Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ka9 purchelek :D
#1
A więc czas na mnie. Tym razem Hania kupiona w Białymstoku poł roku temu  za hmm... śmieszne pieniądze. Malowana tu i tam silnik chodził na 5 cylindrów od święta na 6 Duży uśmiech gaz rozłączony, skóra w fatalnym stanie ogólnie samochód bardzo zaniedbany. 

Model : ka9 1996r
Silnik: 3.5 b/g 
Skrzynia: automat 4b
Przebieg: podobno 228Kkm
Wyposażenie standard
Felgi: zima OEM
         lato BSA 18x7,5 et35 225x40

Zalana Agip-em 10/40 ( w/g mnie najlepszy olej) wymienione świece, oraz naprawiona cewka która broiła. Wyczyszczony środek ( niestety skóra do renowacji) koła kupione jak wszystko bardzo tanio także zniszczone ale po kilku dniach pracy w wolnych chwilach wyglądają jak nowe. Po założeniu kół wyszło że tylne zawieszenie to próchno. Niestety po nieudanych poszukiwaniach decyzja padła na dorabianie tulei z poliuretanu ( w trakcie). Kolejna modyfikacja to zrobienie wydechu z nierdzewki. Jako że poprzednia Hania miała stłuczke i poszła na części mam tłumiki proex i sporo rur 2,5" dźwięk v6 na przelocie to coś pięknego. Jako że to samochód wyższej półki w środku jest bardzo cicho ( dokuczają tylko niepożądane świsty powietrza). Do naprawy także były tylne szyby udało sie naprawić prawą strone przez dorobienie metalowych rolek. Lewa niestety poległa. Temat pisany na szybko. W wolnych chwilach będe co nieco dodawał i sie udzielał. 

[Obrazek: a4048c8ed9c7.jpg]
Odpowiedz
#2
Gratulacje auta. Wygląda ok na fotce. Powoli poogarniasz.
Odpowiedz
#3
Przy robieniu przelotu w zależności od użytkowania auta, nie polecam wyjmowania katalizatora - na trasie urywa głowę. W mieście natomiast jest fajnie.
Odpowiedz
#4
Szczerze powiem że jest bardzo cicho wystarczy odpowiednio dobrać tłumiki. Kupowanie tanich z allegro sie nie opłaca. Gdy pierwszy raz przerabiałem wydech taki właśnie kupiłem. Nie mogłem sie pozbyć rezonansu dopiero po obliczeniu przepływu jest czysty dźwięk silnika bez basowych zakłóceń itp.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości