Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana oleju (PEŁNA) w automatycznej skrzyni bieg
#11
dokladnie tak jak piszesz
zarowno accord z j30 jak i legend maja u dolu wewnatrz chlodnicy zabudowana miedziana tuleje ktora odgrywa rolę chlodnicy atf
olej przeplywa przez tuleje i oddaje jej cieplo natomiast tuleja jest otoczona przez plyn chlodniczy ktoremu oddaje cieplo

weze o ktorych pisalem (w obu autach) to nazwyczajniej w swiecie wejscie i wyjscie z pompy oleju, przy pomocy której mozesz przetoczyć cały olej, w tym wypadku zamiast przez chłodnice to między bańkami z nowym i starym olejem

mozesz równie dobrze rozlaczyc weze po stronie chłodnicy, jednak tam jest strasznie niewygodnie dlatego polecam robic to zaraz przy skrzyni bo weze sa jak na dloni
Odpowiedz
#12
Dzięki, dzięki..
Brakowało mi tych informacji.
Mam jeszcze jeden dylemat...
Wg mojego rozumowania spuszczę najpierw olej z miski i zaleje nowy, bo filtr (pompa) zacznie raczej ciągnąć olej i wypadałoby żeby to już był nowy, i dodatkowo uniknę mieszania olejów w misce.
Wg mojej dedukcji olej wychodzi ze skrzyni wężem z lewej strony (stojąc przed samochodem)
Czy tak samo myślicie?


Czy przełączanie biegów ma sens, nie jest tak, że biegi i tak się nie zmieniaja się na postoju?

Dużo było na temat właściwego oleju...
Może ktoś ma nowe doświadczenia na temat Valvoline maxlife?
Czy z powodzeniem zastąpi oryginał?

Przy okazji wymiany pomyślałem o czymś dodatkowym, o dodatkowych zabiegach itp
Pisze o tym w nowym wątku pt: Podstawowy serwis skrzyni biegów... łacznie z testem komputerem.
Odpowiedz
#13
Kiedy czytam o tym sposobie wymiany przez węże to mysle czy czasem w obiegu nie wytwarza sie jakies podciśnienie, ktorego pozbawicie skrzynię  przez odpiecie przewodów, bo manual nic nie mowi chyba o tym sposobie. To taka moja myśl, moze warto pomyśleć, bo naprawa automatu to niemila sprawa Oczko
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#14
Ja kupowałem teraz oryginalny z logo Hondy i miazgi cenowej nie było. Koles sprowadza z USA- zalałem i chodzi. Chcesz to dam Ci namiar.
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#15
Kiedyś w Lancia Kappa odpiął mi się wąż. Samochód stracił moc i stanął.
Zalałem olej i dalej działało wszystko.

"Może ktoś ma nowe doświadczenia na temat Valvoline maxlife?"
Ciekawe czy brak odpowiedzi na to pytanie oznacza, że dużo lepiej lać oryginalny olej.

Nie wiem czy wiecie ale na butelkach w USA jest napisane że VALVOLINE zastępuje oryginalny olej.
Tak samo jest w Polsce?
Odpowiedz
#16
Nie kombinuj czy się uda czy nie-wszyscy na forum leją ATF Hondy i żadna skrzynia nie padła. Pewnie po Valvoline też nic by nie było, ale zalecany jest ATF Z1.
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#17
Moze to psychoza,ale dla swietego spokoju szarpnij sie na oryginal, nie bedzie znacznie drozszy,a bedziesz mial komfort psychiczny.
Odpowiedz
#18
w accordzie jezdzilem na valvoline, po wypadku sprzedalem skrzynie przed montazu ja otworzyli i wygladala jak nowa
teraz w ka8 nadal leje valvo i wszystko dziala jak nalezy
Odpowiedz
#19
Dziękuję za fajne techniczo-logiczne odpowiedzi.
Odpowiedz
#20
atf dw-1
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości