Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koło pasowe Legend 94 - gdzie zamówić
#1
Witam,

poszukuję firmy / speca, który jest w stanie wytoczyć koło pasowe do Hani (ka7). Oryginalne zaczyna się sypać, jeden ring (od klimy) już odpadł.

Może ktoś z was wie, kto jest w stanie coś takiego wytoczyć ?

Sąsiad spec od tego typu rzeczy chętnie wytoczy, tylko trzeba mu coś na wzór. Jak wyjmę swoje to utknę w domu na 2 kolejne tyg (demontaż - toczenie - montaż) :/

Any ideas ?
Odpowiedz
#2
A nie da sie używki lub nowego kupić?
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#3
No pewnie się da. Tylko że za nowe zapłacę 1000+ a używka nie gwarantuje, że za chwile te metalowe koła pasowe nie odpadną od gumy, tak jak to miało miejsce teraz z kołem od klimy (leży aktualnie na parapecie).

Dlatego też chciałbym wytoczyć z aluminium nowe, jako jeden spójny element, który nie będzie się "rozwarstwiał" i dzięki temu mam nadzieję będę miał spokój na lata Oczko
Odpowiedz
#4
No tak to ma sens. Tylko obadaj dobry masyw - z dobrego materiału bo nie wytrzyma. Nie wiem czy aluminium jest dostatecznie twarde. Chodzi Ci o kolo pasowe od sprężarki?
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#5
(05-27-2015, 4:58 )Bambosz napisał(a): No pewnie się da. Tylko że za nowe zapłacę 1000+ a używka nie gwarantuje, że za chwile te metalowe koła pasowe nie odpadną od gumy, tak jak to miało miejsce teraz z kołem od klimy (leży aktualnie na parapecie).

Dlatego też chciałbym wytoczyć z aluminium nowe, jako jeden spójny element, który nie będzie się "rozwarstwiał" i dzięki temu mam nadzieję będę miał spokój na lata Oczko
Tylko jedna uwaga z mojej strony, mowisz, ze jest tam element gumowy? Pytam, bo jakos nie kojarze teraz tego kola, ale jesli jest tam laczenie guma, to spelnia ona role tlumika drgan, elementu elastycznego przejmujacego powstajacy moment obrotowy i poddajacego sie mu w sensie odksztalcenia sprezystego. Jak zrobisz to w formie monolitu, to mozesz spodziewac sie obciazen innych elementow napedu, wiec bylbym powsciagliwy z nieprzemyslana samorobka. 
Odpowiedz
#6
Tu jest zdjątko:

http://static.nanodatex.com/media/ed03dc...2aa94d.jpg


Pomysł z aluminium nie jest mój, z tego co widzę w USA ludzie takie koła zakładają i nie narzekają. Całe z aluminum - jako jeden element.
Pytałem znajomego czy by coś takiego wykonał, powiedział że jak dam mu oryginał to bez problemu, tylko że to musi być z czegoś lekkiego, i tu też rzucił hasło aluminium.

Dziś na allegro trafiłem na jakieś za 160 zł, ale okazało się że jest już niedostępne :/.
Odpowiedz
#7
Też mnie czeka ta robota, ale najpierw inne rzeczy...klima musi poczekać.
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#8
W sumie, za "stufke" można coś kupić, na chwile starczy a na "aluminowe" się kasę uzbiera ;D
Odpowiedz
#9
Koło pasowe "przekładane" gumą ma służyć tłumieniu drgań, dlatego nie wiem, czy zastosowanie całego z metalu jest odpowiednim rozwiązaniem...
Legend Coupe KA8 przedliftowa bez szeroko pojętego "tjuningu" i zeszpecenia- sprzedana. Powoli "przymierzam się" jednak do poliftowego E24 i czekam na właściwe KA8

Odpowiedz
#10
Fajnie, fajnie, pytanie tylko za ile zrobili to koło ;D
Bo na allegro za 200 kupię używkę w dobrym stanie.
Tyle że jakoś ciągle czasu brak, żeby się tym zająć :/
Znając życie koło kupie i zamontuje tak, że klimę będę miał na zimę, albo uznam, że poczekam do przyszłego roku ;D
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości