Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekran od navi
#1
Witam Panowie, mam takie pytanie, moze ktos sie juz z tym spotkal, chodzi mi o ekran od navi, jak pewnie zauwazyliscie jak swieci slonce to slabo widac ekran i tak pomyslalem moze jest jakas folia lub cos tego typu co odbija swiatlo sloneczne i lepiej wtedy widac co jest na ekranie, najbardziej to doskwiera wlasnie przy navi lub jak cofam i wtedy praktycznie nic nie widac.
Odpowiedz
#2
(05-24-2016, 6:52 )mariusz240984 napisał(a): Witam Panowie, mam takie pytanie, moze ktos sie juz z tym spotkal, chodzi mi o ekran od navi, jak pewnie zauwazyliscie jak swieci slonce to slabo widac ekran i tak pomyslalem moze jest jakas folia lub cos tego typu co odbija swiatlo sloneczne i lepiej wtedy widac co jest na ekranie, najbardziej to doskwiera wlasnie przy navi lub jak cofam i wtedy praktycznie nic nie widac.

Ekran faktycznie mało czytelny w słońcu, ale sprawdź jeszcze jedną rzecz przy cofaniu. Jeśli jeździsz z zapalonymi światłami w dzień to nic nie widać podczas cofania przez żarówkę oświetlenia tablicy rejestracyjnej z prawej strony. Albo wyłącz światła, albo na stałe wyjmij tę żarówkę, albo zamontuj moduł świateł dziennychUśmiech
Odpowiedz
#3
Próbowałeś ustawić wyświetlacz w tryb DAY?
Odpowiedz
#4
(05-24-2016, 6:59 )wlodek napisał(a):
(05-24-2016, 6:52 )mariusz240984 napisał(a): Witam Panowie, mam takie pytanie, moze ktos sie juz z tym spotkal, chodzi mi o ekran od navi, jak pewnie zauwazyliscie jak swieci slonce to slabo widac ekran i tak pomyslalem moze jest jakas folia lub cos tego typu co odbija swiatlo sloneczne i lepiej wtedy widac co jest na ekranie, najbardziej to doskwiera wlasnie przy navi lub jak cofam i wtedy praktycznie nic nie widac.

Ekran faktycznie mało czytelny w słońcu, ale sprawdź jeszcze jedną rzecz przy cofaniu. Jeśli jeździsz z zapalonymi światłami w dzień to nic nie widać podczas cofania przez żarówkę oświetlenia tablicy rejestracyjnej z prawej strony. Albo wyłącz światła, albo na stałe wyjmij tę żarówkę, albo zamontuj moduł świateł dziennychUśmiech

mam światła dzienne, czyli nie podświetla mi się blacha i nie ma żadnej róznicy w słoneczny dzień. Ze swojej strony zauważyłem że świeżo po uruchomieniu pojazdu ekran wyświetla najgorzej a po jakimś czasie jakby odrobinę lepiej.
Odpowiedz
#5
(05-25-2016, 6:43 )strugar napisał(a):
(05-24-2016, 6:59 )wlodek napisał(a):
(05-24-2016, 6:52 )mariusz240984 napisał(a): Witam Panowie, mam takie pytanie, moze ktos sie juz z tym spotkal, chodzi mi o ekran od navi, jak pewnie zauwazyliscie jak swieci slonce to slabo widac ekran i tak pomyslalem moze jest jakas folia lub cos tego typu co odbija swiatlo sloneczne i lepiej wtedy widac co jest na ekranie, najbardziej to doskwiera wlasnie przy navi lub jak cofam i wtedy praktycznie nic nie widac.

Ekran faktycznie mało czytelny w słońcu, ale sprawdź jeszcze jedną rzecz przy cofaniu. Jeśli jeździsz z zapalonymi światłami w dzień to nic nie widać podczas cofania przez żarówkę oświetlenia tablicy rejestracyjnej z prawej strony. Albo wyłącz światła, albo na stałe wyjmij tę żarówkę, albo zamontuj moduł świateł dziennychUśmiech

mam światła dzienne, czyli nie podświetla mi się blacha i nie ma żadnej róznicy w słoneczny dzień. Ze swojej strony zauważyłem że świeżo po uruchomieniu pojazdu ekran wyświetla najgorzej a po jakimś czasie jakby odrobinę lepiej.
Nie ma różnicy w słoneczny dzień bo nie podświetla Ci się blachaUśmiech Włącz światła i zobaczysz, że wtedy w słoneczny dzień przez tę żarówkę jeszcze gorzej widać.
Odpowiedz
#6
A czy ustawiłeś sobie jasność wyświetlania kamery ? wrzuć wsteczny bieg , a następnie pokrętłem menu obracaj w prawo będzie jaśniejszy obraz z kamery , a w lewo ciemniejszy. Ekran wyświetlacza też ustaw poprawiając kontrast i jasność w ustawieniach menu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości