Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Honda Legend KA9, 3.5 V6 19" & -40 ;)
#1
Model: KA9

Rok produkcji/pierwsza rejestracja: 1997
Przebieg: 447 000
Skrzynia: Automat
Który własciciel: 4
Kraj zakupu/pochodzenia: Polska, salon w Łodzi
Modyfikacje: Felgi 19"
Plany wzgledem pojazdu:tłuc bezawaryjnie kilometry Oczko



Miało być E38, ale padło na Legenda (zupełnym przypadkiem).


Modyfikacji brak. Najpierw staram się ją doprowadzić do zadbanej serii, później się zobaczy. Mam jeszcze KA8 w sedanie, do remontu w białej perle.

Jak ją kupiłem, to nie miała opon (teraz trochę żałuję, ze nie  nie kupiłem przy okazji większej felgi do niej + opony), cośtam stukało (gumy na stabilizatorze).

Na dzień dzisiejszy brakuje mi w niej w pełni sprawnego radia (jak się nagrzeje, to "pierdzi"), ale mam drugie już w zapasie. ABS oczywiście nie działa, pompa ABS buczy (mam już drugą), nie otwiera się szyba pasażera z tyłu i klima się nie załącza (jest szczelna i sprawna, ale nie chce działać z panelu - aktualnie jestem w trakcie reanimacji). A i gdzieś mi wycieka płyn do spryskiwaczy + słabo działają spryskiwacze.

Poza tym chyba wszystko działa.

Oczywiście bez rudej by się w Hondzie nie obyło, więc trzeba będzie w najbliższym czasie coś podziałać w tym kierunku.

Po kupnie oczywiście standard, czyli wymiana filtrów, płynów + rozrząd z pompą wody. No i wpadła nowa instalacja LPG.

Oto ona - (jak ją kupiłem, to znajomy powiedział, że teraz muszę dokupić spawarkę, którą będę woził w bagażniku Duży uśmiech)

[Obrazek: 30apeda7e555_t.jpg][Obrazek: xldooexnea93_t.jpg][Obrazek: shfpwyejtc0b_t.jpg]
[Obrazek: a7cmtei6jusn_t.jpg][Obrazek: efsjy5rv80yo_t.jpg][Obrazek: fvft5bk89vzq_t.jpg]

I przy okazji pytanie za 100pkt - czy nad kolumną kierownicy nie powinno być jakiegoś plastiku maskującego? Bo u mnie po odsunięciu kierownicy widać aż taką szparę;
[Obrazek: q6jxraumbmh7_t.jpg]

Pozdrawiam Uśmiech
#2
Powinna być pianka ale ona z biegiem lat kruszeje i odpada. Ja wstawiłem tam kawałek welurowatego czarnego materiału
patrze standardowa miejscówka na fotki w białymstoku hehe pozdro. Sporo dałeś? Moze byc na pw
#3
Pół roku z Legendem za mną. Zadowolony jestem bardzo. Autem zrobiłem około 30 tys już i fruwa elegancko Uśmiech
Z tej okazji kupiłem jej 19" ;D Straszny wóz drabiniasty się z niej zrobił, ale już czekam na sprężyny -40, więc niedługo ją trochę posadzę Uśmiech

[Obrazek: 61f7161e3db48ac7gen.jpg]
#4
Fajne koło. Chciałem takie se zakupić ale te co byly na olx nie zadowalał mnie ich stan... koza straszna bez obniżenia... no i byś umył Uśmiech
#5
(11-06-2015, 2:02 )Bonio86 napisał(a): Fajne koło. Chciałem takie se zakupić ale te co byly na olx nie zadowalał mnie ich stan... koza straszna bez obniżenia... no i byś umył Uśmiech

Mówisz masz Uśmiech

Ogólnie to rzadko myję auto, bo jeżdżę na tyle dużo, że przy aktualnych warunkach pogodowych w moment robi się brudne :/

Sprężyny AP -40 oczywiście Uśmiech Wczoraj przybyły z Dojczlandów Oczko

[Obrazek: bda022fbfb46a5a5med.jpg]
[Obrazek: 96c37210ef7838cfmed.jpg]
[Obrazek: 33e068b8a0435e8dmed.jpg]

Komfort po całym zabiegu trochę ucierpiał, ale prowadzi się o niebo lepiej Ninja Trochę mi w niej tego brakowało, żeby była taka mniej 'galaretowata' Uśmiech Teraz mam to, czego chciałem Uśmiech

BTW: Bonio, z tego co pamiętam to miałeś jakieświbracje po zmianie sprężyn? Co było powodem, bo mam to samo :/
#6
Przeguby do wymiany... nie tylko Ty i ja takie rzeczy dostaliśmy przy obniżeniu. Kazdy ka9 to ma jak go zglebisz... w usa gdzies czytalem ze koles zrobil 50tys mil z tymi wibracjami i na niczym to sie nie odbiło... kwestia przyzwyczajenia... Czy Twoja ka9 nie stoi gdzies przypadkiem w fastach przy głownej drodze do białegostoku? Raz widziałem tam fioletową właśnie jak do białego leciałem. Piekny kolor Uśmiech
#7
Tak, to moja, prowadzę tam działalność Uśmiech Jak będziesz następnym razem mijał, to wpadaj na kawę Uśmiech

Co do koloru, to szczerze mówiąc chyba mi się bardziej Twój podobał Uśmiech

A tak co do tych przegubów - upewnię się tylko, że mówimy o zewnętrznych? Wymieniam na nowe i po sprawie?
#8
Wymieniałbym wszystkie i zewnetrzne i wewnetrzne... tylko obadaj przed zmianą ile mają zębów na wiloklinach. Bo są chyba 2 rodzaje do ka9 o ile się nie mylę. Dzięki za zaproszenie. Jak nadarzy się okazja to skorzystam.
#9
Przeguby zewnętrzne wymienione, jest o niebo lepiej, ale jeszcze brakuje do ideału.
Ktoś ma jakiś pomysł, gdzie można kupić nowe przeguby wewnętrzne do tego cudeńka?

Poza tym miałem ostatnio niemiłą niespodziankę, bo nagle skończyły mi się hamulce :o
Okazało się, że kieeeedyś (jeszcze nie za mojej kadencji) ktoś odwrotnie założył przy wymianie tylne łączniki stabilizatorów, które przetarły mi przez to elastyczne łączniki przewodów hamulcowych ... na szczęście pedał wpadł mi w podłogę chwilę po tym jak wróciłem z trasy i stałem na stacji :o

Przewody nowe już dorobione i śmigamy dalej Uśmiech
#10
Aktualne foto Uśmiech
[Obrazek: 1e1eb492e24602admed.jpg][Obrazek: 6dc0ae721e0a7bc6med.jpg]

Niestety, żeby za różowo nie było, dziś mi jakaś pani w tyłek wjechała :/

Pewnie będzie całkowita, znając ceny nowych części Hondy do tego modelu Uśmiech

[Obrazek: 206a441a1926c737med.jpg][Obrazek: d8e4ae1c59931a5bmed.jpg][Obrazek: 57ad7d9ce1668260med.jpg]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości