Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gotuje się płyn w zbiorniczku wyrównawczym
#11
miałem podobne objawy po wymianie chłodnicy (KA7) i chyba nieodpowiednim odpowietrzeniu. zawiesił się termostat i o dziwo wystarczyło kilkakrotne puknięcie trzonkiem młotka w jego obudowę... wszystko wróciło do normy.
Odpowiedz
#12
Właśnie zamówiłem termostat.
Możę jeszcze dzisiaj będzie.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#13
Jak dla mnie objawy sugerują zapowietrzenie układu chłodzenia.
Zawór odpowietrzający masz u szczytu górnej rury.
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#14
(05-20-2015, 17:26 )filipozz napisał(a): Ten gaz, to jakiś śmieć, poprzedni właściciel założył chyba najtańszy jaki był. Pod maską, to wygląda jakby ktoś to po prostu tam wszystko położył. W dodatku reduktor jest między zderzakiem, a chłodnicą (czy rzeczywiście nie ma nigdzie na niego miejsca, czy to z lenistwa?). Jak go kupiłem, to miał 12 tys km zrobione na tej instalacji, przy 15 padły wtryski, bo były najtańsze. A gaz to chyba jakiś STAG.
Reduktor powinien byc mozliwie najwyzej, ze wzgledu na zaleznosc rozpuszczalnosci tlenu od cisnienia. Odpowietrznik jest wysoko wlasnie z tego wzlgedu,ze cisnienie statyczne w instalacji jest tam najnizsze a to powoduje wydzielanie sie pecherzykow, ktore nastepnie moga znalezc ujscie poprzez odpowietrznik. Twoj reduktor moze teraz dzialac jak sprawny napowietrzacz instalacji chlodzenia, poniewaz warunki panujace w tym konkretnym miejscu pozwalaja na rozpuszczenie wiekszej ilosci tlenu, a tlen w instalacji wodnej to problem. 
Inna kwestia, to czy przypadkiem twoje pecherze w plynie chlodniczym nie pachna LPG, bo wtedy trzeba rozbierac i regenerowac reduktor lub go podmieniac. 
Czy ty kupiles te Honde, co byla sprowadzona z Wloch i miala klopot z grzejacym sie silnikiem? 
Odpowiedz
#15
Tak prawdę mówiąc, to nie wiem, czy to jest ta Honda, natomiast wiem, że jakieś 2 lata temu była sprowadzona. Ale skąd to nie pamiętam.
Przejrzałem trochę forum, ale nic o swoim aucie nie znalazłem.
Odpowiedz
#16
Wywal gaz albo zrob porządną instalacje od nowa. To sie nie oplaca- zarżniesz silnik i oszczędności pójdą na nic.
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#17
W którym miejscu są zaworki do odpowietrzania układu chlodzenia?
Odpowiedz
#18
(05-21-2015, 2:20 )filipozz napisał(a): W którym miejscu są zaworki do odpowietrzania układu chlodzenia?
Jak zdejmiesz plastik z silnika, to na odlewanej czesci gornego przewodu zobaczysz odpowietrznik. 
Odpowiedz
#19
Ok, ten widzę, jest tylko jeden?
Odpowiedz
#20
(05-21-2015, 6:04 )filipozz napisał(a): Ok, ten widzę, jest tylko jeden?
Ja innego nie znalazlem, w manualu mozna sprawdzic dla pewnosci,ale na 99% jest tylko ten jeden. 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości