nie krecił, po prostu nie da rady NM i KM wysrubowanego silnika, nie przelozy tego na osie, szkoda kasy na wyciskanie HP z motoru skoro nie bedzie jak tego dac na koła. A jesli chodzi o plusy Legenda zapomniales jeszcze o domykaniu klapy bagaznika i grzaniu przedniej szyby jak pisza niektorzy na tym forum :evil:
Odpowiedz
#16
że nie wspomnę o komputerze pokładowym Uśmiech
Odpowiedz
#17
ooj czepiliście się biednego bogu ducha winnego serwisanta dojczland aso Legend Szczęśliwy

KA 8 jest idealny także do ciągania przyczepy kempingowej. Został stworzony z tą myślą Szczęśliwy
Odpowiedz
#18
baltom napisał(a):ooj czepiliście się biednego bogu ducha winnego serwisanta dojczland aso Legend Szczęśliwy

KA 8 jest idealny także do ciągania przyczepy kempingowej. Został stworzony z tą myślą Szczęśliwy
No ba jak każde auto z automatem, stworzone do przyczepy i holowania Oczko
Odpowiedz
#19
Tezet napisał(a):nie mialem okazji sie przejechac legendem - jakos w trojmiescie malo tego jezdzi,

szkoda,że wcześniej nie czytałem tematu bo byłem w Sopocie na Sylwestra.
Odpowiedz
#20
Peter napisał(a):No ba jak każde auto z automatem, stworzone do przyczepy i holowania Oczko


powiedz to Holendrom :mrgreen:

Podoba mi się TWoja ideologia i mam nadzieję, że trud i kasa Cię nie zniechęcą bo zapowiada się na całkiem ciekawy i zacny plan!
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości