Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z immobilizerem -auto nie odpala.
#1
Ostatnio zauważyłem taki objaw: po włożeniu kluczyka w stacyjkę i przekręceniu go nie następował zapłon. Zegary martwe tylko mrugał symbol kluczyka. Po paru próbach lub zaraz po kolejnej silnik odpalał. Znalazłem wskazówki że należy zaprogramować IMM kluczykiem serwisowym(czerwonym) Zastosowałem się do tego czyli -włożyłem czerwony i przekręciłem aż migotał,następnie kluczyk czarny i po wyjęciu znów czerwony aż migotanie będzie wolniejsze.
Na koniec po włożeniu i przekręceniu klucza czarnego słychać jak rozrusznik pracuje-ale zapłon nie następuje...a według tego powinien.
Świecą się kontrolki :olej, akumulator, ABS i TCS
Co dalej?
Help.
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz
#2
moze pompa paliwa zdechła?
Odpowiedz
#3
(05-14-2015, 9:50 )Bonio86 napisał(a): moze pompa paliwa zdechła?
To akurat sam mozesz w miare latwo zweryfikowac albo mierzysz napiecie na wtyczce pompy albo odkrecasz przewod od filtra, ladujesz jakas czysta butelke i po przekreceniu kluczyka zobaczysz czy cos cieknie(cisnienia paliwa tak nie sprawdzisz). Co do samego immobilizera, to miewalem ostatnio podobnie, mrugajacy kluczyk, zero reakcji rozrusznika, juz myslalem o wyciaganiu rozrusznika,ale jednak wyszlo na to,ze to immobilizer, tyle tylko,ze moj sie niejako sam uspokoil,ale nigdy nie wiadomo czy to nie powroci. 
Ja myslalem,zeby sie go zupelnie pozbyc, pojechac do fachmanna i go zlikwidowac, ale nie wiem jak latwe to jest w naszych autach. W prostszych furach roboty jest na 1.5h, a i koszty zamykaja sie w 100 zl. 
Moze ktos podpowie czy pozbyl sie zupelnie hondowskiego zabezpieczenia? 
Odpowiedz
#4
Miałem ominięty w KA7. Można było odpalać "z marszu", jednak zwykle czekałem aż pogasną kontrolki. Tym niemniej kilka razy zdarzyło mi się uruchamiać szybciej. Stacyjka miała zmostkowane jakieś styki grubym kabelkiem, czy było więcej ingerencji nie wiem. Na pierwszy rzut oka wyglądało to banalnie.
Odpowiedz
#5
Ja też obstawiam bardziej IMM bo po kodowaniu klucza nie odpala już w ogóle. Byłoby dziwnym zbiegiem okoliczności załatwić pompę zaraz po takim działaniu. Mam jakieś sekwencję programowania kluczyka z centralnego zamka. Będę dziś próbował ale nie wiem czy nie skończy się na wezwaniu jakiegoś serwisu.
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz
#6
(05-15-2015, 16:56 )Karolkovy napisał(a): Ja też obstawiam bardziej IMM bo po kodowaniu klucza nie odpala już w ogóle. Byłoby dziwnym zbiegiem okoliczności załatwić pompę zaraz po takim działaniu. Mam jakieś sekwencję programowania kluczyka z centralnego zamka. Będę dziś próbował ale nie wiem czy nie skończy się na wezwaniu jakiegoś serwisu.
Ja przy moich problemach po przeczytaniu uwagi na odwrocie opakowania czerwonego kluczyka (Do not start the engine with this key czy cos w tym stylu) stwierdzilem,ze nie bede go w ogole odpakowywal i poczeka na kolejnego wlasciciela auta.
Odpowiedz
#7
Był fachowiec(oby) stwierdził błędy IMM ale ponad to problemy z komputerem silnika. Auto musi być zaholowane na warsztat. Czy komputera nie da się wyjąć na parkingu i podpinać go w warsztacie? Pytanie może głupie ale nie miałem z tym styczności do tej pory.
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz
#8
Auto tydzień stoi u mechanika. Nie umie go odpalić ani znaleźć przyczyny...chyba znowu czeka mnie laweta i do serwisu Hondy trzeba będzie jechać :/
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz
#9
O kurde. Czasami jest to wyjscie, ale obadaj jeszcze sam spokojnie wszystko. Otwórz maskę i popatrz czy cos gdzieś nie jest urwane, nie wisi itp. To,że auto nie odpala może mieć milion przyczyn. Jeśli podejrzewasz immobilizer to dzwoń do gości od awaryjnego otwierania dzrzwi oni ten temat dobrze znają Uśmiech
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#10
No auto właśnie stoi u takiego mechanika od tygodnia. Komputer wyrzucił jakieś błędy IMM ale po skasowaniu nic. Na lawecie pojechało do jego warsztatu i nie umie nic więcej zrobić. Prąd z akumulatora jest, pompa podaje paliwo ale zapłonu brak.
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości