Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana oleju (PEŁNA) w automatycznej skrzyni bieg
#1
Taki cytat na wstępie od innego auta...
"3. runda po okolicy jakieś - 20 km -dobre wymieszanie,
i tak trzy razy!!!! wymienisz ponad 90% całej oliwy w układzie.
przed ostatnim zalaniem wyczyść "cewki"
w moim przypadku dwie cewki były zawieszone ale udało się je uruchomić."


Mój automat działa, tylko poślizg na 4 biegu.
Zupełnie nie znam historii oleju. Kupiłem już Valvoline (jedyny słuszny podobno zamiennik).

Planuje użyć troszkę SeaFoam i zmienić olej po tym.

PS.
Może ktoś wie coś na temat komputerowej diagnostyki skrzyni? Czy to przez OBD2? Co potrzeba do tego?


PYTANIE
CHCE WYMIENIĆ OLEJ W SKRZYNI BIEGÓW.
Szukam i szukam... Jest kilka opisów o autach które mają wyprowadzany olej na zewnątrz do chłodnicy
ALE NIC o innych przypadkach.
Z tego co się zorientowałem, to łatwo można wymienić olej mając dostęp do chłodnicy oleju, ale u mnie jest raczej chłodzenie wodne. JAKI TU JEST SPOSÓB NA PEŁNĄ WYMIANĘ OLEJU. Wolałbym nie mieszać tego co tam jest z nowym olejem.
CZy naprawdę nie ma innego sposobu niż upuszczaznie-mieszanie-dolewanie?

Pytania dodatkowe Uśmiech

1. Co mogę sprawdzić przy okazji jak już mam spuszczony oelj.
2. "A Uśmiech" czy moje cewki są OK? (Control Solenoid Valve) Jak objawiają się problemy.
3. Czy wyjęcie cewki wiąże się z tym, że ucieknie olej?
4. Czy u mnie w ogóle są dostępne łatwo te cewki. Czy dotykać się do nich?


Czekam z utęsknieniem na info i mam nadzieje,ze temat się przyda.
Piszę w trzech forach, bo wydaje mi się, że każda HONDA LEGEND ma podobnie.
Jeśli to błąd to "praszam" :-)
Odpowiedz
#2
A słyszałeś o instrukcji obsługi do Legenda? Tam znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania. Zastosuj metodę, która jest w instrukcji. Co do Valvoline mogą być wątpliwości, kup oryginalny olej Hondy to juz nie majątek..
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#3
Jak wyżej a w kwestii oleju. Do legendów nie ma niestety słusznych zamienników. Każdy zamiennik, jak wychodzi z doświadczeń użytkowników nie spełnia parametrów - wiec pozostaje oryginał.
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#4
Słyszałem o instrukcji i serwisowej i zwykłej.
Nie wiem, może mamy inne. Samochód był produkowany wiele lat, zmieniał sie i może instrukcje też się zmieniły. Czy to nie jest możliwe?

Nie mogę tam nic znaleźć. Mogę prosić o kopie strony.

Co do olejów to ludzie mogą mieć coraz to nowe doświadczenia.
Samochód nie jest młody a Honda robi jeden olej do wszystkiego, czy to 1998 czy 2013.

Dużo pisało się o oleju Valvoline i żadnym innym prawie.
Zauważyłem ze ten olej jest raczej w zakresie Low viscosity a Z1 jest w zakresu High viscosity. Może ktoś ma np doświadczenie z olejem Castrol. Może lekko wyższe viscosity i zarazem nowczesny olej w starym aucie załatwię wszystkie problemy. Z innej strony patrząc jest pytanie czy oryginał jest zawsze najlepszy. Bardzo dużo części do aut jest ukepszanych i są lepsze niż oryginały. Przykładem mogą być oleje lepsze niż 20 lat temu.

Inny temat o wymianie to czy jest coś prostrzego od insttukcji.
Zamierzam wylać olej z miski i zastąpić nowym. Potem z powrotnego węża wylewać po 2 litry i dolać. Pytanie jest tylko czy wylewanie z węża to wylewanie z conwertera A NIE NA PRZYKŁAD PRZEFILTROWANEGO oleju z miski.

Jaką jest droga oleju w skrzyni?

Proszę zatem o kopie instrukcji i rozważenie mojej wiadomosci.
Odpowiedz
#5
Z1 jest już chyba nie produkowany od 3lat
Odpowiedz
#6
No bo już nie muszą dbać bardzo o starą flotę.
Mogą zapchać temat nowym olejem, który jest bliżej już Low Viscossity i niekonicznie jest to najlepszy kierunek zmiany lepkości dla starej Hondy.

ps.
Liczę na więcej spostrzeżeń, no i na wskazówki z instrukcji serwisowej, o czym piszę wcześniej.
Odpowiedz
#7
(07-30-2015, 23:02 )netdarek napisał(a): Proszę zatem o kopie instrukcji i rozważenie mojej wiadomosci.

Czy zapoznałeś się z instrukcją serwisową swojego modelu? - jeśli nie najpierw zapraszam tam, zanim zaczniesz komukolwiek cokolwiek wypominać.
Instrukcja jest napisana w sposób klarowny wraz z obrazkami.
Do znalezienia na naszym forum - http://honda-legend.pl/showthread.php?tid=496&page=3
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#8
Dużą panuje wrażliwość tu.

Nic nie wypomniałem ani słowem. Proszę o cytat.
Poprosiłem o kopie i napisałem grzecznie, że może instrukcje są różne lub nie mogę odszukać.

Na pewno nie ma w instrukcji nic o drodze oleju w skrzyni i misce, a może przydałaby się taka informacja gdyby sposób z instrukcji był zbyt trudny dla jednej osoby.

Lepsze dla forum byłoby pisanie np na temat Viscosity niż lekcje wychowania. Brakuje mi dużo w kwestii dobrego zachowania i możnaby całe forum o tym zrobić.

To jak z tym olejem?
Odpowiedz
#9
(08-01-2015, 9:50 )netdarek napisał(a): Dużą panuje wrażliwość tu.

Nic nie wypomniałem ani słowem. Proszę o cytat.
Poprosiłem o kopie i napisałem grzecznie, że może instrukcje są różne lub nie mogę odszukać.

Na pewno nie ma w instrukcji  nic o drodze oleju w skrzyni i misce, a może przydałaby się taka informacja gdyby sposób z instrukcji był zbyt trudny dla jednej osoby.

Lepsze dla forum byłoby pisanie np na temat Viscosity niż lekcje wychowania. Brakuje mi dużo w kwestii dobrego zachowania i możnaby całe forum o tym zrobić.

To jak z tym olejem?

OMG ale ty ptaszku delikatny jesteś - w kwestii dobrego zachowania - skoro ci nie pasuje to zmień sobie forum na takie co to lepiej wiedzą lub się bardziej wysil...
Odpowiedz
#10
Nawet nie wiem o czym mowa (prosiłem o cytat).
Jak ktoś nie zauważy czegoś w instrukcji lub nie spędzi dnia na googlowamiu to się go ma za ostatniego barana i to jest pożywka najlepsza.
Po to jest forum żeby wymienić się wiedzą jak ktoś coś odszukał.
Zawsze można napisać "Jest w internecie, poszukaj sobie".

Nie zacząłem pisać nic nie na temat wytykania czegokolwiek.
Poprosiłem o cytat jeśli to zrobiłem.
Cytatu brak.
Kolejna uwaga oczywiście jest ;-) i koleją miła reakcja "zmień sobie forum".

Kończę wątek o "niby wytykaniu".
Forum mi pasuje, bo na 100% są tu mili użytkownicy z rzeczową wiedzą. Inne przypadki... cóż, jak to na świecie.

Pozdrawiam wszystkich.

Mam nadzieje, że ten odświeżony wątek komuś pomoże. Liczę ze nie będzie już w nim wtrąceń nie na temat. Na pewno jak ktoś ma kłopot ze swoim autem to często nie ma za dużo pieniędzy i chciałby pozbyć się stresu. Wtedy na pewno nie szuka informacji na temat co kogo uraziło.

Jeśli ktoś chciałby wymienić się wiedzą na temat oleju i skrzyni, obiegu oleju i sposobach na wymianę, ta będzie miło, uprzejmie i ptofesjonalnie, tym bardziej ze informacje ba ten temat w internecie są bardzo rozbieżne.

Pozdrawiam jeszcze raz.
Przepraszam Petera jeśli coś go uraziło.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości